Turkse voetbalploeg onder vuur na vlucht van 150 kilometer op EK
HAMBURG (ANP) - De Turkse voetbalploeg heeft zich de woede van milieuorganisaties op de hals gehaald omdat het voor een reis van zo'n 150 kilometer op het vliegtuig is gestapt. Turkije vloog van Hannover naar Hamburg voor het laatste groepsduel met Tsjechië op het EK.
"Dit is volkomen onzinnig en onnodig", reageerde Werner Reh van de Duitse Federatie voor Milieu en Natuurbehoud (BUND). De UEFA wil van EURO 2024 een groen EK maken. Daarom reizen veel ploegen met de trein naar de speelsteden.
Nederland stapte maandag op de trein naar Berlijn voor het laatste groepsduel met Oostenrijk. Maar Oranje moest met een bus terug naar Wolfsburg, waar het verblijft tijdens de Europese eindronde. Er reed dinsdagavond namelijk geen trein meer naar die stad.
Veel deelnemers aan het EK hebben de afgelopen weken geklaagd over treinen die later of helemaal niet reden. Ook zouden veel perrons overvol zijn.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is er voor zichzelf al uit, maar de trainer van PSV weigerde dinsdag helderheid te verschaffen over zijn toekomst bij de club. "Het is een repeterend verhaal. Als er nieuws is, dan melden we het. Zover is het nog niet", zei de coach tijdens een persmoment in aanloop naar de bekerwedstrijd op woensdag tegen FC Den Bosch.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft doelman Matej Kovar definitief overgenomen van Bayer Leverkusen. De 25-jarige Tsjechische international speelt sinds de zomer al op huurbasis bij de koploper uit Eindhoven en de huur is omgezet in een koop, meldt de Eredivisieclub. Kovar tekent een contract dat hem voor 4,5 jaar bindt aan PSV.
5 uur geledenTURIJN (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de tweede keer op rij een ruime zege behaald. Zes dagen na de zege van 3-0 bij Sassuolo versloeg het elftal van coach Luciano Spalletti Cremonese met 5-0.
17 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool is in de FA Cup doorgedrongen tot de vierde ronde. Het elftal van trainer Arne Slot won in eigen stadion met 4-1 van Barnsley, dat in Engeland uitkomt op het derde niveau.
17 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman heeft op zijn verjaardag bijgetekend tot 2030 bij Newcastle United. De 26-jarige Nederlandse verdediger speelt sinds 2022 voor de Engelse voetbalclub, nadat hij voor 37 miljoen euro was overgekomen van het Franse Lille. Zijn vorige contract liep tot 2027.
20 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft zich versterkt met João Cancelo. De koploper uit de Spaanse voetbalcompetitie neemt de 31-jarige Portugese vleugelverdediger op huurbasis over van de Saudische club Al-Hilal. Cancelo wordt dinsdag gepresenteerd, meldt FC Barcelona.
20 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Xabi Alonso is niet langer trainer van Real Madrid. De Spaanse topclub meldt dat de voormalige middenvelder de club "in onderling overleg" verlaat.
22 uur geleden