Turkse oud-topvoetballer Arda Turan wordt trainer
ISTANBUL (ANP) - Een half jaar nadat hij had besloten zijn voetbalcarrière te beëindigen, begint Arda Turan aan een nieuwe loopbaan als trainer. De 36-jarige Turan wordt hoofdtrainer van Eyüpspor, de huidige nummer 3 van de tweede divisie in Turkije. De 100-voudig international volgt de ontslagen Zafer Turan op.
Arda Turan ondertekende een contract voor 1,5 jaar bij Eyüpspor, dat strijdt om promotie naar de hoogste afdeling. De Turk voetbalde zelf voor Galatasaray, Atlético Madrid, FC Barcelona en Basaksehir. Met zowel Atlético als Barcelona werd Turan kampioen van Spanje. Met de Madrilenen bereikte hij in 2014 de finale van de Champions League. Atlético feliciteerde de Turk vrijdag via Twitter met zijn nieuwe baan.
De Spaanse ploeg van trainer Diego Simeone speelde eerder deze week in Istanbul een benefietwedstrijd tegen Besiktas, met als doel om geld op te halen voor de slachtoffers van de zware aardbevingen in februari. Besiktas won met 2-0 van de club van Oranje-international Memphis Depay.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay wordt de nieuwe assistent-trainer van Peter Bosz bij PSV. Hij volgt André Ooijer op, die vertrekt bij de Eindhovense club. Dat heeft PSV in een persbericht bekendgemaakt. Afellay tekent voor 2,5 jaar.
1 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft het kalenderjaar afgesloten met een moeizame overwinning bij FC Volendam. De ploeg van trainer Maurice Steijn was in het Noord-Hollandse vissersdorp de enige die aanspraak maakte op de punten, maar scoorde alleen via een benutte strafschop van de Noor Tobias Lauritsen tien minuten voor tijd: 0-1.
2 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna sluit de eerste helft van het seizoen na een spectaculaire thuisoverwinning af als nummer 11 van de Eredivisie. Het elftal van coach Danny Buijs won zondag tijdens de zeventiende speelronde met 4-3 van AZ.
2 uur geledenVILLARREAL (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft ook het uitduel met nummer 4 Villarreal in winst omgezet: 0-2. Zo zegevierden de Catalanen voor de achtste keer op rij in de competitie. De voorsprong op Real Madrid is bij het ingaan van de korte winterstop 4 punten.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het was vooral aan Timon Wellenreuther te danken dat Feyenoord een punt overhield aan het thuisduel met FC Twente (1-1). De Duitse doelman hield zijn ploeg met tien reddingen op de been en voorkwam de negende nederlaag in twaalf duels.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin Pröpper baalt van het gelijkspel (1-1) van FC Twente in het uitduel met Feyenoord. "Het komt niet vaak voor dat je teleurgesteld bent als je met een punt De Kuip verlaat", zei de aanvoerder. "Maar nu voelt het wel zo."
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zich na drie nederlagen op rij naar een gelijkspel tegen FC Twente geknokt (1-1). De ploeg van trainer Robin van Persie speelde een groot deel van de wedstrijd slechter dan de bezoekers uit Enschede. Een tweede gele kaart voor Luciano Valente, vlak na de gelijkmaker, verhinderde een slotoffensief.
3 uur geleden