Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turkse voetbalbond kan niet naar CAS na schorsing Demiral

Turkse voetbalbond kan niet naar CAS na schorsing Demiral

BERLIJN (ANP/DPA) - De Turkse voetbalbond TFF kan niet in beroep bij het CAS tegen de op het EK voetbal opgelopen schorsing van twee duels voor verdediger Merih Demiral. Hij vierde een doelpunt tegen Oostenrijk met een 'wolvengroet'. Dat is een symbool van de ultranationalistische Turkse groepering Grijze Wolven.

Artikel 63 van de statuten van de UEFA stelt namelijk dat het Hof van Arbitrage voor Sport (CAS) geen jurisdictie heeft over zaken waarin een speler voor maximaal twee wedstrijden of maximaal een maand is geschorst.

"Aangezien het beroep en de aanvraagprocedure bij het CAS geblokkeerd zijn voor straffen van minder dan drie wedstrijden, ontnam de schorsing van twee wedstrijden ons ook het recht om in beroep te gaan. Deze bevooroordeelde en onrechtvaardige beslissing heeft onze hele natie diep teleurgesteld", aldus TFF-voorzitter Mehmet Büyükeksi in een verklaring.

Eerder werd door diverse Turkse media gemeld dat de voetbalbond naar het CAS zou stappen. Demiral mist door zijn schorsing zaterdag de kwartfinale tegen het Nederlands elftal. Die wedstrijd begint om 21.00 uur in Berlijn.

Meer uit Voetbal

Van Dijk passeert De Boer en is als aanvoerder nu recordhouder

AMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk passeert maandag recordhouder Frank de Boer als het gaat om de meest ervaren aanvoerder van het Nederlands elftal. De 34-jarige verdediger van Liverpool draagt in de thuiswedstrijd tegen Litouwen in de WK-kwalificatie voor de 72e keer de aanvoerdersband.

1 uur geleden
Voetballer Mbappé eist 240 miljoen euro van zijn oude club PSG

PARIJS (ANP/AFP) - Voetballer Kylian Mbappé heeft maandag 240 miljoen euro schadevergoeding geëist van zijn oude werkgever Paris Saint-Germain. Dat deed Mbappé, die vorig jaar naar Real Madrid vertrok, bij een arbeidsrechtbank in een escalerend conflict over de status van zijn oude contract en de manier waarop zijn voormalige club hem behandelde.

4 uur geleden
FC Barcelona keert zaterdag tegen Bilbao terug in Camp Nou

BARCELONA (ANP/AFP) - Voetbalclub FC Barcelona keert zaterdag, ruim tweeënhalf jaar na de start van de renovatie, terug naar stadion Camp Nou. Dat meldt de Catalaanse club op de eigen website. Barcelona speelt zaterdag in de Spaanse competitie tegen Athletic Bilbao.

5 uur geleden
Ajax voegt Landzaat toe aan technische staf interim-trainer Grim

AMSTERDAM (ANP) - Denny Landzaat is per direct toegevoegd aan de technische staf van het eerste elftal van Ajax. Dat maakte de Amsterdamse club bekend. De 49-jarige oud-international stond maandag als assistent van interim-trainer Fred Grim al op het trainingsveld.

8 uur geleden
Noren kloppen Italië in Milaan en grijpen ticket voor WK voetbal

MILAAN (ANP) - Noorwegen heeft met een 4-1-zege op Italië kwalificatie voor het WK voetbal van volgend jaar definitief op zak. De Noren sluiten de kwalificatiegroep zonder puntenverlies af met 24 punten, 6 meer dan de Italianen. Die moeten via de play-offs een ticket voor het WK proberen te veroveren.

20 uur geleden
Oekraïne ten koste van IJsland naar play-offs WK voetbal

WARSCHAU (ANP) - Door een 2-0-zege op IJsland maakt Oekraïne nog kans op deelname aan het WK voetbal van volgend jaar. Oleksandr Zoebkov en Oleksiy Goetsoelyak bezorgden hun vaderland de benodigde zege op de IJslanders in een rechtstreeks duel om de tweede plaats in groep F van de WK-kwalificatie achter Frankrijk.

1 dag geleden
Engeland rondt perfecte kwalificatie af met zege bij Albanië

TIRANA (ANP) - Engeland heeft ook de achtste en laatste wedstrijd in de kwalificatie voor het WK voetbal van volgend jaar gewonnen. In hoofdstad Tirana wonnen de Engelsen met 2-0 van Albanië door twee treffers van aanvoerder Harry Kane.

1 dag geleden