Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turner Schmidt keert na 'race tegen de klok' terug op WK

Turner Schmidt keert na 'race tegen de klok' terug op WK

LIVERPOOL (ANP) - Na een enkeloperatie in juni leken de WK turnen voor Casimir Schmidt (26) verder weg dan ooit. Door de ingreep aan zijn linkerenkel miste Schmidt de EK in augustus en ook over WK-deelname had hij zo zijn twijfels. Toch is hij precies op tijd fit om in Liverpool een volledige meerkamp te draaien.

"Het was een race tegen de klok, maar ik ben blij dat ik weer terug ben. Dat gevoel van zo'n WK heb ik gemist", zegt Schmidt, die vorig jaar vanwege de enkelblessure én een schouderblessure verstek moest laten gaan bij de WK. "Twijfels had ik de afgelopen tijd zeker. Het team moest zich bij de EK überhaupt nog kwalificeren. Dat hebben ze hartstikke goed gedaan, wat mij nog meer motivatie gaf."

"Toen zij op de EK stonden, kon ik pas net weer lopen. Als ik het oorspronkelijke schema had gevolgd, dan zou ik pas nu weer kunnen springen. Gelukkig loop ik drie weken voor. Die drie weken zorgden ervoor dat ik hier nu sta."

Keerpunt

De geboren Hoofddorper noemt zijn deelname aan de World Challenge Cup in Parijs in september een keerpunt. "Vlak daarvoor turnde ik de interne kwalificatie. Zonder vloer en sprong, maar de andere toestellen kon ik redelijk zonder pijn doen. Toen dacht ik: misschien zit er meer in."

In Parijs besefte Schmidt pas echt wat hij de afgelopen maanden zo had gemist. "Die atmosfeer daar was bizar. Weer op zo'n podium staan gaf me zoveel motivatie om echt weer alles op alles te zetten. Het geloof kwam weer terug en sindsdien is het snel gegaan."

Oudste

Bij de WK is hij de nestor in de jonge Nederlandse ploeg. "Ik ben de oudste en de enige die al heel veel heeft meegemaakt. Het is mooi dat die andere jongens mij als een leider zien, ook al voel ik dat zelf niet zo. Ik hoop maar dat ik een goed voorbeeld ben", lacht hij. "Op een gegeven moment voelde ik wel dat ik me in een positie bevond waarin het aan mij is om de ploeg te pushen echt een team te zijn. Binnen én buiten de turnhal. Wat helpt, is dat die jongens geen in elkaar gekropen mannen zijn. Ik hoef ze niet uit hun schulp te trekken. Ze weten dondersgoed wat ze kunnen."

"We willen voor elkaar door het vuur gaan. Dat is een goede ondergrond voor mooie prestaties", zegt hij. "Hoe ik ons zou omschrijven? Als een jong team van ongeleide projectielen die nog even goed geleid moeten worden", grapt hij. "Maar we kunnen mooie dingen neerzetten."

De Nederlandse mannenploeg, die naast Schmidt bestaat uit Loran de Munck, Jordi Hagenaar, Martijn de Veer en Jermain Grünberg, turnt maandagmiddag de kwalificaties.

Meer uit Sport

Bondscoach Wiegman prolongeert met Engeland Europese titel

BASEL (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft met de Engelse voetbalsters de Europese titel geprolongeerd. In de finale in Basel werd wereldkampioen Spanje na strafschoppen verslagen (3-1). Die strafschoppenserie was nodig na een eindstand van 1-1.

7 uur geleden
Tennisster Lamens bereikt tweede ronde in Montreal

MONTREAL (ANP) - Tennisster Suzan Lamens heeft de tweede ronde van het toernooi in Montreal bereikt. De nummer 68 van de wereld won in Canada met 6-3 4-6 6-2 van Polina Koedermetova uit Rusland.

8 uur geleden
Motorcrosser Coldenhoff derde in Grote Prijs van Tsjechië

LOKET (ANP) - Motorcrosser Glenn Coldenhoff is in de MXGP als derde geëindigd in de Grote Prijs van Tsjechië. In Loket ging de zege naar de Belg Lucas Coenen, die zijn achterstand op de Fransman Romain Febvre in de WK-stand verkleinde tot 10 punten. Coenen, die zijn vierde zege van het seizoen behaalde, hoopt volgende week in eigen land (Lommel) de koppositie van Febvre over te nemen.

8 uur geleden
Pogacar wint opnieuw Tour de France, slotrit voor Van Aert

PARIJS (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de vierde keer de Tour de France gewonnen. De Sloveen van UAE Team Emirates bereikte ongeschonden de finishlijn op de Champs-Élysées. Pogacar had halverwege de Tour al een flinke marge opgebouwd op zijn voornaamste rivaal Jonas Vingegaard, de Deen van Visma - Lease a Bike. De Duitser Florian Lipowitz sloot de Tour af als derde. De slotetappe werd gewonnen door de Belg Wout van Aert.

9 uur geleden
Verstappen vierde op zijn thuisbaan in Spa, zege voor Piastri

SPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen heeft op zijn favoriete circuit op Spa-Francorchamps geen hoofdrol kunnen vertolken in de Grote Prijs van België. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull in de Formule 1 kwam als vierde over de finish. Dat was ook zijn startpositie.

10 uur geleden
Tourpeloton op weg naar Parijs in slotetappe

MANTES-LA-VILLE (ANP) - Vanuit Mantes-la-Ville zijn de renners in de Tour de France zondag vertrokken voor de 21e en laatste etappe. De bestemming is Parijs, waar de finish traditiegetrouw ligt op de Champs-Élysées. Of het opnieuw tot een massasprint komt, is echter de vraag. De organisatie vond het een goed idee om het peloton in de finale drie extra omlopen te laten maken door Montmartre. Daar ligt een klimmetje van een kilometer.

11 uur geleden
Europese titel mountainbiken voor Zweedse Rissveds, Tauber tiende

MELGAÇO (ANP) - De Zweedse mountainbikester Jenny Rissveds heeft in het Portugese Melgaço de Europese titel veroverd. De 31-jarige Rissveds, die vrijdag al de beste was op de shortrace, was een klasse apart. De Britse Evie Richards werd op ruim een minuut tweede, het brons ging naar de Zwitserse Nicole Koller.

11 uur geleden