Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turner Schmidt gaat na OS-debuut mee op tour met superster Biles

Turner Schmidt gaat na OS-debuut mee op tour met superster Biles

ARNHEM (ANP) - Turner Casimir Schmidt (28) heeft de komende periode genoeg om naar uit te kijken. In Parijs maakt hij zaterdag na twee gemiste Spelen zijn olympisch debuut en doet hij een gooi naar een finaleplek. Van 17 september tot 3 november maakt hij vervolgens deel uit van de Gold Over America Tour (GOAT), een showtour van wereldster en zevenvoudig olympisch medaillewinnares Simone Biles uit Amerika.

"Dit zijn wel de mooie dingen in het leven", zegt Schmidt. "Ik denk niet dat ik dit nog een keer mee ga maken. Je eerste Spelen en daarna nog zeven weken lang door heel Amerika touren, dat is echt heel vet."

Het is bovendien niet alledaags dat een Nederlandse turner meedoet aan de tour van Biles. "In Amerika gaan ze vaak het hele land door na de Spelen, om met een show de turners te eren. Dat ik daarvoor ben uitgenodigd, is een hele grote eer. Simone is een vriendin van me. We kennen elkaar van wedstrijden. Soms klik je gewoon met iemand. Dat heb ik met haar."

'Intensief'

Ergens vorig jaar raakten de twee in gesprek over de GOAT-tour. "Ze zei dat ze nog sporters nodig had. Ik zei: nou, je kunt mij wel voordragen. Toen hebben ze mijn social media bekeken en heb ik een facetimegesprek gehad met het management van de tour. Ze waren superenthousiast."

Wat hij precies gaat doen, weet hij alleen nog niet. "Ik weet alleen dat ik een contract heb", lacht Schmidt. "En mijn Green Card komt ook goed. Wat ik weet, is dat we zeven weken lang door het land gaan. In de avond een show doen, de tourbus in en rijden naar de volgende stad. Weer wakker worden ergens anders, repeteren en optreden. Het gaat intensief zijn, maar vooral heel leuk."

Finaleplaats

Maar eerst Parijs. Na het missen van Rio en Tokio is Schmidt blij dat hij op de Spelen staat. "Twee keer was er die grote teleurstelling, maar nu ben ik erbij. In de tussentijd heb ik al veel mooie dingen meegemaakt met EK's en WK's. Ik ben positief gegroeid."

"Het hoofddoel in Parijs is de teamfinale", zegt Schmidt. "Vier jaar geleden zaten we met zijn allen samen in een kamertje en spraken we uit dat we als team naar Parijs wilden. Toen dachten we waarschijnlijk allemaal: het halen zou mooi zijn, maar het is ver weg. Nu staan we er met vijf gasten. Dan is het mooi dat je het met het team kan afmaken."

Zelf hoopt Schmidt individueel ook op een finaleplaats in de meerkamp. "Stiekem droom ik ook van een sprongfinale. Maar ik weet dat er heel veel gasten zijn die twee goede sprongen neer kunnen zetten. We gaan het zien."

Meer uit Sport

Sinner begint ATP Finals met zege op Auger-Aliassime

TURIJN (ANP) - Jannik Sinner is de ATP Finals in Turijn begonnen met een overtuigende zege. De Italiaanse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime in twee sets: 7-5 6-1.

10 uur geleden
Uitspraak zaak Villars tegen FIA over verkiezingen op 3 december

PARIJS (ANP/RTR) - De uitspraak in de rechtszaak die coureur Laura Villars heeft aangespannen tegen de internationale autosportfederatie FIA om de verkiezingsregels aan te vechten volgt op 3 december. De 28-jarige Zwitserse wil dat de aankomende verkiezingen voor het voorzitterschap worden opgeschort. De verkiezingen staan gepland voor 12 december in Oezbekistan.

12 uur geleden
Schaatsster Beune hersteld voor 3000 meter in Salt Lake City

SALT LAKE CITY (ANP) - Schaatsster Joy Beune is voldoende hersteld om vrijdag bij de eerste wereldbekerwedstrijd in Salt Lake City van start te gaan op de 3000 meter. Dat meldt schaatsbond KNSB.

13 uur geleden
Ferrari-baas wil dat F1-coureurs Ferrari racen en minder praten

ROME (ANP/RTR) - Ferrari-topman John Elkann heeft tegen F1-coureurs Charles Leclerc en Lewis Hamilton gezegd dat ze minder moeten praten en zich moeten concentreren op het racen. Leclerc en Hamilton kenden een teleurstellend raceweekend in Brazilië, waar zij beiden uitvielen in de Grote Prijs van São Paulo.

15 uur geleden
Amerikaanse tennisser Fritz wint van Musetti op ATP Finals

TURIJN (ANP) - Taylor Fritz heeft zijn eerste wedstrijd op de ATP Finals in Turijn gewonnen. De 28-jarige Amerikaan versloeg de Italiaan Lorenzo Musetti in twee sets: 6-3 6-4.

16 uur geleden
Tennisser Alcaraz lost Sinner weer af als mondiale nummer 1

LONDEN (ANP/AFP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft de eerste plaats op de wereldranglijst weer overgenomen van Jannik Sinner. De 22-jarige Spanjaard stond een week geleden de positie af aan zijn twee jaar oudere rivaal uit Italië.

23 uur geleden
Teambaas Mekies prijst 'ongelooflijke prestatie' Verstappen

SÃO PAULO (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull kwam woorden tekort om de prestatie van Max Verstappen in de Grote Prijs van São Paulo te beschrijven. "Het was een ongelooflijke prestatie van Max", liet hij via het team weten. "We weten allemaal dat hij vorig jaar vanaf P17 naar de zege reed in de regen en dat dat een van de meest uitzonderlijke races was. Maar dit jaar deed hij het bijna opnieuw, vanuit de pitstraat, op het droge en dat met een extra stop door een lekke band."

1 dag geleden