Turncoach Louter derde clubtrainer die stap opzij doet
BEEKBERGEN (ANP) - Turncoach Frank Louter van TON Almelo is de derde clubtrainer die omwille van het onafhankelijk onderzoek naar misstanden in het vrouwenturnen een stap opzij doet. Dat bevestigde de gymnastiekbond KNGU. Eerder deden Wolther Kooistra (TURNZ Amsterdam Gymnastics) en Nico Zijp (Flik-Flak) dat al. Zij geven gehoor aan het verzoek van de turnbond hun activiteiten te staken.
De KNGU besloot eind juli het topsportprogramma voor de turnsters stil te leggen naar aanleiding van de vaak schrijnende getuigenissen van oud-turnsters die spraken van slaan, schoppen, kleineren en pesten door coaches. De bondstrainers Vincent Wevers en Gerben Wiersma werden daarbij genoemd en zijn door de bond op non-actief gesteld.
Technisch directeur Mark Meijer van de KNGU voerde vorige week gesprekken met de vier clubs waar trainers in dienst zijn die ook turnsters coachen die deel uitmaken van de topsportselectie. Zijn verzoek aan de clubs was om die trainers ook een stap opzij te laten zetten in het belang van het onderzoek naar "grensoverschrijdend gedrag in de gymsport" dat wordt geleid door hoogleraar sport en recht Marjan Olfers. De vierde coach die nog moet reageren is Patrick Kiens (PAX Haarlemmermeer).
Flik-Flak uit 's-Hertogenbosch meldt in een persbericht dat Zijp zijn taken gedurende het onderzoek zal overdragen aan één of meerdere trainers/coaches. "Hoewel de club zich terdege bewust is van de gevolgen voor Tisha Volleman in haar traject richting de Olympische Spelen hebben we als club helaas in het groter belang hiertoe moeten besluiten."
TON Almelo vindt dat het onderzoek zo snel mogelijk moet worden gestart en bij voorkeur begint bij het vrouwenturnen. "Zodat de huidige turnsters van TeamNL hun olympisch programma zo spoedig mogelijk weer kunnen hervatten. Gelet op de uitspraak van de KNGU dat de resultaten voor eind van het jaar gepresenteerd worden, leidt TON Almelo af dat in één tot maximaal anderhalve maand dat gedeelte van het onderzoek voor de 'actieve sport' afgerond kan zijn. Dit is de enige reële oplossing om de huidige topturnsters tegemoet te komen in hun wens om deel te kunnen nemen aan de EK 2020 en Olympische Spelen 2021."
Meer uit Sport
GDANSK (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn de kwalificatie voor het WK voetbal van 2027 begonnen met een gelijkspel tegen Polen. In Gdansk gaf de ploeg van bondscoach Arjan Veurink een voorsprong uit handen en eindigde het duel in 2-2.
6 uur geledenSARASOTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is uit de opstelling van het Nederlands team gehaald vanwege berichten over een positieve dopingtest. De outfielder van Atlanta Braves stond al in de basis bij een oefenduel dat het Koninkrijksteam op dinsdag speelt tegen Baltimore Orioles.
6 uur geledenATLANTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is opnieuw positief getest op prestatieverhogende middelen. Dat melden verschillende Amerikaanse media op basis van een bericht van ESPN. De outfielder van Atlanta Braves en het Koninkrijksteam hangt een schorsing van 162 wedstrijden boven het hoofd. Profar is met Nederland in voorbereiding op de World Baseball Classic.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.
16 uur geledenPAPENDAL (ANP) - Claire Petit en Jeroen Kampschreur zijn op 6 maart de vlaggendragers voor Nederland tijdens de openingsceremonie in Verona van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo.
17 uur geledenDUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.
1 dag geleden