Turner Schmidt opnieuw de beste bij olympische kwalificatie
HEERENVEEN (ANP) - Turner Casimir Schmidt heeft in Heerenveen ook de derde kwalificatiewedstrijd voor de Olympische Spelen gewonnen. Een stabiele meerkamp bracht hem naar een totaal van 83,500 punten. Schmidt won eerder ook al de eerste twee kwalificatiewedstrijden.
In Heerenveen bleef hij Amine Abaidi (80,950) en Jermain Grünberg (80,450) voor. Schmidt zette in Heerenveen tevens de hoogste dagscores neer op voltige (14,450) en ringen (14,250).
Abaidi eindigde bij de eerste kwalificatie eveneens als tweede, afgelopen donderdag werd hij vierde. Voor Grünberg was het de derde keer dat hij op plek drie eindigde. Grünberg incasseerde een val op sprong, maar zette aan brug (14,250) en rekstok (13,650) de hoogste scores neer. Aan rek behaalde Yazz Ramsahai dezelfde score. Ramsahai was ook de sterkste op sprong (14,500).
Vallen
Frank Rijken, die donderdag nog tweede werd, kwam door twee vallen van rekstok niet verder dan plek vijf (78,250) in de meerkamp. Rijken, die in 2016 nog tot de olympische selectie behoorde, is bezig aan een comeback.
Loran de Munck, die in april nog EK-zilver won op voltige, turnde op voltige (14,050), ringen (13,000) en brug (11,750). Op het laatste toestel incasseerde hij een val.
Deurloo
Bart Deurloo kwam alleen in actie aan rek en op vloer. Aan rek haalde hij 13,500 punten. Zijn oefening, met onder meer een Kolman-Kovacs combinatie, was niet geheel vlekkeloos. Deurloo kon bij zijn afsprong niet voorkomen dat hij zijn handen aan de landingsmat moest zetten. Op vloer turnde hij naar 13,300 punten.
Deurloo ontbrak door een lichte schouderblessure bij de eerste kwalificatie. Afgelopen donderdag kwam hij aan rekstok na twee vallen en een tekort aan elementen in zijn oefening niet verder dan 7,700 punten.
NK Rotterdam
Er volgt nog één kwalificatiewedstrijd: op 22 juni tijdens de NK in Rotterdam. Daarna maakt bondscoach Dirk van Meldert zijn vijfkoppige selectie bekend.
De laatste keer dat de Nederlandse mannen met een volledig team naar de Olympische Spelen afreisden, was in 2016 in Rio de Janeiro.
Meer uit Sport
NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft ook zijn tweede GT3-race op de Nürburgring gewonnen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 finishte, met zijn teamgenoten Daniel Juncadella en Jules Gounon, de vier uur durende race met ongeveer een minuut voorsprong op Jordan Pepper en Dan Harper in de BMW. De race was lang spannend, maar in het laatste deel maakte Verstappen het verschil in de Mercedes.
2 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Nederlandse handballers hebben in de Golden League met 38-31 verloren van Noorwegen. Het was de tweede wedstrijd van Nederland in het oefentoernooi in Kopenhagen, waar ook Denemarken en de Verenigde Staten aan deelnemen. Oranje won het eerste duel met 39-30 van de VS.
3 uur geledenTORUN (ANP) - De gemengde estafetteploeg op de 4x400 meter heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun geen medaille behaald. Keenan Blake, Myrte van der Schoot, Tony van Diepen en Eveline Saalberg eindigden als vijfde en schoven kort na afloop op naar de vierde plaats door de diskwalificatie van Jamaica.
3 uur geledenKVITFJELL (ANP) - De Italiaanse skiester Laura Pirovano heeft de laatste afdaling van het seizoen gewonnen, en daarmee de winst in het wereldbekerklassement veiliggesteld. In de wereldbekerfinale in het Noorse Kvitfjell, in de buurt van Lillehammer, was de Italiaanse 0,15 seconde sneller dan de Amerikaanse olympisch kampioen Breezy Johnson. Kira Weidle-Winkelmann uit Duitsland werd derde op een kwart tel.
4 uur geledenKVITFJELL (ANP/DPA) - De Italiaanse skiër Dominik Paris heeft de laatste afdaling van het seizoen gewonnen. Bij de wereldbekerfinale in het Noorse Kvitfjell, nabij Lillehammer, was hij 0,19 seconde sneller dan de Zwitserse olympisch kampioen Franjo von Allmen. De Oostenrijker Vincent Kriechmayr werd derde op 0,60 seconde van de winnaar.
5 uur geledenTORUN (ANP) - Minke Bisschops heeft zich geplaatst voor de halve finales van de 60 meter bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De 23-jarige atlete kwam in haar heat als derde over de finish in een tijd van 7,22. De eerste drie kregen rechtstreeks toegang tot de halve finales, die zaterdagavond zijn.
6 uur geledenNÜRBURG (ANP) - Max Verstappen heeft pole position veiliggesteld in de Nürburgring Langstrecken-Serie. De coureur van Red Bull maakt zaterdag een uitstapje uit de Formule 1 naar de Duitse race over vier uur, ter voorbereiding op de 24-uursrace die hij in mei op de Nürburgring rijdt.
7 uur geleden