
Turnbond rekent op komst Thorsdottir op trainingsstage
BEEKBERGEN (ANP) - Hoewel Eythora Thorsdottir aangeeft alleen verder te willen met haar coach Patrick Kiens, rekent Mark Meijer op de aanwezigheid van de topturnster tijdens de eerste gezamenlijke stage van de Nederlandse selectie, volgende week in Nijmegen. Kiens is, net als Frank Louter, niet meer welkom bij het topsportprogramma turnen van gymnastiekbond KNGU. De coach van PAX wordt door Meijer, als technisch directeur in dienst van de KNGU, een gebrek aan respect en communicatie verweten.
Kiens behoort mogelijk ook tot de coaches wier grensoverschrijdend gedrag wordt onderzocht door het Instituut Sportrechtspraak (ISR). Dat stond los van het besluit van Meijer, benadrukt de technisch directeur die van Thorsdottir alleen de bevestiging heeft dat ze zich meldt voor een gesprek. "Maar ze maakt deel uit van de nationale selectie die volgende week een eerste stage heeft. Daarvoor is ze uiteraard uitgenodigd en zonder tegenbericht ga ik ervan uit dat ze komt", aldus Meijer.
Thorsdottir (22) was bij de NOS duidelijk over haar plannen. "Ik wil verder met Patrick en anders niet", stelt de turnster uit Poortugaal. "Dat zeg je niet zomaar. Ik wil doorzetten, maar als het me zo moeilijk wordt gemaakt. Patrick en ik zijn een team. Je kunt niet een half jaar voor de Olympische Spelen zeggen: ik verander van trainer. Dat werkt zo niet en ik denk niet dat ik het dan nog kan opbrengen."
De dochter van IJslandse ouders velt geen oordeel over mogelijk misdragingen van Kiens in een andere tijd. "Ik was er niet bij in die periode. Als het zo is, is het heel vervelend voor ze. Daar moet van geleerd worden. Mijn ervaringen zijn altijd heel goed geweest. En ik ben zeker niet gehersenspoeld door hem en oud en wijs genoeg om zelf over hem te oordelen."
Thordottir is een belangrijke schakel in het team dat zich al heeft geplaatst voor de Spelen. Sinds er afgelopen zomer ophef ontstond over tal van misstanden in het vrouwenturnen, traint de nationale vrouwenselectie onder toezicht in Nijmegen. Thorsdottir liet zich er zelden zien. De stage van komende week is echter verplicht voor de negen leden van de selectie. Meijer: "We hebben een aantal van deze momenten in de aanloop naar de EK en de Olympische Spelen. Nu nog in Nijmegen, straks in Heerenveen als de nieuwe hal daar klaar is."
Meer uit Sport
AFJELL (ANP/AFP) - De Zwitserse skiër Marco Odermatt heeft na de eindzege in het wereldbekerklassement over alle disciplines en de klassementen op de reuzenslalom en de super-G ook de wereldbeker op de afdaling gewonnen. De leidende positie van de 27-jarige Zwitser kwam niet meer in gevaar omdat de afdaling bij de wereldbekerfinale in Sun Valley werd afgelast.
3 uur geledenENGADIN (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker kreeg met haar eerste WK-medaille een jaar voor de Olympische Spelen van Milaan en Cortina de bevestiging dat ze op de goede weg is. De 29-jarige Zoetermeerse veroverde bij de WK in het Zwitserse Engadin op de parallelslalom brons. "Dit had ik echt niet verwacht", reageerde ze telefonisch tegen het ANP. "Omdat ik me dit seizoen vooral op de reuzenslalom richt."
4 uur geledenSANREMO (ANP) - Filippo Ganna reed in gezelschap van een koningskoppel de Poggio af in de finale van Milaan-Sanremo. Mathieu van der Poel bleek te sterk in de sprint, maar de Italiaan van Ineos Grenadiers sprintte voor de Sloveen Tadej Pogacar naar de tweede plaats in de wielerklassieker. "Die twee hebben mij enkele jaren van mijn leven gekost", sprak Ganna lachend voor de Italiaanse tv.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben de koppositie in de Eredivisie overgenomen van Ajax door de Amsterdamse concurrent in een rechtstreeks duel te verslaan. In Eindhoven won de ploeg van trainer Roeland ten Berge met 3-1.
7 uur geledenSANREMO (ANP) - Veel had Tadej Pogacar in de finale van Milaan-Sanremo naar eigen zeggen niet verkeerd gedaan, vertelde de Sloveen in een flashinterview na afloop van de wielerklassieker. De Sloveen was er op de Poggio, de laatste klim voor de finish, niet in geslaagd Mathieu van der Poel achter te laten. Vijf kilometer verder won de Nederlander en werd Pogacar derde achter ook de Italiaan Filippo Ganna.
7 uur geledenSHANGHAI (ANP/RTR) - De Formule 1 herdenkt de overleden Ierse teambaas Eddie Jordan zondag vooraf aan de rijdersparade van de Grote Prijs van China. Voor de minuut stilte verzamelen zich alle teams op de baan onder het podium in Shanghai. Jordan overleed afgelopen donderdag op 76-jarige leeftijd aan kanker.
8 uur geledenSANREMO (ANP) - Mathieu van der Poel moest op de Cipressa en de Poggio afzien om Tadej Pogacar bij te benen. Toen dat lukte en de Italiaan Filippo Ganna nog aansloot, wist de Nederlander wat hem te doen stond. Met een vroeg ingezette sprint verraste hij zijn twee medevluchters en won hij na 2023 voor de tweede keer Milaan-Sanremo.
8 uur geleden