Turner Deurloo niet ontgoocheld na val in olympische finale
TOKIO (ANP) - Turner Bart Deurloo reageerde dinsdag opvallend positief nadat hij in de olympische rekfinale als zevende was geëindigd na een val. "Ik heb de finale gehaald, een olympische finale. Dat was een droom die uitkwam. Daar mag ik tevreden over zijn. Anderen staan hier niet", vertelde de Rotterdammer, die lang in de schaduw stond van Epke Zonderland.
Deurloo was een goede allrounder. Hij turnde in Rio 2016 als eerste Nederlander de meerkampfinale op de Spelen, waarvoor hij zich met het team had geplaatst. Voor Tokio 2020 lukte dat niet, hij was de enige die op de WK in Stuttgart een olympisch ticket veroverde. Later kwam Zonderland daar via een omweg bij. Hij ging eruit in de kwalificaties en sloot zijn loopbaan af.
Het ging vaak over de Fries van de befaamde 'triple' in Londen en minder over Deurloo, die zo graag ook een combinatie van drie vluchtelementen had willen laten zien, maar daar dinsdag niet in slaagde. Met de Cassina kwam hij niet goed uit voor een combi. De Kolman zette hij met te veel power in waardoor hij de stok miste. "Jammer dat ik val met een element dat eigenlijk nooit fout gaat", vertelde hij, niet al te zeer onder de indruk van de tegenslag. "Het ging niet super, het moest blijkbaar zo zijn."
Moeizame aanloop
Hij vertelde over de moeizame aanloop, het uitstel van de Spelen, twijfels om nog wel door te gaan. "Het is best een lastige periode geweest, met ups en downs. Ik stond hier toch maar. Ik ben er als mens sterker uitgekomen. Ik ben tevreden."
Feit was dat er al drie turners voor hem gevallen waren. Dat er een kans lag op een medaille, hoewel de Japanner Daiki Hashimoto (goud, met 15,066) en oud-wereldkampioen Tin Srbic (14,900) uit Kroatië, een voor hem normaal niet haalbare score hadden neergezet. "Ik had 14,5 nodig voor de derde plek. Dat had gekund. Maar ook met deze plek kan ik leven."
Over zijn toekomst ging Deurloo eens rustig nadenken. "Ik ga er een tijdje uit. We zien het wel. Ik ben niet zo'n planner."
Meer uit Sport
VOIRON (ANP) - De wielrenners in de Tour de France zijn vertrokken voor de eerste van drie bergritten in de Alpen. De etappe voert van Voiron, waar Jasper Philipsen woensdag de sprint won, naar het skioord Orcières-Merlette op een hoogte van 1825 meter.
3 uur geledenVOIRON (ANP) - De Belg Jasper Philipsen heeft in de zeventiende etappe zijn eerste ritzege van deze Tour de France geboekt. Mathieu van der Poel hielp zijn ploeggenoot bij Alpecin - Premier Tech in de sprint in Voiron naar zijn elfde ritzege in totaal in de Ronde van Frankrijk. Olav Kooij werd derde na een spannende finale, achter de Zwitser Mauro Schmid.
22 uur geledenCHAMBÉRY (ANP) - Het wielerpeloton in de Tour de France is vanuit Chambéry vertrokken voor de zeventiende etappe. Waarschijnlijk is er al snel veel actie, omdat veel renners in de kopgroep willen zitten. De vier gecategoriseerde beklimmingen zijn in de eerste 60 kilometer, met de zwaarste van de derde categorie. Mathieu van der Poel heeft aangekondigd voor de etappezege te willen gaan.
1 dag geledenSYDNEY (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben in de kwartfinales van de finaleronde van de World Cup in Sydney met 6-11 verloren van Rusland. Het team van bondscoach Evangelos Doudesis komt op het toernooi nog in actie in de strijd om de plaatsen vijf tot en met acht.
1 dag geledenOSLO (ANP/DPA/RTR) - De Noorse oud-roeikampioen Olaf Tufte is dinsdag op 50-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie bekendgemaakt. Volgens berichten in de Noorse media werd de tweevoudig olympisch kampioen bewusteloos aangetroffen op zijn boerderij. Ondanks onmiddellijke hulpverlening kon zijn leven niet worden gered. Over de doodsoorzaak is niets bekend.
1 dag geledenTHONON-LES-BAINS (ANP) - Remco Evenepoel heeft zijn tweede etappezege op rij geboekt in de Tour de France. De Belgische wereldkampioen tijdrijden van Red Bull - Bora-hansgrohe was in de zestiende etappe, een individuele tijdrit over 26 kilometer, duidelijk sneller dan geletruidrager Tadej Pogačar uit Slovenië. De Deen Mattias Skjelmose eindigde als derde. Thymen Arensman was op de zevende plaats de beste Nederlander.
1 dag geledenTHONON-LES-BAINS (ANP) - Florian Lipowitz heeft de Tour de France verlaten. De Duitse klassementsrenner ging dinsdag in de tijdrit aan het einde van de afdaling in een bocht hard onderuit en moest geblesseerd opgeven. Lipowitz kwam met zijn schouder tegen een stoeprand terecht, leek het. Hij werd ter plekke behandeld.
1 dag geleden