Turner De Munck wint EK-zilver op voltige
RIMINI (ANP) - Turner Loran de Munck (24) heeft bij de EK in het Italiaanse Rimini het zilver gegrepen op voltige. De Munck kwam in de finale tot 14,933 punten. Daarmee hoefde hij alleen de Ierse wereldkampioen Rhys McClenaghan (15,300) voor zich te dulden. Europees meerkampkampioen Marios Georgiou uit Cyprus pakte het brons (14,800).
Voor De Munck is het zijn tweede EK-medaille op voltige. In 2022 greep hij ook het zilver. Vorig jaar eindigde hij op de vierde plaats in de EK-finale. De Munck plaatste zich woensdag met 15,000 punten als derde voor de eindstrijd in Rimini.
"Deze voelt echt heel bijzonder", zei De Munck. "Die van twee jaar geleden kwam heel onverwachts eigenlijk, toen was ik net nieuw in dit spelletje. Nu was het mijn derde EK-finale op rij. Ik wist dat het erin zat. Ik heb er hard voor getraind. Dat het er dan uitkomt, geeft extra voldoening. Ik denk daarom dat deze toch het vetst voelt."
Bevestiging
De Munck had eerder in de week tijdens de kwalificaties voor het eerst een score van 15,000 punten neergezet tijdens een groot internationaal toernooi. "Dat was al wel een 'achievement'", lachte hij. "Nu wilde ik het goed afmaken en een goed resultaat in de finale neerzetten. Ik had niet heel veel druk, ervaarde niet veel zenuwen. Tot het laatste moment, dan sta je wel even te bibberen."
Voor De Munck geldt het EK-zilver bovendien als een bevestiging op weg naar de Olympische Spelen Parijs. "Er zat zelfs nog een foutje in mijn oefening. Dan nog 14,9 scoren is bizar eigenlijk. Kan je nagaan, als ik er wel goed doorheen was gekomen. Dan was het een 15 plus geweest. Dat is weer een heel mooi gegeven voor de Olympische Spelen."
McClenaghan
Voor McClenaghan is het zijn derde EK-goud op voltige. Hij won eerder al goud in 2023 en 2018.
Oleg Vernjajev uit Oekraïne, die zich als eerste voor de finale geplaatst had, kwam door een val niet verder dan 14,200 punten. Daarmee eindigde hij als zevende.
Meer uit Sport
SHANGHAI (ANP) - Max Verstappen hoopt komend weekend in de Formule 1-race van Shanghai nadrukkelijker voorin mee te doen. "Het was fijn om weer te racen en het was veelbelovend om te zien dat we een goede comeback maakten. Maar er is nog veel te doen en er zijn veel lessen die we uit de eerste race kunnen trekken. We hopen deze week meer mee te doen in de strijd", liet de viervoudig wereldkampioen weten via zijn team Red Bull.
4 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Basketballer Bam Adebayo heeft dinsdag het op een na hoogste puntenaantal in een duel genoteerd. De 28-jarige speler van Miami Heat maakte 83 punten in het gewonnen thuisduel met Washington Wizards (150-129). Daarmee overtrof de Amerikaan de 81 punten van Kobe Bryant in een duel in 2006, maar bleef hij ver verwijderd van de score van 100 punten van Wilt Chamberlain uit 1962.
6 uur geledenMIAMI (ANP) - Andruw Jones wil ondanks een mislukte World Baseball Classic verder als bondscoach van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Er komen zoveel talenten aan. Ik wil ze helpen", zei hij in het stadion van Miami Marlins, waar het uitgeschakelde Oranje ook het laatste groepsduel met Israël verloor: 6-2.
11 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/RTR) - Aryna Sabalenka staat in de kwartfinale van het masterstoernooi van Indian Wells. De Belarussische tennisster was in twee sets te sterk voor de Japanse Naomi Osaka: 6-2 6-4.
18 uur geledenPOUILLY-SUR-LOIRE (ANP) - Ineos Grenadiers heeft de ploegentijdrit in Parijs-Nice gewonnen. Over 23,5 kilometer van Cosne-Cours-sur-Loire naar Pouilly-sur-Loire was de Britse ploeg twee seconden sneller dan nummer 2 Lidl-Trek. De derde plek was op elf seconden van de winnaars voor Decathlon.
23 uur geledenSAN GIMIGNANO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft de tweede etappe in Tirreno-Adriatico gewonnen. Hij kwam als eerste over de eindstreep in San Gimignano na een lastige finale over onverharde wegen. In een sprintje was hij te sterk voor de Mexicaan Isaac Del Toro en Italiaan Giulio Pellizzari. Het drietal was in de laatste kilometers van de etappe over 206 kilometer weggereden bij de concurrentie.
1 dag geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft zijn tweede paralympische medaille gewonnen. De winnaar van het goud op de super-G won op dinsdag de supercombinatie. Hij was in de combinatie de snelste in de super-G en werd zesde in de slalom. Niels de Langen won een bronzen medaille bij de supercombinatie.
1 dag geleden