Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turner De Munck voelt de druk toenemen bij EK

Turner De Munck voelt de druk toenemen bij EK

ANTALYA (ANP) - Turner Loran de Munck (23) voelt bij de EK turnen in Antalya de druk langzaam toenemen. De Munck greep vorig jaar nog EK-zilver op voltige en haalde op datzelfde toestel ook de WK-finale. Met de Europese titelstrijd die dinsdag van start gaat is hij daardoor één van de medaillekandidaten.

"Er is iets meer druk. Veel mensen, maar vooral ikzelf, hebben verwachtingen", zegt De Munck. "Dat brengt een bepaalde lading met zich mee. Je bent toch langer van tevoren met zo'n EK bezig, vooral omdat je weet dat het haalbaar is om in de finale te komen en een medaille te halen. Dat blijft in je hoofd zitten en dat geeft extra 'pressure'. Tijdens de trainingen denk ik er meestal niet aan, maar als ik in bed lig ga ik erover nadenken. Af en toe zijn er van die momenten dat ik denk: 'het is wel een dingetje'."

Na een succesvol EK in München verspeelde De Munck eind vorig jaar bij de WK in Liverpool de kans op een medaille door een val bij zijn afsprong. "Dat bleef vervolgens nog maanden in mijn hoofd ronddwalen", erkent hij nu. "Tot in mijn slaap aan toe. Dan word je wakker en heb je die finale weer herbeleefd in je dromen. Het is zonde wat daar is gebeurd. Je gaat je afvragen waar het door kwam. Bij die finale kwam zoveel kijken: dat heb ik misschien wel onderschat. Die ervaring neem ik nu mee."

Moeilijkheidsscore

Bovendien veranderde hij zijn oefening en verhoogde hij zijn moeilijkheidsscore met een paar tienden. "Maar tegelijkertijd kost de oefening me iets minder energie. Een element wat lang duurde en veel energie kostte heb ik eruitgehaald. In begin van mijn oefening doe ik er een element bij: een hele draai op een arm. Dat is zo snel voorbij dat het weinig energie kost. Het loopt nu makkelijker door. Als ik mijn oefening goed turn is een finale mogelijk."

De Nederlandse turners komen dinsdag in de derde en laatste subdivisie in actie. "Misschien is dat een nadeel, want dan ga ik stiekem naar alle scores kijken", lacht De Munck. "Dat zou ik niet moeten doen, maar je bent toch benieuwd wat al die andere gasten gedaan hebben. Uiteindelijk moet ik me vooral proberen af te sluiten en mijn eigen ding doen."

Naast individuele belangen draait het in Antalya vooral ook om het team, meent De Munck. Een plek bij de beste dertien landenteams levert namelijk een WK-teamticket op. Bij de WK worden vervolgens olympische startbewijzen verdeeld. "Op de drie toestellen die ik doe wil ik een goede bijdrage leveren om die top 13 te kunnen halen. De weg naar Parijs begint deze week."

Meer uit Sport

Wielrenster Rüegg wint openingsetappe Vuelta Femenina, Vos valt

SALVATERRA DE MIÑO (ANP) - Wielrenster Noemi Rüegg heeft de eerste etappe van de Vuelta Femenina op haar naam geschreven. De Zwitserse van EF Education - Oatly kwam na 113 kilometer door de Spaanse regio Galicië als eerste over de finish in Salvaterra de Miño, nabij de Portugese grens. In een sprint bleef ze de Belgische Lotte Kopecky voor. De Duitse Franziska Koch werd derde.

10 minuten geleden
GP Miami begint drie uur eerder door verwachting extreem weer

MIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.

11 uur geleden
Verstappen zelf ook verrast door knappe kwalificatie in Miami

MIAMI (ANP) - Max Verstappen was na afloop van de kwalificatie voor de Grote Prijs van Miami zelf ook enigszins verrast door zijn knappe tweede tijd. "Ik had zelf natuurlijk ook niet verwacht dat dit mogelijk was", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull.

14 uur geleden
Verstappen tweede in kwalificatie Miami, pole voor Antonelli

MIAMI (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Miami. De leider in het kampioenschap was in zijn Mercedes iets sneller dan Max Verstappen, die verrassend de tweede tijd noteerde. Het was opnieuw zeer warm rondom het Hard Rock Stadium, maar dit keer stond er ook een stevige wind.

16 uur geleden
Norris rijdt 'vrij ontspannen' naar eerste zege van het seizoen

MIAMI (ANP) - Lando Norris was na afloop van zijn gewonnen sprintrace bij de Grote Prijs van Miami tevreden met zijn start van het raceweekend. "Het is fijn om weer op de hoogste trede te staan, ook al is het maar een sprintrace", zei de wereldkampioen van McLaren na zijn eerste zege van het seizoen.

19 uur geleden
Kostjoek wint tennistoernooi Madrid ten koste van Andrejeva

MADRID (ANP) - De Oekraïense Marta Kostjoek heeft het tennistoernooi van Madrid op haar naam geschreven. Op het gravel in de Spaanse hoofdstad versloeg ze in de finale Mirra Andrejeva uit Rusland in twee sets: 6-3 7-5.

19 uur geleden
Verstappen naar vijfde plaats sprintrace na straf voor Antonelli

MIAMI (ANP) - Max Verstappen is alsnog een plaats opgeschoven bij de sprintrace van de Grote Prijs van Miami. De Nederlander eindigde als zesde, maar klom naar de vijfde plaats na een tijdstraf voor Kimi Antonelli.

19 uur geleden