Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turner De Munck wil zichzelf verbeteren in voltigefinale

Turner De Munck wil zichzelf verbeteren in voltigefinale

ANTALYA (ANP) - Turner Loran de Munck treedt zaterdag als één van de medaillekandidaten aan in de voltigefinale bij de EK turnen. De Munck, die vorig jaar EK-zilver won, verwacht dat hij ten opzichte van de kwalificaties van dinsdag nog wat punten kan winnen.

De Munck plaatste zich met 14,633 punten als tweede voor de finale, vlak achter regerend wereldkampioen Rhys McClenaghan uit Ierland (14,966). "Mijn grootste concurrent is Rhys", blikte De Munck vooruit. "Ik weet dat hij nóg beter en netter kan. Als hij zaterdag zijn oefening uitturnt scoort hij boven de 15 punten. Maar voor mij geldt ook dat ik wel wat heb laten liggen. Dus ook ik kan richting die 15 punten scoren."

"Wat ik verwacht is dat ik gewoon een nettere oefening kan laten zien, zonder die foutjes van afgelopen dinsdag", zei De Munck. "Dan ben ik al heel blij en dan zie ik wel wat er gebeurt. Als ik dat laat zien dan heb ik medaillekansen. Maar in de finale begint alles weer op nul. Voltige is en blijft een onderdeel waar snel fouten kunnen worden geturnd, misschien wel meer dan bij andere toestellen."

Val

Dat ondervond De Munck zelf ook bij de WK in Liverpool, waar hij door een val bij de afsprong de kans op een medaille verspeelde. De ervaringen van die finale neemt hij nu mee. "Ik weet nu hoe het is en hoe zo'n finale gaat. Ik probeer gewoon wat rustiger in mijn hoofd en wat gefocuster naar voltige te gaan. Ik heb geleerd dat je je rust moet bewaren voordat je daar op dat podium staat. Natuurlijk hoor je het publiek schreeuwen, de muziek: je raakt toch meer gestrest dan je zou willen voor zo'n finale. Daar probeer ik nu anders mee om te gaan. Maar het blijft spannend."

De Munck komt zaterdagmiddag als vijfde in actie tijdens de finale. Bij de WK startte hij nog als eerste. "Ik denk dat ik dit wel fijner vind. Ik kan nu tussendoor nog even naar de inturnhal en hoef niet met spanning te kijken naar de rest. Ik kan nog even op mezelf focussen en nog even een beurtje draaien om alles goed te zetten."

Meer uit Sport

Tennisster Rus strandt in eerste ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisster Arantxa Rus is in de eerste ronde van Wimbledon uitgeschakeld. De 34-jarige Nederlandse moest haar meerdere erkennen in de Amerikaanse Caroline Dolehide: 2-6 2-6.

53 minuten geleden
Debutant De Jong na vijfsetter naar tweede ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft een uitstekend debuut gemaakt op Wimbledon. De 25-jarige Nederlander versloeg in de eerste ronde de Amerikaan Christopher Eubanks op baan 7 met 6-3 6-7 (5) 6-7 (7) 6-3 7-6 (3). De Jong verloor geen enkele keer zijn service in de hele wedstrijd. Hij speelt in de tweede ronde tegen Miomir Kecmanovic uit Servië.

1 uur geleden
Van de Zandschulp blij met 'solide wedstrijd' na zege Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp sprak over een "solide wedstrijd" na zijn overwinning in drie sets op de Italiaan Matteo Arnaldi in de eerste ronde van Wimbledon. De twee speelden dinsdag het restant van de partij, die een dag eerder na twee sets was gestaakt wegens invallende duisternis.

1 uur geleden
Van de Zandschulp via Arnaldi naar tweede ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is doorgedrongen tot de tweede ronde op Wimbledon. De 29-jarige Nederlander verraste op het grandslamtoernooi in Londen de Italiaan Matteo Arnaldi (24), de mondiale nummer 43. Van de Zandschulp won in drie sets: 7-6 (4) 7-6 (5) 6-4. Van de Zandschulp en Arnaldi speelden dinsdag het restant van hun partij, die een dag eerder na twee sets was gestaakt wegens invallende duisternis.

4 uur geleden
Eenkhoorn mee met kopman Evenepoel in Tourploeg Soudal Quick-Step

LILLE (ANP) - Pascal Eenkhoorn is een van de helpers van kopman Remco Evenepoel bij de Belgische topploeg Soudal Quick-Step in de komende Tour de France. De Nederlands kampioen van 2022 begint zaterdag in Lille aan zijn tweede Ronde van Frankrijk.

4 uur geleden
Feyenoord eert 'onverzettelijke' clublegende Israël

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord eert de overleden clublegende Rinus Israël met foto's en video's op zijn sociale kanalen. De club noemt hem "de onverzettelijke verdediger" die met Feyenoord diverse grote prijzen won en aanvoerder was van het succeselftal dat in 1970 de Europacup I en de wereldbeker veroverde.

5 uur geleden
Tennisster Pegula verrassend uitgeschakeld op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisster Jessica Pegula is verrassend uitgeschakeld in de eerste ronde op Wimbledon. De als derde geplaatste Amerikaanse ging met 2-6 3-6 onderuit tegen de Italiaanse Elisabetta Cocciaretto, de mondiale nummer 116.

5 uur geleden