Turkse president spreekt NAVO-chef Rutte over Syrië
ISTANBUL (ANP/RTR) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft met NAVO-chef Mark Rutte gesproken over de situatie in Syrië. Erdogan zei in het telefoongesprek dat Turkije al het mogelijke doet "om ervoor te zorgen dat er een verenigd Syrië herrijst dat vrij is van terrorisme". Turkije heeft een grens van meer dan 900 kilometer met Syrië, dat sinds het begin van de burgeroorlog in 2011 verscheurd is.
Turkije bezet en beheerst delen van het noorden van Syrië samen met pro-Turkse rebellen. Het noordoosten van Syrië, ongeveer een kwart van het land, is in handen van door Koerden geleide strijdkrachten die zich Syrische Democratische Strijdkrachten (SDF) noemen. Erdogan is fel gekant tegen deze door de VS gesteunde Koerdische beweging omdat die nauwe banden zou hebben met de extremistische Koerdische Arbeiderspartij (PKK). Erdogan ziet in de SDF een terroristische beweging. De SDF speelde een sleutelrol bij het verslaan van Islamitische Staat in 2019 in Syrië. In het gebied van de SDF worden IS-militieleden en hun verwanten gevangen gehouden.
In het afgelopen weekend is het regime van de familie Assad na meer dan vijftig jaar ingestort. Radicale soennitische rebellen hebben ook de hoofdstad Damascus ingenomen nadat ze vanuit het noordwesten in korte tijd waren opgerukt. Circa 70 procent van de Syriërs is soennitisch. Koerden vormen circa 10 procent van de Syrische bevolking. Andere minderheidsgroepen zijn onder andere de alawieten en christenen.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR) - Het advocatenteam van Sean 'Diddy' Combs heeft donderdag een verzoek ingediend om de rapper onmiddellijk vrij te laten. Volgens hen heeft rechter Arun Subramanian een fout gemaakt toen hij de rapper in juli veroordeelde tot een gevangenisstraf van vier jaar en twee maanden.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon en Israël onderhandelen volgende week in Washington, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De gesprekken zouden naar verwachting gaan plaatsvinden op het ministerie.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een staakt-het-vuren met Oekraïne aangekondigd tijdens het orthodoxe paasfeest. Dat vindt komend weekend plaats.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse presidentsvrouw Melania Trump heeft ontkend ooit banden te hebben gehad met de beruchte zedendelinquent Jeffrey Epstein. Volgens haar proberen mensen haar reputatie te schaden door geruchten te verspreiden over haar relatie met de overleden zakenman.
6 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon heeft het dodental door de Israëlische bombardementen op woensdag naar boven bijgesteld. Het ministerie van Volksgezondheid meldt dat zeker 303 mensen om het leven kwamen door de aanvallen en 1150 personen gewond raakten.
7 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Libanon wil eerst dat er een staakt-het-vuren wordt uitgeroepen, en dan pas onderhandelen met Israël. Dat melden Al Jazeera en AFP op basis van een Libanese functionaris. De gesprekken zouden dan onder toezicht van de Amerikanen plaatsvinden en worden geleid door de Libanese oud-ambassadeur in de VS, Simon Karam.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De NAVO is bereid te helpen bij het heropenen van de Straat van Hormuz, zegt secretaris-generaal Mark Rutte. "Als de NAVO kan helpen, zullen we dat natuurlijk doen."
9 uur geleden