Turnbond versoepelt ordemaatregel tegen coaches Zijp en Wevers
BEEKBERGEN (ANP) - Turncoach Nico Zijp mag zich weer laten zien bij de centrale trainingen van de nationale vrouwenselectie die voorlopig nog in Nijmegen plaatsvinden. Gymnastiekbond KNGU had de coach van Tisha Volleman op advies van het Instituut Sportrechtspraak (ISR) een ordemaatregel opgelegd, waardoor Zijp zijn pupil niet kon begeleiden. Ook moest hij zijn werkzaamheden bij turnvereniging Flik-Flak in Den Bosch tijdelijk staken.
Zijp is één van de coaches naar wie de aanklager van het ISR onderzoek doet in verband met geestelijke en fysieke mishandeling van turnsters.
Ook de ordemaatregel tegen Vincent Wevers is aangepast. Hij mag weer contact hebben met leden en oud-leden van de KNGU, iets wat hem de afgelopen maanden hangende het onderzoek verboden was. Wevers hoefde de trainingshal niet te mijden. Wel staan de trainingen van de nationale selectie onder onafhankelijk toezicht.
Een ordemaatregel kan worden geadviseerd om de veiligheid van sporters te beschermen of om de voortgang van het onderzoek ordelijk te laten verlopen. Henk van Aller, ambtelijk secretaris van het ISR, benadrukte dat de wijziging niet betekent dat het onderzoek is afgerond.
Meer uit Sport
LOS ANGELES (ANP/RTR) - De Amerikaanse atlete Allyson Felix wil met de gemengde estafetteploeg op de 4x400 meter deelnemen aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. De 40-jarige zevenvoudig olympisch kampioene kondigde onlangs haar rentree aan.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Talpa Network heeft de rechten verworven om samenvattingen op televisie uit te zenden van alle 104 wedstrijden van het WK voetbal en om fragmenten te gebruiken in zijn programma's. Dat zijn het mediabedrijf en de NOS overeengekomen, maakten beide partijen donderdag bekend.
16 uur geledenASTORGA (ANP) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft donderdag de vijfde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. In de sprint van een door een valpartij uitgedund peloton was de Nederlandse renster van SD Worx-Protime de sterkste, voor haar Belgische ploeggenoot en klassementsleider Lotte Kopecky. De Italiaanse Letizia Paternoster werd net als woensdag derde.
16 uur geledenNESSEBAR (ANP) - Zeventien Nederlandse wielrenners starten vrijdag in Bulgarije in de Ronde van Italië. Dat zijn er evenveel als vorig jaar. Een Nederlandse kanshebber op de eindzege is er niet, wel zijn er kansen voor sprinters als Casper van Uden en Dylan Groenewegen. Van Uden won vorig jaar een etappe in de Giro, Groenewegen lukte dat nog nooit.
1 dag geledenANTAS DE ULLA (ANP) - De Belgische wielrenster Lotte Kopecky heeft de vierde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De voormalige wereldkampioene van SD Worx-Protime was de beste in de sprint van een uitgedund peloton en neemt de leiding in het algemeen klassement over. Achter Kopecky werd haar ploeggenoot Anna van der Breggen tweede. De Italiaanse Letizia Paternoster werd derde.
1 dag geledenAMERSFOORT (ANP) - De Belangenorganisatie Amateur Voetbalverenigingen (BAV) heeft een meldpunt geopend om ervaringen van clubs te verzamelen met de zogenoemde BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). De aanpassing van de verdeling van de subsidie zorgde voor onrust onder verenigingen, omdat zij hierdoor mogelijk geld mislopen.
1 dag geledenNESSEBAR (ANP) - De Deense kopman Jonas Vingegaard van Visma - Lease a Bike kan in de Ronde van Italië rekenen op hulp van de Nederlanders Wilco Kelderman en Bart Lemmen. Zijn andere helpers zijn de Belgen Victor Campenaerts, Timo Kielich en Tim Rex, de Italiaan Davide Piganzoli en de Amerikaan Sepp Kuss.
1 dag geleden