Turkse voetbalbond benoemt Montella tot bondscoach
ISTANBUL (ANP) - De Turkse voetbalbond heeft zoals verwacht de Italiaan Vincenzo Montella benoemd tot bondscoach. Hij volgt de Duitser Stefan Kuntz op, die eerder deze week ontslagen werd nadat hij zijn spelers had bekritiseerd na het verloren oefenduel (2-4) met Japan. Turkse media hadden al voorzien dat Montella de voornaamste kandidaat was.
Montella (49) was de afgelopen twee seizoenen trainer in de Turkse competitie bij Adana Demirspor. Daarvoor trainde hij onder meer AC Milan en Fiorentina in zijn vaderland en het Spaanse Sevilla. Hij tekent een drie-jarig contract. Turkije speelt op 12 oktober een uitwedstrijd tegen Kroatië in de kwalificatie voor het EK van volgend jaar. De Turken staan tweede in de poule achter de Kroaten.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.
7 uur geledenDUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oud-international Daryl Janmaat is na zijn voetballoopbaan verslaafd geraakt aan drugs. De 36-jarige voormalige rechtervleugelverdediger vertelt daarover in de documentaire 'Echte mannen huilen niet', die maandagmiddag in première ging in theater Tuschinski in Amsterdam.
10 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Stije Resink heeft zondag een kruisbandblessure opgelopen in het uitduel met FC Volendam. De 22-jarige aanvoerder van FC Groningen staat voor een lange revalidatie.
11 uur geledenGOLD COAST (ANP/AP) - De Iraanse voetbalsters zijn ondanks de oorlog in hun thuisland in actie gekomen op de Asia Cup in Australië. Iran verloor de eerste groepswedstrijd met 3-0 van Zuid-Korea, verliezend finalist van de vorige editie.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Maurice Steijn gaat na dit seizoen weg als coach van Sparta Rotterdam. Dat staat op de website van de Eredivisieclub. De club en de coach zijn het niet eens geworden over een contractverlenging.
15 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan in de halve finale van de KNVB-beker niet beschikken over Anass Salah-Eddine, Guus Til, Ruben van Bommel, Nick Olij en Alassane Pléa. Verdediger Armando Obispo is nog een twijfelgeval. Dat heeft coach Peter Bosz op een persconferentie bekendgemaakt in aanloop naar het duel op dinsdagavond in Nijmegen.
15 uur geleden