Turncoach Van Bokhoven wordt prestatiemanager bij NOC*NSF
ARNHEM (ANP) - Turncoach Bram van Bokhoven verlaat gymnastiekbond KNGU na een dienstverband van twintig jaar. De mannenbondscoach treedt in dienst bij sportkoepel NOC*NSF, waar hij prestatiemanager wordt.
Van Bokhoven (43) wordt een van de prestatiemanagers die vanuit het zogenoemde High Performance Team coaches en technisch directeuren van diverse sporten ondersteunen bij hun topsportprogramma’s. "Ik werk al twintig jaar in de turnsport. Dit is het moment om deze stap te zetten", aldus Van Bokhoven. "Al doet het ook een beetje pijn: ik heb me de afgelopen twintig jaar met ziel en zaligheid ingezet voor de turnsport. In mijn nieuwe rol ga ik de sport dan ook zeker blijven volgen en steunen."
Maurits Hendriks, technisch directeur van NOC*NSF, noemt Van Bokhoven een waardevolle aanwinst. "Bram heeft jarenlange ervaring binnen de topsportprogramma’s van het turnen. Nu gaan meerdere sporten de vruchten plukken van zijn expertise binnen topsport op het hoogste niveau. Hij heeft laten zien dat hij als geen ander kan helpen bij het bepalen van de juiste route", aldus Hendriks.
Van Bokhoven begeleidde aanvankelijk de turners bij Flik-Flak in Den Bosch. Tussen 2006 en 2012 was hij bondscoach van de mannen, een functie die hij sinds 2016 opnieuw vervulde. Onder zijn leiding werden op EK's, WK's en Olympische Spelen vijftien medailles behaald. Dieptepunt was een affaire rond ringenspecialist Yuri van Gelder, die bij de Spelen van Rio 2016 na nachtelijke escapades in het uitgaansleven op verzoek van Van Bokhoven naar huis werd gestuurd.
De KNGU gaat op zoek naar een opvolger.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo spreekt van het mooiste schaatsweekend uit zijn carrière, al werd het WK sprint op een donderdag en vrijdag gehouden. De 22-jarige Groninger klopte zijn rivaal Jordan Stolz en veroverde de wereldtitel sprint in Thialf. "Ik ben heel goed in één keer pieken, maar moest hier vier keer goed zijn. Dat het me gewoon lukt, had ik niet gedacht", aldus De Boo.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft voor het eerst de wereldtitel sprint veroverd. De 22-jarige Groninger bleef met de tweede tijd van 1.07,40 op de 1000 meter de Amerikaan Jordan Stolz voor. Stolz won de 1000 meter in 1.07,26 en werd tweede in het klassement. Het brons ging naar titelverdediger Ning Zhongyan uit China. Joep Wennemars werd vierde.
6 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn door een compleet mislukte vijfde inning teleurstellend aan de World Baseball Classic begonnen. Venezuela vierde een ruime zege (6-2) voor 20.000 toeschouwers in het overdekte stadion van Miami Marlins.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok is voor het eerst wereldkampioene sprint geworden. De 25-jarige Friezin deed dat door ook de vierde afstand van het WK in Thialf te winnen. Ze bleef het hele WK sprint ongeslagen. Met Suzanne Schulting (zilver) en Marrit Fledderus (brons) is het podium voor het eerst geheel Nederlands.
7 uur geledenVERONA (ANP) - De openingsceremonie van de veertiende Paralympische Winterspelen is begonnen. Nederland is niet vertegenwoordigd in het amfitheater van Verona. De bestuurders ontbreken uit protest tegen het besluit van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC) om Russen en Belarussen onder hun eigen vlaggen deel te laten nemen. De acht Nederlandse sporters zijn niet bij de opening omdat het niet in de voorbereiding past.
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok heeft ook de derde afstand van het WK sprint gewonnen. De olympisch kampioene op de 500 meter was op die afstand, net als een dag eerder, verreweg de beste. Met 36,76 bleef ze landgenote Suzanne Schulting en Kaja Ziomek-Nogal uit Polen voor.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De marathon van Rotterdam heeft dit jaar tijdens de 45e editie een andere finishlocatie. Vanwege werkzaamheden ligt de streep op de Coolsingel bij Beursplein, ter hoogte van het WTC. Dat maakte de organisatie bekend in een persbericht.
17 uur geleden