
Turkse steden op slot vanwege coronavirus
ANKARA (ANP/RTR/AFP) - Zeker 31 Turkse steden gaan zaterdag en zondag op slot vanwege het coronavirus, waaronder Ankara en Istanbul. Dat maakten de Turkse autoriteiten vrijdag bekend nadat het dodental door het virus in het land de duizend had gepasseerd.
Het op lockdown zetten van de steden is de zwaarste maatregel in Turkije tot dusver. Er werden eerder al maatregelen getroffen om het virus te beteugelen, maar die waren relatief niet zo streng als in andere delen van de wereld.
Het aantal bevestigde besmettingsgevallen in Turkije steeg vrijdag tot 47.029, een stijging van ruim 11 procent ten opzichte van donderdag. In totaal stierven zeker 1006 mensen in het land aan de gevolgen van het virus.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - Er zijn minstens 21 gewonden gevallen bij een Russische aanval op Kyiv, schrijft de Oekraïense krant The Kyiv Independent. Slachtoffers die onder het puin vandaan zijn gehaald, zijn naar het ziekenhuis gebracht, meldt de burgemeester van de stad in een bericht op Telegram. Onder de gewonden zou een kind van drie jaar oud zijn.
7 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zei woensdag tegen verslaggevers in het Witte Huis dat hij denkt een deal te hebben met zowel de Russische president Vladimir Poetin als de Oekraïense president Volodymyr Zelensky om de oorlog in Oekraïne te beslechten.
36 minuten geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP) - In zo'n 9 uur tijd hebben bijna 20.000 mensen in de Sint-Pietersbasiliek afscheid genomen van de overleden paus Franciscus. Een woordvoerder van het Vaticaan heeft dat meegedeeld.
9 uur geledenISTANBUL (ANP/DPA) - Voor zover bekend is niemand door de aardbeving in de buurt van Istanbul om het leven gekomen en zijn 236 mensen, veelal in de paniek, gewond geraakt. De ministers van Binnenlandse Zaken en Volksgezondheid hebben dat gezegd tijdens een persconferentie.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Dat nieuw overleg over Amerikaanse plannen om de oorlog in Oekraïne te beëindigen nog niet tot een doorbraak heeft geleid is de schuld van Rusland, zegt Oekraïne. "Wij hebben benadrukt dat we de vredesinspanningen van president Donald Trump toegewijd blijven", zei de rechterhand van de Oekraïense president Zelensky na afloop. De besprekingen gaan volgens hem door, ook al zinspeelden Amerikaanse kopstukken erop dat hun geduld opraakt.
11 uur geledenKYIV/LONDEN (ANP/AFP/RTR) - Voor echte vredesbesprekingen met Rusland is een volledig staakt-het-vuren nodig, onderstreept Oekraïne. Het land zal niet instemmen met een akkoord waardoor Rusland op adem kan komen en de strijd vervolgens kan opvoeren.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU staat klaar om zonodig hulp te bieden na de aardbeving voor de kust van de Turkse miljoenenstad Istanbul, schrijft Eurocommissaris Hadja Lahbib (Crisisbeheer) op X. De EU houdt de situatie "nauwlettend in de gaten".
11 uur geleden