Turnbond versoepelt ordemaatregel tegen coaches Zijp en Wevers
BEEKBERGEN (ANP) - Turncoach Nico Zijp mag zich weer laten zien bij de centrale trainingen van de nationale vrouwenselectie die voorlopig nog in Nijmegen plaatsvinden. Gymnastiekbond KNGU had de coach van Tisha Volleman op advies van het Instituut Sportrechtspraak (ISR) een ordemaatregel opgelegd, waardoor Zijp zijn pupil niet kon begeleiden. Ook moest hij zijn werkzaamheden bij turnvereniging Flik-Flak in Den Bosch tijdelijk staken.
Zijp is één van de coaches naar wie de aanklager van het ISR onderzoek doet in verband met geestelijke en fysieke mishandeling van turnsters.
Ook de ordemaatregel tegen Vincent Wevers is aangepast. Hij mag weer contact hebben met leden en oud-leden van de KNGU, iets wat hem de afgelopen maanden hangende het onderzoek verboden was. Wevers hoefde de trainingshal niet te mijden. Wel staan de trainingen van de nationale selectie onder onafhankelijk toezicht.
Een ordemaatregel kan worden geadviseerd om de veiligheid van sporters te beschermen of om de voortgang van het onderzoek ordelijk te laten verlopen. Henk van Aller, ambtelijk secretaris van het ISR, benadrukte dat de wijziging niet betekent dat het onderzoek is afgerond.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennissers Jesper de Jong en Suzan Lamens zijn doorgedrongen tot de laatste voorronde van Roland Garros. De in het kwalificatietoernooi als eerste geplaatste De Jong won in de tweede ronde van de Canadees Liam Draxl, de nummer 164 van de wereld: 4-6 6-1 6-3. Lamens versloeg de Roemeense Irina-Camelia Begu na een partij van meer dan drie uur: 6-4 6-7 (7) 6-3.
14 uur geledenARNHEM (ANP) - Atlete Nienke Brinkman maakt een verrassende rentree in het trailrunnen. De 32-jarige marathonloopster gaat mee met de Nederlandse ploeg naar het EK in het Sloveense bergplaatsje Kamnik van 5 tot en met 7 juni. Ze komt uit op het onderdeel uphill, een bergloop over 8,9 kilometer met 1280 meter hoogteverschil.
18 uur geledenOSTRAVA (ANP) - Femke Broeders-Bol komt al uit op de 800 meter op de Gouden Spike in het Tsjechische Ostrava op 16 juni. Dat is vijf dagen voor haar race op de FBK Games in Hengelo, zo maakte de organisatie van de atletiekmeeting in Tsjechië bekend.
1 dag geledenOKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben een 1-0-voorsprong genomen in de finale van de Western Conference van de NBA. Dankzij een indrukwekkend optreden van sterspeler Victor Wembanyama won de ploeg uit Texas na twee verlengingen met 122-115 bij titelverdediger Oklahoma City Thunder.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.
2 dagen geledenREIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.
2 dagen geledenSHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.
2 dagen geleden