Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turncoach Wevers wil na vrijspraak terug op internationale podia

Turncoach Wevers wil na vrijspraak terug op internationale podia

VARSSEVELD (ANP) - Turncoach Vincent Wevers is "uiteraard blij" met de vrijspraak in hoger beroep van grensoverschrijdend gedrag, maar stelt vooral dat de zaak alleen maar verliezers kent. "De melders zullen stellig teleurgesteld zijn. Maar ook de turnsport zelf heeft een forse dreun gekregen", laat hij in een schriftelijke reactie weten aan de NOS.

Wevers "hoopt en verwacht" dat het bestuur van gymnastiekunie KNGU, de bond die in hoger beroep was gegaan na een eerdere vrijspraak, "zijn verantwoordelijkheid neemt". Directeur Remco Boer liet eerder op donderdag weten dat Wevers niet meer per definitie uitgesloten wordt van de begeleidingsstaf voor toernooien als de EK en WK turnen. Boer zei dat het verleden van Wevers geen reden meer kan zijn hem buiten de staf te houden.

Wevers geeft in zijn reactie in ieder geval aan "zijn bijdrage te willen leveren én blijven leveren" aan de nationale selectie. "Deze uitspraak ondersteunt dat ik ook op de internationale sportpodia de turnsters weer kan begeleiden."

Vooruitkijken

"Ik roep iedereen op weer vooruit te kijken", zegt Wevers verder. "Ik focus mijzelf nu op het geven van primaire training aan de Top Turnacademie Achterhoek in Varsseveld. Voor de huidige generatie topsporters en de turnsters met wie ik de afgelopen twee, drie jaar heb samengewerkt geldt dat zij niet de optimale begeleiding hebben gekregen en de dupe zijn van deze turncrisis."

Wevers is - buiten de KNGU om - persoonlijk coach van onder anderen Naomi Visser, die kans maakt op deelname aan de EK van volgende maand, en zijn dochter Sanne Wevers.

Onderzoek ISR

Wevers behoorde tot de coaches naar wie bij het ISR een onderzoek naar ongewenst en grensoverschrijdend gedrag liep. Dat onderzoek werd in de zomer van 2020 geopend toen na een bekentenis van coach Gerrit Beltman diverse verklaringen van oud-turnsters naar buiten kwamen.

Meer uit Sport

De Jong 'heel blij en opgelucht' na vijfsetter op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Jesper de Jong was "heel blij en opgelucht" na zijn gewonnen partij in de eerste ronde op Wimbledon tegen de Amerikaan Christopher Eubanks. De 25-jarige debutant verzekerde zich na een zware vijfsetter van een plek in de tweede ronde door de afsluitende supertiebreak te winnen.

6 uur geleden
Fransman Rinderknech verrast Zverev in eerste ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Alexander Zverev is al in de openingsronde van Wimbledon uitgeschakeld. De als derde geplaatste Duitse tennisser, die nog altijd wacht op zijn eerste grandslamtitel, liet zich in vijf sets verrassen door de Fransman Arthur Rinderknech: 6-7 (3) 7-6 (8) 3-6 7-6 (5) 4-6.

6 uur geleden
Tennisster Rus strandt in eerste ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisster Arantxa Rus is in de eerste ronde van Wimbledon uitgeschakeld. De 34-jarige Nederlandse moest haar meerdere erkennen in de Amerikaanse Caroline Dolehide: 2-6 2-6.

8 uur geleden
Debutant De Jong na vijfsetter naar tweede ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft een uitstekend debuut gemaakt op Wimbledon. De 25-jarige Nederlander versloeg in de eerste ronde de Amerikaan Christopher Eubanks op baan 7 met 6-3 6-7 (5) 6-7 (7) 6-3 7-6 (3). De Jong verloor geen enkele keer zijn service in de hele wedstrijd. Hij speelt in de tweede ronde tegen Miomir Kecmanovic uit Servië.

8 uur geleden
Van de Zandschulp blij met 'solide wedstrijd' na zege Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp sprak over een "solide wedstrijd" na zijn overwinning in drie sets op de Italiaan Matteo Arnaldi in de eerste ronde van Wimbledon. De twee speelden dinsdag het restant van de partij, die een dag eerder na twee sets was gestaakt wegens invallende duisternis.

8 uur geleden
Van de Zandschulp via Arnaldi naar tweede ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is doorgedrongen tot de tweede ronde op Wimbledon. De 29-jarige Nederlander verraste op het grandslamtoernooi in Londen de Italiaan Matteo Arnaldi (24), de mondiale nummer 43. Van de Zandschulp won in drie sets: 7-6 (4) 7-6 (5) 6-4. Van de Zandschulp en Arnaldi speelden dinsdag het restant van hun partij, die een dag eerder na twee sets was gestaakt wegens invallende duisternis.

11 uur geleden
Eenkhoorn mee met kopman Evenepoel in Tourploeg Soudal Quick-Step

LILLE (ANP) - Pascal Eenkhoorn is een van de helpers van kopman Remco Evenepoel bij de Belgische topploeg Soudal Quick-Step in de komende Tour de France. De Nederlands kampioen van 2022 begint zaterdag in Lille aan zijn tweede Ronde van Frankrijk.

12 uur geleden