Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turkse president: Taliban willen Turkse hulp op luchthaven Kabul

Turkse president: Taliban willen Turkse hulp op luchthaven Kabul

ANKARA (ANP/AFP/RTR) - De Turkse president Erdogan heeft gezegd dat er in Kabul is gesproken met de Taliban over het runnen van het vliegveld van de Afghaanse hoofdstad na het vertrek van de Amerikanen op 31 augustus. Hij zei dat de Taliban een voorstel hebben gedaan.

De Taliban willen alleen technische hulp en geen Turkse militairen over de vloer. Erdogan zei vrijdagmorgen, kort na de bloedige aanlagen voor de ingang van de luchthaven Hamid Karzai, dat hij nog geen beslissing heeft genomen omdat er veel risico's aan verbonden zijn.

Turkije heeft de Taliban al eens aangeboden het vliegveld draaiende te houden. Maar daar leken de Taliban toen geen enkele belangstelling voor te hebben. Turkije heeft in het kader van de missie van de NAVO in Afghanistan eerder al zes jaar de leiding over het vliegveld gehad.

Begin deze maand en voordat de Taliban Kabul verrassend snel onder de voet liepen, heeft Turkije aangeboden de luchthaven ook te leiden na het einde van de NAVO-missie. Maar Ankara wilde daar geld voor van de VS en vroeg Washington bovendien bepaalde "defensieve militaire installaties" achter te laten op het vliegveld. Bovendien eiste Ankara dat de Turkse missie eerst een internationale status zou krijgen.

Meer uit Buitenland

Italiaanse premier ontmoet slachtoffers van aanrijding in Modena

MODENA (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni ontmoet zondag slachtoffers van een aanrijding in de stad Modena. Een automobilist reed daar in op voetgangers, waarbij acht mensen gewond raakten. De premier zegde een geplande reis naar Cyprus af om de slachtoffers te bezoeken.

1 uur geleden
Filipijnen vragen hooggerechtshof om arrestatie ex-politiechef

MANILLA (ANP/AFP) - De Filipijnen hebben het hooggerechtshof om toestemming gevraagd om de voormalige politiechef Ronald Dela Rosa te arresteren. Het Internationaal Strafhof (ICC) vaardigde een arrestatiebevel tegen hem uit vanwege zijn rol in de 'oorlog tegen drugs' in de Filipijnen.

2 uur geleden
Russische gouverneur: doden door droneaanvallen in regio Moskou

MOSKOU (ANP/AFP) - Bij droneaanvallen in de regio Moskou zijn drie mensen om het leven gekomen, heeft de gouverneur van dat deel van Rusland zondag gezegd. Volgens hem ging het om een "grootschalige" aanval op het gebied rond de Russische hoofdstad.

4 uur geleden
Grote anti-immigratie- en pro-Palestijnse demonstraties in Londen

LONDEN (ANP/RTR/AFP) - Tienduizenden mensen zijn zaterdag in Londen afgekomen op een anti-immigratieprotest en een pro-Palestijnse demonstratie die gelijktijdig bezig was. De politie heeft naar eigen zeggen te maken met de grootste operatie in jaren om de openbare orde te handhaven.

17 uur geleden
DRC waarschuwt: veel doden door ebola-uitbraak

KINSHASA (ANP/AFP) - Een nieuwe uitbraak van het ebolavirus in de Democratische Republiek Congo kent een "heel hoog sterftecijfer". Er is geen vaccin en geen speciale behandeling, zei de minister van Volksgezondheid van het land. Het dodental is opgelopen tot tachtig. Ook in buurland Oeganda is inmiddels een patiënt overleden.

17 uur geleden
Dode walvis bij Denemarken blijkt de veelbesproken Timmy te zijn

ANHOLT (ANP/DPA) - De dode walvis die werd aangetroffen voor de kust van het Deense eiland Anholt is geïdentificeerd. Het gaat om de veelbesproken bultrug Timmy, voor wie in Duitsland een grote reddingsactie werd opgezet.

19 uur geleden
Honderden bij protestmars tegen songfestivaldeelname Israël

WENEN (ANP) - Honderden mensen hebben zich in het centrum van Wenen verzameld voor een protestmars tegen de aanwezigheid van Israël op het Eurovisie Songfestival. Bij het startpunt op het Christian-Broda-Platz staan ondanks het regenachtige weer naar schatting zo'n duizend mensen, die onder meer met Palestijnse vlaggen wapperen.

19 uur geleden