Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turkse zakenman Kavala blijft langer vastzitten

Turkse zakenman Kavala blijft langer vastzitten

ISTANBUL (ANP/RTR) - De Turkse zakenman Osman Kavala blijft vastzitten, heeft een Turkse rechtbank maandag besloten. Kavala zit al vier jaar zonder veroordeling vast. Kavala werd in 2020 vrijgesproken van deelname aan protesten in 2013, maar direct erna beschuldigd van betrokkenheid bij de couppoging in 2016. Daardoor kwam hij direct weer vast te zitten.

In Turkije zijn sinds de poging tot staatsgreep tienduizenden mensen opgepakt. De veroordeelden zouden bijvoorbeeld banden hebben met de beweging van de islamitische prediker Fethullah Gülen, die er door de Turkse president Erdogan van wordt beschuldigd achter de mislukte coup te zitten.

Het Europese Hof voor de Rechten van de Mens heeft geoordeeld dat de filantroop moest worden vrijgelaten, waarop de Raad van Europa met sancties dreigde als Turkije hieraan geen gehoor gaf. Vorige maand verstreek het ultimatum dat de raad hieraan verbond al. Nu heeft de rechtbank besloten dat Kavala tot zeker 21 maart niet vrijkomt, wanneer de volgende zitting in zijn zaak gepland staat.

Turkije is als lid van de Raad van Europa verplicht om zich aan de uitspraak van het hof te houden. Doordat dit niet is gebeurd, kunnen er sancties volgen vanuit de raad. Wat die inhouden is nog niet bekend. Turkije zou in het uiterste geval uit de raad kunnen worden gezet.

Meer uit Buitenland

Groot Russisch militair transportvliegtuig neergestort

IVANOVO (ANP/RTR/AFP) - Ten noordoosten van Moskou, in de provincie Ivanovo, is een groot Russisch militair transportvliegtuig neergestort, meldt de Russische staatszender Vesti. Alle zeven inzittenden zouden bij de crash zijn omgekomen. Volgens het Russische ministerie van Defensie is onderzoek ingesteld naar het incident. Het vliegtuig was kort ervoor gerepareerd en voerde een testvlucht uit. Het zou zijn neergekomen in onbewoond gebied, aldus het ministerie in een verklaring.

47 minuten geleden
ICC veroordeelt Soedanese militiechef tot 20 jaar gevangenisstraf

DEN HAAG (ANP/AFP/RTR) - Het Internationaal Strafhof in Den Haag (ICC) heeft de Soedanese militieleider Ali Muhammad Ali Abd-Al-Rahman veroordeeld tot twintig jaar gevangenisstraf. Hij was eerder al schuldig bevonden aan 27 misdaden tegen de menselijkheid en oorlogsmisdaden. Het ging onder meer om moord, verkrachting en marteling.

1 uur geleden
Doden door brand in kantoorgebouw in centrum Jakarta

JAKARTA (ANP/AFP) - Bij een brand in een kantoorgebouw in Jakarta zijn zeker twintig personen omgekomen. Dat bevestigt de Indonesische politie na berichtgeving van lokale media. Het vuur is volgens Kompas TV inmiddels geblust. Op beelden van die nieuwszender is te zien hoe tientallen brandweerlieden bezig zijn met het in veiligheid brengen van mensen die nog binnen zijn. De geborgen lichamen zijn naar een politiebureau gebracht voor identificatie.

1 uur geleden
Milieurapport VN: verduurzaming redt levens én de wereldeconomie

NAIROBI (ANP) - Een gezonde en duurzame planeet kan niet alleen miljoenen mensenlevens verlengen en een einde maken aan honger, maar op termijn ook de wereldeconomie biljoenen dollars per jaar opleveren. Tot die conclusie komen 287 wetenschappers uit 82 landen in het zogenoemde Global Environmental Outlook van VN-milieuorganisatie UNEP. Het is het meest uitgebreide rapport dat het agentschap ooit produceerde.

1 uur geleden
Andrej Babiš benoemd tot Tsjechische premier

PRAAG (ANP) - Andrej Babiš is aangesteld als nieuwe premier van Tsjechië. In een live op tv uitgezonden ceremonie benoemde president Petr Pavel de 71-jarige partijleider van de populistische ANO in zijn nieuwe rol.

2 uur geleden
Litouwen roept opnieuw noodsituatie uit om smokkelballonnen

VILNIUS (ANP/RTR) - Litouwen heeft een nationale noodsituatie uitgeroepen vanwege smokkelballonnen die vanuit Belarus richting het land kwamen. Dat meldt de overheid van dat land. De ballonnen leiden onder meer tot problemen voor de luchtvaart. De noodsituatie geeft de krijgsmacht meer flexibiliteit om op te treden, in samenwerking met de politie of onafhankelijk.

3 uur geleden
RSF: afgelopen jaar 67 journalisten gedood, bijna helft in Gaza

PARIJS (ANP/AFP) - Wereldwijd zijn in het afgelopen jaar 67 journalisten omgekomen tijdens hun werk. Dat meldt journalistenorganisatie Reporters sans frontières (RSF) in haar jaarlijkse verslag. Het jaar ervoor ging het om 66 journalisten.

5 uur geleden