Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turner De Munck voelt de druk toenemen bij EK

Turner De Munck voelt de druk toenemen bij EK

ANTALYA (ANP) - Turner Loran de Munck (23) voelt bij de EK turnen in Antalya de druk langzaam toenemen. De Munck greep vorig jaar nog EK-zilver op voltige en haalde op datzelfde toestel ook de WK-finale. Met de Europese titelstrijd die dinsdag van start gaat is hij daardoor één van de medaillekandidaten.

"Er is iets meer druk. Veel mensen, maar vooral ikzelf, hebben verwachtingen", zegt De Munck. "Dat brengt een bepaalde lading met zich mee. Je bent toch langer van tevoren met zo'n EK bezig, vooral omdat je weet dat het haalbaar is om in de finale te komen en een medaille te halen. Dat blijft in je hoofd zitten en dat geeft extra 'pressure'. Tijdens de trainingen denk ik er meestal niet aan, maar als ik in bed lig ga ik erover nadenken. Af en toe zijn er van die momenten dat ik denk: 'het is wel een dingetje'."

Na een succesvol EK in München verspeelde De Munck eind vorig jaar bij de WK in Liverpool de kans op een medaille door een val bij zijn afsprong. "Dat bleef vervolgens nog maanden in mijn hoofd ronddwalen", erkent hij nu. "Tot in mijn slaap aan toe. Dan word je wakker en heb je die finale weer herbeleefd in je dromen. Het is zonde wat daar is gebeurd. Je gaat je afvragen waar het door kwam. Bij die finale kwam zoveel kijken: dat heb ik misschien wel onderschat. Die ervaring neem ik nu mee."

Moeilijkheidsscore

Bovendien veranderde hij zijn oefening en verhoogde hij zijn moeilijkheidsscore met een paar tienden. "Maar tegelijkertijd kost de oefening me iets minder energie. Een element wat lang duurde en veel energie kostte heb ik eruitgehaald. In begin van mijn oefening doe ik er een element bij: een hele draai op een arm. Dat is zo snel voorbij dat het weinig energie kost. Het loopt nu makkelijker door. Als ik mijn oefening goed turn is een finale mogelijk."

De Nederlandse turners komen dinsdag in de derde en laatste subdivisie in actie. "Misschien is dat een nadeel, want dan ga ik stiekem naar alle scores kijken", lacht De Munck. "Dat zou ik niet moeten doen, maar je bent toch benieuwd wat al die andere gasten gedaan hebben. Uiteindelijk moet ik me vooral proberen af te sluiten en mijn eigen ding doen."

Naast individuele belangen draait het in Antalya vooral ook om het team, meent De Munck. Een plek bij de beste dertien landenteams levert namelijk een WK-teamticket op. Bij de WK worden vervolgens olympische startbewijzen verdeeld. "Op de drie toestellen die ik doe wil ik een goede bijdrage leveren om die top 13 te kunnen halen. De weg naar Parijs begint deze week."

Meer uit Sport

Skiester Shiffrin zet zegereeks in wereldbeker weer in gang

LEVI (ANP/DPA) - Skivedette Mikaela Shiffrin heeft de eerste wereldbekerslalom van het seizoen overtuigend gewonnen. De 30-jarige Amerikaanse boekte in het Finse Levi haar 102e zege in een wereldbekerwedstrijd, de eerste van dit seizoen. Shiffrin was vorig seizoen langdurig geblesseerd en miste toen de eindzege op de slalom, een onderdeel dat ze al meer dan een decennium beheerst.

43 minuten geleden
Topbokser Parker onthutst na positieve dopingtest

WELLINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Nieuw-Zeelandse bokser Joseph Parker (33) kan niet verklaren waarom hij bij een dopingcontrole positief heeft getest. De voormalige wereldkampioen bij de zwaargewichten werd betrapt bij een controle voor zijn verloren partij op 25 oktober tegen de Brit Fabio Wardley. De promotor van die partij bevestigde het nieuws zonder te zeggen om welke substantie het gaat. Volgens de Britse tabloid The Sun gaat het om cocaïne.

4 uur geleden
Beachduo Stam/Schoon begint WK met winst

ADELAIDE (ANP) - Katja Stam en Raïsa Schoon hebben zaterdag hun eerste groepswedstrijd op de wereldkampioenschappen beachvolleybal gewonnen. Het duo, dat dankzij een wildcard aan het toernooi in het Australische Adelaide mag deelnemen, versloeg de Françaises Clémence Vieira en Aline Chamereau in twee sets: 21-14 21-15.

5 uur geleden
Stolz klopt Zurek en De Boo op 1000 meter in Salt Lake City

SALT LAKE CITY (ANP) - Jenning de Boo heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City de zege op de 1000 meter moeten laten aan Jordan Stolz. De Amerikaan bleef met 1.05,66 vlak boven zijn eigen wereldrecord van 1.05,37. De Boo werd derde met 1.06,34 en was ook nog langzamer dan de Pool Damian Zurek, die een persoonlijk record van 1.06,02 reed.

10 uur geleden
Leerdam troeft Kok af op 1000 meter in wereldbeker Salt Lake City

SALT LAKE CITY (ANP) - Jutta Leerdam heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City de zege gegrepen op de 1000 meter. Leerdam versloeg in haar rit landgenote Femke Kok met een tijd van 1.12,35. Kok werd tweede met 1.12,43. Béatrice Lamarche uit Canada werd met 1.12,77 derde.

11 uur geleden
Nederlanders in schaduw van wereldrecord Loubineaud op 5000 meter

SALT LAKE CITY (ANP) - De Nederlandse schaatsers zijn niet in de buurt van het podium gekomen bij de wereldbekerwedstrijd op de 5000 meter in Salt Lake City. Chris Huizinga was op de vijfde plaats de beste Nederlander. De zege ging naar Timothy Loubineaud. De 29-jarige Fransman verbeterde met 6.00,23 het wereldrecord van olympisch kampioen Nils van der Poel (6.01,56), nadat de 19-jarige Tsjech Metodej Jilek daar met 6.02,78 net boven was gebleven. De Noor Sander Eitrem werd met 6.03,38 derde.

12 uur geleden
Beune wint eerste wereldbeker op 3000 meter in Salt Lake City

SALT LAKE CITY (ANP) - Joy Beune is het wereldbekerseizoen begonnen met een zege op de 3000 meter. De regerend wereldkampioene kwam in Salt Lake City tot een persoonlijk record van 3.53,69 en was daarmee sneller dan Valérie Maltais (3.56,52) uit Canada en Ragne Wiklund (3.57,19) uit Noorwegen.

13 uur geleden