Turkse volleybalsters pakken ticket voor Spelen
APELDOORN (ANP) - De Turkse volleybalsters hebben op het olympisch kwalificatietoernooi in Apeldoorn het startbewijs voor de Olympische Spelen in Tokio gepakt. De ploeg van Giovanni Guidetti, die in het verleden Oranje onder zijn hoede had, liet in de eindstrijd van het OKT Duitsland met 3-0 kansloos: 25-17 25-19 25-22. De partij duurde slechts een uur en 13 minuten.
Duitsland was zaterdag nog verantwoordelijk voor de uitschakeling van Nederland, dat voor eigen publiek teleurstelde en met 3-0 verloor. Turkije was in de halve finales in een zenuwslopende vijfsetter Polen maar net de baas. De Turkse ploeg overleefde in dat duel vijf matchpoints.
Op de Spelen van 2016 was Turkije niet van de partij. China werd in Rio de Janeiro olympisch kampioen.
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Para-snowboardster Lisa Bunschoten-Vos beëindigt haar topsportcarrière. Ze kiest ervoor haar aandacht te richten op haar gezin, meldt de Nederlandse Ski Vereniging.
17 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Andrea Stella, teambaas van het Formule 1-team van McLaren, heeft Carlos Sainz excuses aangeboden voor het gedrag van Oscar Piastri zondag tijdens de Grote Prijs van Hongarije.
19 uur geledenDEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert maakt woensdag zijn rentree in de Ronde van Denemarken. Dat meldt zijn ploeg Visma-Lease a Bike maandag op sociale media.
20 uur geledenLONDEN (ANP) - Tallon Griekspoor is weer de beste Nederlandse tennisser. De 30-jarige Haarlemmer zakte op de maandag uitgebrachte wereldranglijst één positie, van 66 naar 67. Botic van de Zandschulp, die vorige week in Estoril al in de eerste ronde werd uitgeschakeld, viel terug van de 55e naar de 69e plaats.
22 uur geledenPARIJS (ANP) - Remco Evenepoel is trots op zijn tweede plek in de Tour de France achter Tadej Pogačar, die met zijn vijfde eindzege gedeeld recordhouder is geworden in de Tour. Dat zei de Belg zondagavond op de persconferentie na de slotetappe in Parijs.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Tadej Pogačar wil zichzelf niet de druk van het schrijven van geschiedenis opleggen. Dat maakte de Sloveen zondagavond duidelijk tijdens de persconferentie na zijn vijfde eindzege in de Tour de France, waarmee hij gedeeld recordhouder is geworden in de belangrijkste wielerwedstrijd ter wereld.
1 dag geledenESTORIL (ANP/BELGA) - Luca Van Assche heeft het tennistoernooi van Estoril gewonnen. De 22-jarige Fransman rekende in de finale af met de 21-jarige Belg Alexander Blockx. Het werd 6-4 4-6 7-5.
1 dag geleden