Turner De Munck verspeelt kans op WK-podium door val
LIVERPOOL (ANP) - Turner Loran de Munck is er bij de WK turnen niet in geslaagd om een WK-medaille te veroveren op het onderdeel voltige. De Munck, die de finale mocht openen, kwam door een val niet verder dan 13,533 punten. Daarmee eindigde hij op de zesde plaats.
De 23-jarige turner startte zijn oefening goed, maar uiteindelijk ging het mis bij de afsprong. Na de val herhaalde hij de afsprong nogmaals, maar voor de score mocht dat niet meer baten.
Het goud in Liverpool ging uiteindelijk naar Rhys McClenaghan uit Ierland (15,300), die daarmee tevens de eerste Ierse wereldkampioen in het turnen is. McClenaghan had zich eerder deze week nog als eerste geplaatst voor de finale. Voor de Ierse turner is het zijn tweede WK-medaille op voltige. In 2019 greep hij brons.
Goud voor Jordanië
Ahmad Abu Al-Soud uit Jordanië pakte met 14,866 punten het zilver in Liverpool. Hij verzekerde zijn land daarmee van de eerste WK-turnmedaille ooit.
Europees kampioen Harutyun Merdinyan uit Armenië greep met 14,733 punten het brons in Liverpool. De Amerikaan Stephen Nedoroscik, de wereldkampioen van 2021 op voltige, eindigde met 14,400 buiten de medailles (vijfde).
De Munck had zich met een score van 14,833 punten als vierde geplaatst voor de finale. In augustus greep hij nog zilver bij de EK in München. In Liverpool was hij de eerste Nederlander die de WK-finale op voltige bereikte. Een WK-medaille op dat toestel won Nederland overigens al wel: Henricus Thijssen greep in 1903 goud bij de eerste WK uit de geschiedenis. Er werden destijds nog geen finales georganiseerd. De prestatie van Thijssen stamt uit de tijd dat de turnsport nog nauwelijks ontwikkeld was.
Meer uit Sport
BASAURI (ANP) - Axel Laurance heeft de derde etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers versloeg Igor Arrieta in een sprintduel, nadat het tweetal was overgebleven uit een kopgroep van dertien renners. Jardi van der Lee was de beste Nederlander op plek 11.
4 uur geledenOEIRAS (ANP) - Nederland heeft op de Billie Jean King Cup een 2-1-nederlaag geleden tegen Hongarije. In het dubbelspel verloren Suzan Lamens en Anouk Koevermans in twee sets van het Hongaarse duo Anna Bondar en Adrienn Nagy (6-4 6-4).
4 uur geledenSCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.
6 uur geledenMONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.
8 uur geledenHONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.
9 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat 116 sporters die dit jaar niet konden deelnemen aan de Winterspelen van Milaan-Cortina een geldbedrag geven. De hoogte ervan werd niet bekendgemaakt.
11 uur geledenMENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
1 dag geleden