Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turkse veiligheidstroepen massaal op de been bij verkiezingen

Turkse veiligheidstroepen massaal op de been bij verkiezingen

ANKARA (ANP/BLOOMBERG) - Turkije heeft massaal veiligheidstroepen gemobiliseerd tijdens de parlements- en presidentsverkiezingen. Minister van Binnenlandse Zaken Süleyman Soylu verklaarde volgens staatsmedia dat zeker 600.000 manschappen worden ingezet.

Tientallen miljoenen Turken mogen zondag een stem uitbrengen. Er wordt rekening gehouden met een hoge opkomst. Op sommige plaatsen vormden zich lange rijen bij stembureaus. Bij de vorige landelijke verkiezing in 2018 gingen kiezers ook massaal stemmen. Toen bedroeg de opkomst ongeveer 86 procent.

Veel partijen hopen een plek te krijgen in het parlement. Er staan 24 partijen op de stembiljetten. Die zouden daardoor soms bijna een meter lang zijn. Sommige kiezers zeggen moeite te hebben om hun stembiljetten voor de parlements- en presidentsverkiezingen in dezelfde envelop te krijgen.

De presidentsverkiezingen worden gezien als tweestrijd tussen zittend president Erdogan en oppositieleider Kilicdaroglu. De oppositie is massaal op de been om toezicht te houden op een eerlijk verloop van de stembusgang. De partij van Kilicdaroglu had al aangekondigd honderdduizenden waarnemers te gaan inzetten bij de circa 50.000 stembureaus in het land.

Meer uit Buitenland

Rusland: nieuwe sancties VS maken vredesdeal Oekraïne lastiger

MOSKOU (ANP/RTR) - Nieuwe Amerikaanse sancties tegen Rusland gaan het lastiger maken om tot een vredesakkoord in Oekraïne te komen, meldt het Kremlin. De Verenigde Staten namen woensdag een ingrijpend sanctiepakket tegen Rusland aan. "Het valt in de categorie onvriendelijke daden", aldus woordvoerder Dmitri Peskov.

40 minuten geleden
Canadese premier verwelkomt idee van geassocieerd lidmaatschap EU

STRAATSBURG (ANP) - De Canadese premier Mark Carney heeft het voorstel van EU-commissievoorzitter Ursula von der Leyen verwelkomd om van Canada het eerste "geassocieerde lid" van de Europese Unie te maken. Hij zei tijdens een toespraak in het Europees Parlement dat Canada en de EU samen sterker staan en van elkaar kunnen profiteren.

48 minuten geleden
Palestijnse Autoriteit: weigering VS-visum aan Abbas ongegrond

RAMALLAH (ANP/AFP) - De Palestijnse Autoriteit heeft felle kritiek geuit op het besluit van de VS om geen visa te verlenen aan haar functionarissen. De Palestijnse president Mahmoud Abbas en andere functionarissen kunnen hierdoor niet aanwezig zijn bij de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in New York volgende week.

1 uur geleden
VN-missie: VS mogelijk achter oorlogsmisdaden in Iran

GENÈVE (ANP/RTR) - De VN-missie in Iran stelt dat er "redelijke gronden" zijn om aan te nemen dat de Verenigde Staten verantwoordelijk waren voor dodelijke aanvallen op een school en een sportcomplex afgelopen februari in Iran. Deze daden worden beschouwd als mogelijke oorlogsmisdaden.

1 uur geleden
Brussel wil maximale schermtijd van 1 uur voor kinderen

STRAATSBURG (ANP) - Voor kinderen van 13 tot 15 jaar voor wie beperkte toegang tot social media moet worden ingesteld, gaat een schermtijd gelden van maximaal één uur per dag, stelt de Europese Commissie voor. Ook voor kinderen tot 13 jaar, waarvoor Brussel een socialmediaverbod wil, moet die maximale schermtijd gaan gelden.

3 uur geleden
Zelensky wijst tijdelijke procureur-generaal aan

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft per decreet een tijdelijke opvolger aangewezen voor de ontslagen procureur-generaal Roeslan Kravtsjenko. Het gaat om Anton Kovalsky, die in juli 2025 het hoofd werd van het Openbaar Ministerie in de westelijke regio Chmelnytsky.

3 uur geleden
Tientallen millimeters regen zorgen voor wateroverlast in Spanje

VALENCIA (ANP) - Stevige buien hebben in het oosten en zuidoosten van Spanje voor wateroverlast gezorgd. Volgens Weeronline kwam er rond Valencia lokaal meer dan 70 millimeter regen uit de lucht vallen.

3 uur geleden