Turner Deurloo bij comeback weer naar WK, Faverus debuteert
ARNHEM (ANP) - Turner Bart Deurloo (34) is opgenomen in de selectie voor de WK turnen in Jakarta. Naast Deurloo bestaat de mannenploeg uit Casimir Schmidt, Loran de Munck, Elijah Faverus en Jermain Grünberg. Faverus maakt in Indonesië zijn WK-debuut.
Deurloo, die bezig is met zijn tweede comeback, voldeed donderdag tijdens de derde en laatste kwalificatie aan de gestelde richtscore op het onderdeel rekstok. Met 14,150 punten bleef hij nipt boven de gestelde limiet van 14,100. Tijdens de eerste twee kwalificatiemomenten kwam hij door een val niet in de buurt van de gestelde eis.
De Ridderkerker kwam in 2023 voor het laatst in actie bij een groot toernooi. Bij de WK in Antwerpen hielp hij de Nederlandse ploeg aan een olympisch teamticket. Dat toernooi gold destijds als zijn internationale comeback, nadat hij enkele maanden eerder was gestopt.
Olympische spelen
Deurloo turnde in 2024 vervolgens de Nederlandse kwalificatiereeks voor de Olympische Spelen, maar werd niet opgenomen in de olympische ploeg. Schmidt, De Munck en Grünberg behoorden wel tot de ploeg in Parijs. Schmidt (29) turnt in Jakarta zijn tiende WK.
De wereldtitelstrijd vindt van 19 tot en met 25 oktober plaats in Jakarta. Het is een individueel toernooi waarbij medailles te verdienen zijn in de meerkamp en op de verschillende toestellen. Bij de vrouwen komen Naomi Visser en Sanna Veerman in actie.
Meer uit Sport
TILBURG (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben gedomineerd op de 500 meter bij de Europese kampioenschappen in Tilburg. Er was sprake van goud, zilver en brons voor de mannen van bondscoach Niels Kerstholt op de kortste afstand. Jens van 't Wout veroverde het goud, Teun Boer behaalde het zilver en Melle van 't Wout pakte het brons.
1 uur geledenTILBURG (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft op de EK in Tilburg het goud veroverd op de 1000 meter. De kopvrouw van de Nederlandse ploeg finishte voor haar zus Michelle Velzeboer, die het zilver bemachtigde. De Italiaanse Elisa Confortola pakte het brons. Selma Poutsma, de derde Nederlandse in de finale, kwam als vijfde over de finish.
1 uur geledenWENGEN (ANP) - De Zwitserse skiër Marco Odermatt heeft voor de vierde achtereenvolgende keer de afdaling op de fameuze Lauberhorn in Wengen op zijn naam geschreven. De topfavoriet voor olympisch goud volgende maand in Cortina was veruit de snelste op de piste in de Zwitserse Alpen. Hij was 0,79 seconde sneller dan de Oostenrijker Vincent Kriechmayr. De Italiaan Giovanni Franzoni noteerde de derde tijd; hij gaf 0,90 seconde toe op Odermatt, die zijn 52e wereldbekerzege boekte.
2 uur geledenTILBURG (ANP) - Jens van 't Wout heeft zijn titel geprolongeerd op de 1500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg. De kopman van de Nederlandse ploeg was de sterkste in de finale. Hij nam vier ronden voor het einde de koppositie in en stond die niet meer af.
3 uur geledenYANBU (ANP) - Motorcoureur Luciano Benavides heeft op spectaculaire wijze de Dakar Rally gewonnen. De Argentijn begon met een achterstand van ruim drie minuten op Ricky Brabec aan de laatste etappe, maar zag de Amerikaan 7 kilometer voor de finish een verkeerde afslag nemen. Brabec kwam in Saudi-Arabië na dertien etappes van in totaal 4748 kilometer uiteindelijk twee seconden te kort voor een derde eindzege.
7 uur geledenADELAIDE (ANP) - Mirra Andrejeva heeft het tennistoernooi van Adelaide gewonnen. De 18-jarige Russin versloeg Victoria Mboko uit Canada in de finale: 6-3 6-1.
9 uur geledenADELAIDE (ANP) - Tomas Machac heeft het tennistoernooi in het Australische Adelaide op zijn naam geschreven. De 25-jarige Tsjech won in de finale van de Fransman Ugo Humbert: 6-4 6-7 (2) 6-2.
9 uur geleden