Turncoach Wevers wil na vrijspraak terug op internationale podia
VARSSEVELD (ANP) - Turncoach Vincent Wevers is "uiteraard blij" met de vrijspraak in hoger beroep van grensoverschrijdend gedrag, maar stelt vooral dat de zaak alleen maar verliezers kent. "De melders zullen stellig teleurgesteld zijn. Maar ook de turnsport zelf heeft een forse dreun gekregen", laat hij in een schriftelijke reactie weten aan de NOS.
Wevers "hoopt en verwacht" dat het bestuur van gymnastiekunie KNGU, de bond die in hoger beroep was gegaan na een eerdere vrijspraak, "zijn verantwoordelijkheid neemt". Directeur Remco Boer liet eerder op donderdag weten dat Wevers niet meer per definitie uitgesloten wordt van de begeleidingsstaf voor toernooien als de EK en WK turnen. Boer zei dat het verleden van Wevers geen reden meer kan zijn hem buiten de staf te houden.
Wevers geeft in zijn reactie in ieder geval aan "zijn bijdrage te willen leveren én blijven leveren" aan de nationale selectie. "Deze uitspraak ondersteunt dat ik ook op de internationale sportpodia de turnsters weer kan begeleiden."
Vooruitkijken
"Ik roep iedereen op weer vooruit te kijken", zegt Wevers verder. "Ik focus mijzelf nu op het geven van primaire training aan de Top Turnacademie Achterhoek in Varsseveld. Voor de huidige generatie topsporters en de turnsters met wie ik de afgelopen twee, drie jaar heb samengewerkt geldt dat zij niet de optimale begeleiding hebben gekregen en de dupe zijn van deze turncrisis."
Wevers is - buiten de KNGU om - persoonlijk coach van onder anderen Naomi Visser, die kans maakt op deelname aan de EK van volgende maand, en zijn dochter Sanne Wevers.
Onderzoek ISR
Wevers behoorde tot de coaches naar wie bij het ISR een onderzoek naar ongewenst en grensoverschrijdend gedrag liep. Dat onderzoek werd in de zomer van 2020 geopend toen na een bekentenis van coach Gerrit Beltman diverse verklaringen van oud-turnsters naar buiten kwamen.
Meer uit Sport
PORT CHARLOTTE (ANP) - De Nederlandse honkballers hebben twee dagen voor de start van de World Baseball Classic (WBC) het laatste oefenduel met Tampa Bay Rays gewonnen. Het Koninkrijksteam was in Port Charlotte, in Florida, met 11-8 te sterk voor het team uit de Amerikaanse Major League.
5 uur geledenDUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft Dubai verlaten, nadat hij daar vast was komen te zitten door de oorlog in het Midden-Oosten. De beste tennisser van Nederland is samen met zijn broer Scott geland in Milaan, meldt zijn coach Marc Dijkhuizen, die zelf nog probeert naar zijn woning in Bahrein te komen.
18 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het maakt de Amerikaanse president Donald Trump "helemaal niets uit" of Iran meedoet aan het WK voetbal van komende zomer. "Het is een verslagen land, ze lopen op hun laatste benen", zei Trump tegen nieuwssite Politico.
19 uur geledenGDANSK (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn de kwalificatie voor het WK voetbal van 2027 begonnen met een gelijkspel tegen Polen. In Gdansk gaf de ploeg van bondscoach Arjan Veurink een voorsprong uit handen en eindigde het duel in 2-2.
1 dag geledenSARASOTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is uit de opstelling van het Nederlands team gehaald vanwege berichten over een positieve dopingtest. De outfielder van Atlanta Braves stond al in de basis bij een oefenduel dat het Koninkrijksteam op dinsdag speelt tegen Baltimore Orioles.
1 dag geledenATLANTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is opnieuw positief getest op prestatieverhogende middelen. Dat melden verschillende Amerikaanse media op basis van een bericht van ESPN. De outfielder van Atlanta Braves en het Koninkrijksteam hangt een schorsing van 162 wedstrijden boven het hoofd. Profar is met Nederland in voorbereiding op de World Baseball Classic.
1 dag geledenMILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.
1 dag geleden