Turner De Munck wint EK-zilver op voltige
RIMINI (ANP) - Turner Loran de Munck (24) heeft bij de EK in het Italiaanse Rimini het zilver gegrepen op voltige. De Munck kwam in de finale tot 14,933 punten. Daarmee hoefde hij alleen de Ierse wereldkampioen Rhys McClenaghan (15,300) voor zich te dulden. Europees meerkampkampioen Marios Georgiou uit Cyprus pakte het brons (14,800).
Voor De Munck is het zijn tweede EK-medaille op voltige. In 2022 greep hij ook het zilver. Vorig jaar eindigde hij op de vierde plaats in de EK-finale. De Munck plaatste zich woensdag met 15,000 punten als derde voor de eindstrijd in Rimini.
"Deze voelt echt heel bijzonder", zei De Munck. "Die van twee jaar geleden kwam heel onverwachts eigenlijk, toen was ik net nieuw in dit spelletje. Nu was het mijn derde EK-finale op rij. Ik wist dat het erin zat. Ik heb er hard voor getraind. Dat het er dan uitkomt, geeft extra voldoening. Ik denk daarom dat deze toch het vetst voelt."
Bevestiging
De Munck had eerder in de week tijdens de kwalificaties voor het eerst een score van 15,000 punten neergezet tijdens een groot internationaal toernooi. "Dat was al wel een 'achievement'", lachte hij. "Nu wilde ik het goed afmaken en een goed resultaat in de finale neerzetten. Ik had niet heel veel druk, ervaarde niet veel zenuwen. Tot het laatste moment, dan sta je wel even te bibberen."
Voor De Munck geldt het EK-zilver bovendien als een bevestiging op weg naar de Olympische Spelen Parijs. "Er zat zelfs nog een foutje in mijn oefening. Dan nog 14,9 scoren is bizar eigenlijk. Kan je nagaan, als ik er wel goed doorheen was gekomen. Dan was het een 15 plus geweest. Dat is weer een heel mooi gegeven voor de Olympische Spelen."
McClenaghan
Voor McClenaghan is het zijn derde EK-goud op voltige. Hij won eerder al goud in 2023 en 2018.
Oleg Vernjajev uit Oekraïne, die zich als eerste voor de finale geplaatst had, kwam door een val niet verder dan 14,200 punten. Daarmee eindigde hij als zevende.
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - De Oekraïense Marta Kostjoek heeft het tennistoernooi van Madrid op haar naam geschreven. Op het gravel in de Spaanse hoofdstad versloeg ze in de finale Mirra Andrejeva uit Rusland in twee sets: 6-3 7-5.
29 minuten geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is alsnog een plaats opgeschoven bij de sprintrace van de Grote Prijs van Miami. De Nederlander eindigde als zesde, maar klom naar de vijfde plaats na een tijdstraf voor Kimi Antonelli.
32 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Xan de Waard stopt na dit seizoen met hockeyen. De 30-jarige tophockeyster heeft via Instagram haar afscheid aangekondigd. "Het is mooi geweest", schrijft De Waard, die in haar loopbaan twee keer tot beste hockeyster van de wereld werd verkozen.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is als zesde geëindigd in de sprintrace bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull was de race over 100 kilometer op de vijfde positie begonnen. Na een matige start wist hij nog een plek terug te winnen. De winst ging naar Lando Norris van McLaren. Het was de vierde sprintzege uit zijn carrière.
1 uur geledenGABORONE (ANP) - Lieke Klaver heeft zich in Gaborone (Botswana) met de Nederlandse estafettevrouwen op de 4x400 meter geplaatst voor de finale van de World Relays. De formatie, zonder Femke Broeders-Bol, plaatste zich op basis van tijd en stelde daarmee ook een ticket veilig voor de WK atletiek van volgend jaar in Beijing. Ook de Nederlandse estafettemannen op de 4x400 meter en de 4x100 meter slaagden hierin.
2 uur geledenCHARMEY (ANP) - Tadej Pogacar heeft zijn derde ritzege geboekt in de Ronde van Romandië. De wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam in de vierde etappe na bijna 150 kilometer solo aan in Charmey. De Sloveen bleef de Duitser Florian Lipowitz 14 seconden voor en verstevigde daarmee zijn leidende positie in het algemeen klassement.
4 uur geledenBOLOGNA (ANP/RTR) - Voormalig Formule 1-coureur en paralympisch kampioen Alex Zanardi is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie zaterdag bekendgemaakt.
8 uur geleden