Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turkse verdediger Demiral niet tegen Oranje om 'wolvengroet'

Turkse verdediger Demiral niet tegen Oranje om 'wolvengroet'

BERLIJN (ANP) - De Turkse verdediger Merih Demiral speelt niet tegen Oranje in de kwartfinale op het EK. De 26-jarige speler is door de UEFA twee wedstrijden geschorst omdat hij in de vorige wedstrijd tegen Oostenrijk een 'wolvengroet' bracht. Dat is een symbool van de ultranationalistische Turkse groepering Grijze Wolven.

Al langer werd gesproken over een schorsing van Demiral, maar de Europese voetbalbond bevestigde het nieuws vrijdag na onderzoek. "We hebben besloten hem te schorsen omdat hij de algemene regels niet heeft nageleefd, de basisregels van fatsoenlijk gedrag heeft geschonden en een sportevenement heeft gebruikt voor manifestaties van niet-sportieve aard. Hij heeft de voetbalsport in diskrediet gebracht", schrijft de UEFA.

De Turkse autoriteiten noemden het onderzoek naar Demiral eerder al "onacceptabel". Ook fanatieke Turkse supporters vinden de 'wolvengroet' toelaatbaar en roepen zelfs op de groet te brengen bij het duel met Oranje zaterdagavond. Volgens hen is het symbool juist "een nationaal symbool van het Turk zijn". De vrouw van Demiral reageerde ook op de ophef. Zij stelt dat haar man geen racist is.

Andere geschorsten

Met de schorsing van Demiral mist de Turkse bondscoach Vincenzo Montella een belangrijke speler, maar de verdediger is niet de enige die er niet bij is tegen Nederland. Turkije kan ook niet beschikken over oud-Feyenoorder Orkun Kökcü en Ismail Yüksek, omdat zij dinsdag in de achtste finales tegen Oostenrijk voor de tweede keer dit toernooi een gele kaart kregen.

Nederland speelt zaterdagavond om 21.00 uur tegen Turkije in Berlijn. De twee landen speelden nog nooit op een eindtoernooi tegen elkaar.

Meer uit Voetbal

Voorzitter Fenerbahçe aangehouden in Turks drugsonderzoek

ISTANBUL (ANP) - Voorzitter Sadettin Saran van de Turkse voetbalclub Fenerbahçe is aangehouden in een lopend drugsonderzoek in Istanbul. Volgens het Turkse Openbaar Ministerie is er "aanvullend bewijs" gevonden dat erop duidt dat Saran drugs heeft verhandeld en gebruikt.

4 uur geleden
Mahrez schiet Algerije naar zege op Soedan in Afrika Cup

RABAT (ANP) - Algerije is de Afrika Cup in Marokko begonnen met een 3-0-zege op Soedan. De ervaren international Riyad Mahrez maakte in Rabat twee treffers voor de Noord-Afrikaanse ploeg, die het toernooi twee keer wist te winnen.

5 uur geleden
Coach Amorim van Manchester United mist 'onvervangbare' Fernandes

MANCHESTER (ANP) - De spelers van Manchester United moeten de komende wedstrijden "een tandje bijzetten" om de afwezigheid van de geblesseerde aanvoerder Bruno Fernandes op te vangen. Dat zei trainer Ruben Amorim in aanloop naar de thuiswedstrijd van vrijdag tegen Newcastle United. "Het is onmogelijk om Bruno te vervangen. Hij creëert niet alleen de kansen, maar is ook degene die het team organiseert bij elke standaardsituatie", lichtte Amorim het belang van Fernandes toe. "Hij begrijpt elke positie op het veld, let op elk detail."

6 uur geleden
Van Bergen verlengt contract bij FC Groningen tot medio 2028

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft het contract met Thom van Bergen verlengd tot medio 2028, meldt de huidige nummer 5 van de Eredivisie op zijn clubsite.

6 uur geleden
Middenvelder Veerman blijft bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman blijft sowieso tot komende zomer bij PSV. Dat meldt de koploper in de Eredivisie in een persbericht. De club reageert op de verhalen die de laatste weken naar buiten kwamen dat de 27-jarige middenvelder in de winterstop zou vertrekken. Zo zou de Turkse club Fenerbahçe aan de transfersom van meer dan 20 miljoen euro willen voldoen.

7 uur geleden
Liverpool-coach Slot noemt balans spelhervattingen frustrerend

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot denkt dat zijn ploeg alleen nog maar kan hopen op een top-4-klassering in de Premier League door de slechte balans als het gaat om spelhervattingen. De titelverdediger in Engeland scoorde zelf dit seizoen slechts drie keer uit een standaardsituatie, maar kreeg liefst elf doelpunten tegen uit spelhervattingen. "Het is frustrerend. Halverwege vorig seizoen hadden we nog geen enkel doelpunt uit een spelhervatting tegen gekregen", vertelde Slot op een persconferentie.

10 uur geleden
Eredivisie begroet weer meer voetbalfans in stadions

ZEIST (ANP) - De belangstelling voor voetbalduels in de Eredivisie is weer toegenomen. In de eerste seizoenshelft waren de stadions van de achttien clubs gemiddeld voor 96 procent gevuld. Dat is de hoogste bezettingsgraad van de afgelopen tien seizoenen.

13 uur geleden