Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turner Hashimoto prolongeert wereldtitel meerkamp, Schmidt 17e

Turner Hashimoto prolongeert wereldtitel meerkamp, Schmidt 17e

ANTWERPEN (ANP) - Turner Daiki Hashimoto uit Japan heeft zijn wereldtitel in de meerkamp geprolongeerd. De Japanner kwam in Antwerpen tot 86,132 punten en bleef daarmee Illia Kovtun uit Oekraïne (84,998) voor. Frederick Richard uit de Verenigde Staten greep het brons (84,332). De Nederlandse turner Casimir Schmidt eindigde met 80,299 punten op plek 17.

Voor de Hoofddorper was deelname aan de finale een bonus. Schmidt richtte zich in de Belgische stad namelijk vooral op het binnenhalen van een olympisch teamticket met Oranje. Door in de kwalificaties als elfde te eindigen voldeed de ploeg aan dat doel.

"Ik moet zeggen dat ik me de dagen erna behoorlijk slecht voelde", zei Schmidt. "Ik was ook een beetje verkouden. Het was echt de ontlading die eruit kwam. Je hele lichaam heeft gewoon zo toegeleefd naar dat moment. Dan is het voorbij en voel je je zwak. De trainingen liepen nog wel, maar ik voelde me niet denderend. Het is jammer dat ik het vandaag dan zo afsluit."

'Mag gewoon niet gebeuren'

In de meerkampfinale startte Schmidt sterk op sprong (14,300). Hij vervolgde zijn gang langs de toestellen vervolgens zonder echt grote fouten, met onder meer een uitschieter op vloer (14,000). Pas op het laatste toestel, ringen, incasseerde Schmidt een val bij de afsprong. "Hoe moe je ook bent, dat mag gewoon niet gebeuren met zo'n afsprong die ik al zolang doe", zei hij.

Hashimoto, de regerend olympisch meerkampkampioen, had zich oorspronkelijk niet geplaatst voor de finale. In de kwalificaties eindigde hij namelijk onder zijn Japanse teamgenoten Kenta Chiba en Kazuma Kaya. Er mogen maximaal twee turners per land naar de finale. De Japanse coach Hiroaki Sato liet na de kwalificaties al doorschemeren dat Hashimoto de plek van één van zijn collega-turners zou innemen in de finale. Kaya werd uiteindelijk gepasseerd voor de finale. In Antwerpen greep Hashimoto zijn derde WK-meerkampmedaille op rij, na zilver in 2021 en goud in 2022.

Richard

Richard bezorgde Amerika de eerste WK-meerkampmedaille sinds 2010. De Amerikaanse turner had bij het ingaan van het laatste toestel, rekstok, slechts een achterstand van 0,6 punten op Hashimoto, maar door een val zakte hij in het klassement.

Schmidt turnde in Antwerpen de derde WK-meerkampfinale uit zijn loopbaan. Tien jaar geleden, tijdens zijn WK-debuut in Antwerpen, haalde hij voor het eerst de eindstrijd met de beste 24 turners. Vorig jaar, in Liverpool, stond hij voor de tweede keer in de finale bij de WK.

Meer uit Sport

Wiegman met Engeland door op EK na ruime zege op Wales

SANKT GALLEN (ANP) - De voetbalsters van Engeland hebben op het EK in Zwitserland geen fout gemaakt tegen Wales. De formatie van de Nederlandse bondscoach Sarina Wiegman won in Sankt Gallen het laatste groepsduel met 6-1 en gaat als nummer 2 in de poule van Oranje door naar de kwartfinales.

3 uur geleden
Sinner verslaat Alcaraz en wint eerste titel op Wimbledon

LONDEN (ANP) - De Italiaan Jannik Sinner heeft voor het eerst de titel op Wimbledon veroverd. De nummer 1 van de tenniswereld was na iets meer dan drie uur met 4-6 6-4 6-4 6-4 te sterk voor tweevoudig winnaar Carlos Alcaraz uit Spanje.

5 uur geleden
Volleybalsters na nederlaag tegen Italië klaar in Nations League

APELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de Nations League in Apeldoorn afgesloten met een nederlaag tegen Italië. De olympisch kampioen kreeg felle tegenstand van Oranje, maar won uiteindelijk met 3-0 (25-23 28-26 25-18)

8 uur geleden
Van der Poel mist zege maar helpt teamgenoot Rickaert naar podium

CHÂTEAUROUX (ANP) - Mathieu van der Poel werd zondag in Châteauroux minder dan een kilometer voor de finish ingehaald door het sprintende peloton. Zo won niet de Nederlander van Alpecin-Deceuninck, maar de Belg Tim Merlier de negende etappe van de Tour de France. "Ik had gehoopt dat het net voldoende was, maar ik heb in ieder geval mijn ploeggenoot Jonas Rickaert kunnen helpen een droom waar te maken", vertelde Van der Poel bij de NOS.

8 uur geleden
Motorcrosser Vlaanderen derde in Grote Prijs van Finland

IITTI (ANP) - Motorcrosser Calvin Vlaanderen is op het podium beland in de Grote Prijs van Finland. Hij eindigde op het circuit van de Kymiring als derde dankzij een vierde plaats in de eerste en een derde plaats in de tweede manche. Glenn Coldenhoff eindigde als vierde (tweede en vijfde in de heats). De overwinning in Finland was voor de Belg Lucas Coenen, die beide manches won.

8 uur geleden
Merlier boekt tweede ritzege in Tour de France

CHÂTEAUROUX (ANP) - Tim Merlier heeft de negende etappe van de Tour de France gewonnen. Het was een vlakke rit van Chinon naar Châteauroux over 174 kilometer, die eindigde in een massasprint. Dat gebeurde pas nadat het peloton kort voor de finish Mathieu van der Poel, na een aanval vanaf de start samen met zijn Belgische ploeggenoot Jonas Rickaert, had achterhaald.

8 uur geleden
Waterpolosters verliezen op WK van titelverdediger Amerika

SINGAPORE (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben op het WK in Singapore hun eerste nederlaag geleden. Titelverdediger Verenigde Staten was net wat sterker dan de ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis en won met 11-9 (3-2 4-3 2-1 2-3). Op de Olympische Spelen van Parijs wist Oranje nog van de Amerikaanse ploeg te winnen in de strijd om het brons.

9 uur geleden