Turkse voetbalinternational Çalik overleden door auto-ongeluk
KONYA (ANP) - Verdediger Ahmet Çalik van de Turkse voetbalclub Konyaspor is omgekomen bij een auto-ongeluk. De 27-jarige Turk speelde acht interlands voor het nationale elftal, de laatste in 2017. Bij Konyaspor, de nummer 2 van de Turkse competitie, was Çalik dit seizoen een vaste waarde. Eerder speelde hij voor Galatasaray.
Op een snelweg vlakbij hoofdstad Ankara kantelde de auto van Çalik, aldus het Turkse persbureau Anadolu. Zijn club bevestigt zijn overlijden en zegt "diep bedroefd" te zijn. Çalik speelde sinds vorig seizoen voor Konyaspor. "Sinds zijn eerste dag hier heeft hij de liefde van onze fans en onze stad gewonnen."
Ook Nigel de Jong, oud-voetballer van Galatasaray, staat op Twitter stil bij het overlijden van Çalik. "Dit doet pijn. Zo’n grote persoonlijkheid. Rust zacht, broer", aldus de voormalige international van Oranje.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in aanloop naar de tweede halve finale tegen Bayern München in de Champions League punten laten liggen in de Franse competitie. Met vrijwel alle sterspelers op de bank eindigde de thuiswedstrijd tegen FC Lorient in 2-2.
24 minuten geledenVALENCIA (ANP/AFP) - Atlético Madrid is zo goed als zeker van een plaats in het hoofdtoernooi van de Champions League komend seizoen. Het elftal van trainer Diego Simeone won in de Spaanse voetbalcompetitie met 2-0 bij Valencia en verstevigde daarmee de vierde plaats.
32 minuten geledenUTRECHT (ANP) - NAC Breda kan degradatie uit de Eredivisie nauwelijks nog voorkomen. De Brabanders hielden met een man minder lange tijd stand bij FC Utrecht, maar gingen in de slotfase alsnog onderuit: 2-0.
1 uur geledenCAIRO (ANP/AFP/BELGA) - De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft de speeldata van de Afrika Cup van 2027 bekendgemaakt. De 36e editie van het toernooi vindt plaats tussen 19 juni en 17 juli. Kenia, Tanzania en Oeganda werden in september 2023 al als gastlanden aangewezen. Het is nog niet duidelijk welk land de openingswedstrijd en de finale organiseert.
1 uur geledenBRENTFORD (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de strijd tegen degradatie uit de Premier League concurrent West Ham United zien verliezen. Brentford was in eigen stadion met 3-0 te sterk voor de Londenaren, waar de Nederlander Crysencio Summerville een basisplaats had.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft een nederlaag in de Bundesliga ternauwernood voorkomen. De koploper, die al zeker is van de landstitel, maakte diep in blessuretijd gelijk tegen hekkensluiter Heidenheim: 3-3.
2 uur geledenLYON (ANP) - De voetbalsters van Olympique Lyon hebben zich ten koste van titelverdediger Arsenal geplaatst voor de finale van de Champions League. In de halve finale in Lyon werd het 3-1 voor de thuisploeg. Dat was voldoende na de 2-1-nederlaag vorige week in Londen.
2 uur geleden