Turner De Munck voelt de druk toenemen bij EK
ANTALYA (ANP) - Turner Loran de Munck (23) voelt bij de EK turnen in Antalya de druk langzaam toenemen. De Munck greep vorig jaar nog EK-zilver op voltige en haalde op datzelfde toestel ook de WK-finale. Met de Europese titelstrijd die dinsdag van start gaat is hij daardoor één van de medaillekandidaten.
"Er is iets meer druk. Veel mensen, maar vooral ikzelf, hebben verwachtingen", zegt De Munck. "Dat brengt een bepaalde lading met zich mee. Je bent toch langer van tevoren met zo'n EK bezig, vooral omdat je weet dat het haalbaar is om in de finale te komen en een medaille te halen. Dat blijft in je hoofd zitten en dat geeft extra 'pressure'. Tijdens de trainingen denk ik er meestal niet aan, maar als ik in bed lig ga ik erover nadenken. Af en toe zijn er van die momenten dat ik denk: 'het is wel een dingetje'."
Na een succesvol EK in München verspeelde De Munck eind vorig jaar bij de WK in Liverpool de kans op een medaille door een val bij zijn afsprong. "Dat bleef vervolgens nog maanden in mijn hoofd ronddwalen", erkent hij nu. "Tot in mijn slaap aan toe. Dan word je wakker en heb je die finale weer herbeleefd in je dromen. Het is zonde wat daar is gebeurd. Je gaat je afvragen waar het door kwam. Bij die finale kwam zoveel kijken: dat heb ik misschien wel onderschat. Die ervaring neem ik nu mee."
Moeilijkheidsscore
Bovendien veranderde hij zijn oefening en verhoogde hij zijn moeilijkheidsscore met een paar tienden. "Maar tegelijkertijd kost de oefening me iets minder energie. Een element wat lang duurde en veel energie kostte heb ik eruitgehaald. In begin van mijn oefening doe ik er een element bij: een hele draai op een arm. Dat is zo snel voorbij dat het weinig energie kost. Het loopt nu makkelijker door. Als ik mijn oefening goed turn is een finale mogelijk."
De Nederlandse turners komen dinsdag in de derde en laatste subdivisie in actie. "Misschien is dat een nadeel, want dan ga ik stiekem naar alle scores kijken", lacht De Munck. "Dat zou ik niet moeten doen, maar je bent toch benieuwd wat al die andere gasten gedaan hebben. Uiteindelijk moet ik me vooral proberen af te sluiten en mijn eigen ding doen."
Naast individuele belangen draait het in Antalya vooral ook om het team, meent De Munck. Een plek bij de beste dertien landenteams levert namelijk een WK-teamticket op. Bij de WK worden vervolgens olympische startbewijzen verdeeld. "Op de drie toestellen die ik doe wil ik een goede bijdrage leveren om die top 13 te kunnen halen. De weg naar Parijs begint deze week."
Meer uit Sport
HULST (ANP) - Lucinda Brand (36) is voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden geworden. In het Zeeuwse Hulst was ze de sterkste na een duel met haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado. Puck Pieterse maakte als derde het Nederlandse podium compleet.
11 minuten geledenMIAMI (ANP) - De Nederlandse honkbalinternationals Kenley Jansen (38) en Antwone Kelly (22) hebben zelf laten weten dat ze namens het Koninkrijksteam meedoen aan de World Baseball Classic. Beide pitchers zijn professioneel honkballer in de Verenigde Staten en gelden als belangrijke krachten voor Oranje. Het Koninkrijksteam begint op 6 maart in Miami tegen Venezuela aan het toernooi.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Elena Rybakina (26) heeft voor de eerste keer de Australian Open gewonnen. De tennisster uit Kazachstan versloeg de als eerste geplaatste Aryna Sabalenka, die het eerste grandslamtoernooi van het seizoen al twee keer won. De als vijfde geplaatste winnares kwam in de beslissende set terug van een achterstand van 3-0 (6-4 4-6 6-4).
4 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn heeft zich afgemeld voor de super-G van de wereldbeker in het Zwitserse Crans-Montana. De 41-jarige Amerikaanse heeft vrijdag een knie geblesseerd bij een valpartij op de afdaling.
5 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot is er niet in geslaagd voor de zevende keer de Australian Open te winnen. Ze verloor in de finale van de Chinese Li Xiaohui: 6-1 6-2.
6 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Neal Skupski en Christian Harrison hebben het dubbelspel op de Australian Open gewonnen. De Brit en de Amerikaan versloegen de Australiërs Jason Kubler en Marc Polmans in de finale: 7-6 (4) 6-4.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag aangekondigd dat er een IndyCar-race in het centrum van Washington zal plaatsvinden. De 'Freedom 250 Grand Prix' zou in augustus moeten worden verreden. Dat zou passen bij de vieringen rond het 250-jarig bestaan van de Verenigde Staten.
15 uur geleden