Turkse oud-topvoetballer Arda Turan wordt trainer
ISTANBUL (ANP) - Een half jaar nadat hij had besloten zijn voetbalcarrière te beëindigen, begint Arda Turan aan een nieuwe loopbaan als trainer. De 36-jarige Turan wordt hoofdtrainer van Eyüpspor, de huidige nummer 3 van de tweede divisie in Turkije. De 100-voudig international volgt de ontslagen Zafer Turan op.
Arda Turan ondertekende een contract voor 1,5 jaar bij Eyüpspor, dat strijdt om promotie naar de hoogste afdeling. De Turk voetbalde zelf voor Galatasaray, Atlético Madrid, FC Barcelona en Basaksehir. Met zowel Atlético als Barcelona werd Turan kampioen van Spanje. Met de Madrilenen bereikte hij in 2014 de finale van de Champions League. Atlético feliciteerde de Turk vrijdag via Twitter met zijn nieuwe baan.
De Spaanse ploeg van trainer Diego Simeone speelde eerder deze week in Istanbul een benefietwedstrijd tegen Besiktas, met als doel om geld op te halen voor de slachtoffers van de zware aardbevingen in februari. Besiktas won met 2-0 van de club van Oranje-international Memphis Depay.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben het WK-kwalificatieduel met Frankrijk verrassend gewonnen. Zonder veel ervaren speelsters won de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Breda met 2-1 van de nummer 6 van de wereld. Debutante Renee van Asten en Esmee Brugts scoorden namens Oranje.
1 uur geledenBREDA (ANP) - Verdedigster Renee van Asten debuteert bij de voetbalsters van Oranje in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk. De 19-jarige speelster van Ajax staat centraal in de verdediging met Veerle Buurman. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink moet het door blessures zonder veel ervaren speelsters doen vanaf 20.45 uur in Breda.
4 uur geledenMIAMI (ANP) - Javier Mascherano (41) heeft per direct zijn functie als trainer van Inter Miami neergelegd. Dat meldt de Amerikaanse voetbalclub dinsdag in een verklaring op de eigen website. De Argentijn zegt in die verklaring op te stappen om privéredenen.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.
11 uur geledenACCRA (ANP) - Carlos Queiroz is de nieuwe bondscoach van de voetballers van Ghana. Hij is de opvolger van Otto Addo, die vorige maand na verloren oefeninterlands tegen Duitsland (2-1) en Oostenrijk (5-1) werd ontslagen.
12 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Michael Carrick voelt zich benadeeld na de nederlaag van Manchester United tegen Leeds United (1-2). Hij baalde vooral van de rode kaart die scheidsrechter Paul Tierney aan Lisandro Martínez gaf.
15 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Engelse competitie een thuisnederlaag geleden tegen Leeds United: 1-2. De ploeg van trainer Michael Carrick kwam met tien man te staan nadat Lisandro Martínez aan de haren trok van Dominic Calvert-Lewin.
1 dag geleden