Turkse voetbalploeg onder vuur na vlucht van 150 kilometer op EK
HAMBURG (ANP) - De Turkse voetbalploeg heeft zich de woede van milieuorganisaties op de hals gehaald omdat het voor een reis van zo'n 150 kilometer op het vliegtuig is gestapt. Turkije vloog van Hannover naar Hamburg voor het laatste groepsduel met Tsjechië op het EK.
"Dit is volkomen onzinnig en onnodig", reageerde Werner Reh van de Duitse Federatie voor Milieu en Natuurbehoud (BUND). De UEFA wil van EURO 2024 een groen EK maken. Daarom reizen veel ploegen met de trein naar de speelsteden.
Nederland stapte maandag op de trein naar Berlijn voor het laatste groepsduel met Oostenrijk. Maar Oranje moest met een bus terug naar Wolfsburg, waar het verblijft tijdens de Europese eindronde. Er reed dinsdagavond namelijk geen trein meer naar die stad.
Veel deelnemers aan het EK hebben de afgelopen weken geklaagd over treinen die later of helemaal niet reden. Ook zouden veel perrons overvol zijn.
Meer uit Voetbal
ANGERS (ANP) - Paris Saint-Germain gaat met vertrouwen naar de halve finale van de Champions League tegen Bayern München. De koploper in de Franse competitie won bij Angers SCO met 3-0.
48 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal afstand genomen van concurrenten FC Groningen en Sparta. De Friezen van coach Robin Veldman wonnen in het eigen Abe Lenstra Stadion met 2-1 van Fortuna Sittard.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de koppositie weer overgenomen in de Engelse competitie met een 1-0-thuiszege op Newcastle United. Met nog vier wedstrijden te spelen hebben de Londenaren 73 punten (doelsaldo +38). Nummer 2 Manchester City heeft 70 punten (doelsaldo +37) en komt nog vijf keer in actie. Newcastle blijft door de nederlaag veertiende.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gelijkgespeeld tegen Bayern München. In de Allianz Arena in München eindigde het duel tussen de Duitse kampioen en de Spaanse kampioen in 1-1.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft de finale van de FA Cup bereikt door Southampton op Wembley met 2-1 te verslaan. De ploeg van trainer Pep Guardiola kwam tien minuten voor tijd op achterstand, maar wist de halve finale met twee doelpunten in de slotfase om te keren. De tegenstander in de finale wordt zondag bepaald. Om 16.00 uur Nederlandse tijd trappen Chelsea en Leeds United op Wembley af voor hun halve finale.
1 uur geledenBOLOGNA (ANP) - AS Roma heeft aan de hand van Donyell Malen gewonnen van Bologna. De ploeg van coach Gian Piero Gasperini won in Bologna met 2-0 dankzij een treffer en een assist van de Nederlandse spits.
1 uur geledenBREDA (ANP) - Youri Regeer begint met Ajax aan de uitwedstrijd tegen NAC Breda. De middenvelder is hersteld van een hamstringblessure die hij vorige maand opliep in een thuisduel met Sparta Rotterdam. Hij krijgt de voorkeur boven Ko Itakura.
1 uur geleden