Turner Deurloo keert bij WK terug op internationale podium
BEEKBERGEN (ANP) - Turner Bart Deurloo is door bondscoach Dirk van Meldert opgenomen in de selectie voor de WK in het Belgische Antwerpen. De tweevoudig olympiër maakt zodoende zijn rentree op internationaal niveau.
Deurloo kwam tijdens de Olympische Spelen van Tokio voor het laatst internationaal in actie. De 32-jarige Deurloo kondigde begin februari zijn afscheid aan en werkte sindsdien als coach binnen de Nederlandse mannenselectie, maar liet begin juni weten dat hij wellicht toch te vroeg gestopt was. Bij de NK eind juni maakte hij een succesvolle rentree met brons in de meerkamp en zilver op voltige. Later deed hij ook mee aan de WK-kwalificaties.
De mannenploeg voor de WK bestaat verder uit Casimir Schmidt, Loran de Munck, Jermain Grünberg en Jordi Hagenaar. Van Meldert heeft Martijn de Veer aangewezen als meereizende reserve.
Olympische tickets
"We gaan voor de olympische tickets", zegt bondscoach Van Meldert. "Top 12 voor teamselectie ligt in ons bereik, maar het kan op tienden van een punt aankomen. Er zijn immers een tiental landen die in aanmerking komen voor plek 9 tot 12. We zijn goed voorbereid en zijn klaar om te strijden."
Bij de vrouwen bestaat de ploeg van bondscoach Jeroen Jacobs uit Sanne Wevers, Naomi Visser, Eythora Thorsdottir, Vera van Pol en Sanna Veerman. Tisha Volleman is meereizende reserve.
Teamfinale
"Dit kampioenschap is de belangrijkste mondiale graadmeter in aanloop naar Parijs 2024", zegt bondscoach Jacobs. "In Antwerpen zal duidelijk worden hoe de verhoudingen liggen. Ik heb er vertrouwen in dat we met dit team de kwalificatie veilig kunnen stellen."
Jacobs zegt met zijn ploeg te gaan voor een 'optimale teamprestatie" waarbij hij streeft naar het behalen van de teamfinale waarin de beste acht landenteams in actie komen.
De WK vinden van 30 september tot en met 8 oktober plaats in Antwerpen. Doelstelling van de Nederlandse ploegen is het behalen van een plek bij de beste twaalf landenteams, om zodoende rechtstreekse teamplaatsing voor de Olympische Spelen in Parijs af te dwingen.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft voor het derde jaar op rij de tweede ronde van Roland Garros bereikt. De 25-jarige Nederlander won na iets meer dan drie uur met 6-3 3-6 6-3 6-4 van de zestien jaar oudere Stan Wawrinka. De Zwitserse oud-winnaar speelde zijn laatste partij in Parijs. Hij beëindigt na het seizoen zijn carrière.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Amsterdam hebben de landstitel gewonnen. Het elftal van trainer Jesse Mahieu versloeg regerend kampioen Den Bosch na shoot-outs. Voor Amsterdam is het de 22e landstitel uit de clubgeschiedenis en de vijfde deze eeuw. Den Bosch blijft op 23 landstitels staan.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - De Poolse tennisster Iga Swiatek heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van Roland Garros. De viervoudig winnares van het grandslamtoernooi in Parijs was met 6-1 6-2 te sterk voor Emerson Jones uit Australië.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor begint dinsdag om 11.00 uur aan zijn wedstrijd tegen Matteo Arnaldi in de eerste ronde van Roland Garros. Het duel tussen de Nederlander en de Italiaan is de eerste partij van de dag op baan 7.
4 uur geledenMILAAN (ANP/BELGA) - Klassementsleider Jonas Vingegaard wil zich in de laatste week van de Ronde van Italië niet alleen focussen op het behoud van zijn roze trui, maar ook nog minstens een etappe winnen. Dat zei de Deen van Visma - Lease a Bike maandag tijdens een online persconferentie op de laatste rustdag.
6 uur geledenMONTREAL (ANP/RTR) - Formule 1-coureur George Russell hield veel frustraties over aan de Grote Prijs van Canada. De 28-jarige Brit startte in Montreal voor het derde jaar op rij vanaf poleposition, maar viel met zijn Mercedes in de dertigste ronde uit. Zijn jonge Italiaanse ploeggenoot Kimi Antonelli behaalde zijn vierde achtereenvolgende zege dit seizoen en vergrootte zijn voorsprong op Russell in de WK-stand tot 43 punten.
7 uur geledenSAN ANTONIO (ANP/RTR/BELGA) - De basketballers van San Antonio Spurs zijn in de finale van de Western Conference in de NBA tegen regerend kampioen Oklahoma City Thunder langszij gekomen. Dankzij uitblinker Victor Wembanyama won het team van trainer Mitch Johnson met 103-82. Na vier wedstrijden is de stand nu 2-2.
8 uur geleden