Turncoach Zijp vrijgesproken van grensoverschrijdend gedrag
DEN BOSCH (ANP) - Turntrainer Nico Zijp is door de beroepscommissie van het Instituut Sportrechtspraak (ISR) vrijgesproken van grensoverschrijdend gedrag. Dat bevestigde Wendy Vos, directeur van sportclub Flik-Flak waar Zijp werkzaam is. Het ISR kon de uitspraak nog niet bevestigen omdat de formele ondertekening nog ontbreekt, meldde directeur Henk van Aller.
Zijp was een van de turncoaches naar wie de aanklager van het ISR onderzoek deed na klachten over geestelijke en fysieke mishandeling van turnsters. Hij was onder meer de begeleider van Tisha Volleman, een van de turnsters die de afgelopen jaren regelmatig op EK's en WK's uitkwam. Anderhalve week geleden won ze nog goud en brons bij wereldbekerwedstrijden in het Duitse Cottbus.
Zijp werd in juli 2021 voor een jaar (voorwaardelijk) geschorst, maar ging in beroep. "Het klopt dat Nico nu volledig is vrijgesproken", meldde Vos desgevraagd. "Tijdens de periode dat we moesten afwachten op een antwoord van het ISR mocht Nico alleen in de club actief zijn als coach. Volgens de statuten van de KNGU, mag Nico nu ook weer actief zijn als begeleidend coach op wedstrijden, die onder verantwoordelijkheid van de bond vallen."
Meer uit Sport
KVITFJELL (ANP/DPA) - De Italiaanse skiër Dominik Paris heeft de laatste afdaling van het seizoen gewonnen. Bij de wereldbekerfinale in het Noorse Kvitfjell, nabij Lillehammer, was hij 0,19 seconde sneller dan de Zwitserse olympisch kampioen Franjo von Allmen. De Oostenrijker Vincent Kriechmayr werd derde op 0,60 seconde van de winnaar.
1 uur geledenTORUN (ANP) - Minke Bisschops heeft zich geplaatst voor de halve finales van de 60 meter bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De 23-jarige atlete kwam in haar heat als derde over de finish in een tijd van 7,22. De eerste drie kregen rechtstreeks toegang tot de halve finales, die zaterdagavond zijn.
1 uur geledenNÜRBURG (ANP) - Max Verstappen heeft pole position veiliggesteld in de Nürburgring Langstrecken-Serie. De coureur van Red Bull maakt zaterdag een uitstapje uit de Formule 1 naar de Duitse race over vier uur, ter voorbereiding op de 24-uursrace die hij in mei op de Nürburgring rijdt.
2 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. In drie sets was de Amerikaanse top 10-speler Taylor Fritz in de tweede ronde te sterk voor de Nederlander: 6-3 6-7(2) 6-3.
10 uur geledenTORUN (ANP) - Sprinter Taymir Burnet is als zesde geëindigd in de finale van de 60 meter op de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De 33-jarige atleet miste de scherpte en klokte 6,61, een tiende boven zijn Nederlands record van 6,51.
16 uur geledenTORUN (ANP) - Sprinter Taymir Burnet heeft zich verrassend geplaatst voor de finale van de 60 meter op de WK indooratletiek in het Poolse Torun. Hij spurtte in zijn heat naar de tweede plaats in 6,56 seconden, de klassering die hem direct doorgang gaf naar de finale, die later vrijdag om 21.22 uur wordt afgewerkt.
17 uur geledenTORUN (ANP) - Lieke Klaver is op de WK indooratletiek in het Poolse Torun met een overtuigend optreden doorgedrongen tot de finale van de 400 meter. De 27-jarige atlete won in de Kujawsko Pomorska Arena haar heat in de halve finales in een tijd van 51,23. De finale is zaterdagavond.
17 uur geleden