Turner Schmidt opnieuw de beste bij olympische kwalificatie
HEERENVEEN (ANP) - Turner Casimir Schmidt heeft in Heerenveen ook de derde kwalificatiewedstrijd voor de Olympische Spelen gewonnen. Een stabiele meerkamp bracht hem naar een totaal van 83,500 punten. Schmidt won eerder ook al de eerste twee kwalificatiewedstrijden.
In Heerenveen bleef hij Amine Abaidi (80,950) en Jermain Grünberg (80,450) voor. Schmidt zette in Heerenveen tevens de hoogste dagscores neer op voltige (14,450) en ringen (14,250).
Abaidi eindigde bij de eerste kwalificatie eveneens als tweede, afgelopen donderdag werd hij vierde. Voor Grünberg was het de derde keer dat hij op plek drie eindigde. Grünberg incasseerde een val op sprong, maar zette aan brug (14,250) en rekstok (13,650) de hoogste scores neer. Aan rek behaalde Yazz Ramsahai dezelfde score. Ramsahai was ook de sterkste op sprong (14,500).
Vallen
Frank Rijken, die donderdag nog tweede werd, kwam door twee vallen van rekstok niet verder dan plek vijf (78,250) in de meerkamp. Rijken, die in 2016 nog tot de olympische selectie behoorde, is bezig aan een comeback.
Loran de Munck, die in april nog EK-zilver won op voltige, turnde op voltige (14,050), ringen (13,000) en brug (11,750). Op het laatste toestel incasseerde hij een val.
Deurloo
Bart Deurloo kwam alleen in actie aan rek en op vloer. Aan rek haalde hij 13,500 punten. Zijn oefening, met onder meer een Kolman-Kovacs combinatie, was niet geheel vlekkeloos. Deurloo kon bij zijn afsprong niet voorkomen dat hij zijn handen aan de landingsmat moest zetten. Op vloer turnde hij naar 13,300 punten.
Deurloo ontbrak door een lichte schouderblessure bij de eerste kwalificatie. Afgelopen donderdag kwam hij aan rekstok na twee vallen en een tekort aan elementen in zijn oefening niet verder dan 7,700 punten.
NK Rotterdam
Er volgt nog één kwalificatiewedstrijd: op 22 juni tijdens de NK in Rotterdam. Daarna maakt bondscoach Dirk van Meldert zijn vijfkoppige selectie bekend.
De laatste keer dat de Nederlandse mannen met een volledig team naar de Olympische Spelen afreisden, was in 2016 in Rio de Janeiro.
Meer uit Sport
TORONTO (ANP) - De Amerikaanse basketballer Chris Paul heeft zijn professionele carrière afgesloten. Op Instagram meldt de 40-jarige point guard dat hij na 21 jaar stopt met spelen. Paul stond sinds vorige week na een ruil met de Los Angeles Clippers onder contract bij de Toronto Raptors, maar kwam niet in actie voor het Canadese team.
5 minuten geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo komt zaterdag op de Olympische Spelen in Milaan in de dertiende rit van de 500 meter in actie tegen zijn Amerikaanse rivaal Jordan Stolz. Een rit later treft Sebas Diniz de Poolse Europese kampioen Damian Zurek. De Boo trof Stolz eerder op de Spelen ook al op de 1000 meter.
8 minuten geledenMILAAN (ANP) - Nederland staat bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo op de negende positie in het medailleklassement. Langebaanschaatser Jorrit Bergsma eindigde vrijdag als derde op de 10.000 meter. Het betekende voor TeamNL de zevende medaille van deze Spelen en de eerste bronzen.
8 minuten geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos lijkt kansloos voor een medaille op de Olympische Spelen. De 32-jarige Nederlandse noteerde in het Cortina Sliding Centre in haar eerste twee runs tijden van 57,88 en 57,98 seconden en staat met een totaaltijd van 1.55,86 slechts dertiende. De derde en vierde run zijn zaterdag.
1 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen was na de derde testdag van de Formule 1 in Bahrein wat positiever over de RB22. "We hebben veel zaken kunnen testen met de motor en de auto en zo hebben we de auto beter leren kennen. We hebben veel ontdekt en veel geleerd", zei de viervoudig wereldkampioen in een persbericht van Red Bull.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is in de kwartfinale van het ABN AMRO Open uitgeschakeld na een nederlaag in drie sets tegen Alex de Minaur: 3-6 7-6 (4) 7-5. Van de Zandschulp won de eerste set van de Australiër, maar moest toch zijn meerdere erkennen in de nummer 8 van de wereld.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Jorrit Bergsma heeft bij de Olympische Spelen in Milaan brons veroverd op de 10 kilometer. De 40-jarige schaatser moest in het Milano Speed Skating met 12.40,48 het goud laten aan Metodej Jilek uit Tsjechië in een tijd van 12.33,43. Vladimir Semirunniy uit Polen veroverde met 12.39,08 het zilver.
2 uur geleden