Turkse orgaan over weggepest gezin Giethoorn: zoveelste incident
UTRECHT (ANP) - Het "wegpesten" van een Turks-Nederlands gezin door jongeren in Giethoorn, waarover Zembla donderdag berichtte, is "het zoveelste incident" van discriminatie en racisme tegen deze bevolkingsgroep. Dat zegt voorzitter Zeki Baran van het Inspraakorgaan Turken in Nederland (IOT), een organisatie die de belangen behartigt van Turken in Nederland.
"Het is zo jammer. Dit is de zoveelste fout binnen het politieapparaat. Ook treurig om te zien dat deze mensen bij vrijwel alle instanties tegen een muur zijn gelopen. Dit is weer een klacht die niet serieus is genomen."
Zembla meldde donderdag dat Hatice Yilmaz, een alleenstaande moeder van Turkse afkomst en haar 15-jarige zoon al ruim een jaar lang slachtoffer zijn van racistische treiterijen door een groep jongeren uit hun woonplaats. Volgens het tv-programma kon dit doorgaan terwijl de politie, het OM en de gemeente Steenwijkerland, waar Giethoorn onderdeel van uitmaakt, op de hoogte waren van verschillende incidenten. Het OM zei tegen Zembla dat "de casus strafrechtelijk gezien om een andere benadering vraagt" en dat instanties lering zullen trekken uit deze zaak.
Baran roept andere kwesties in herinnering, waarin Turken in Nederland gediscrimineerd werden. Zoals het racistische appje "Weer een Turk minder" door een agent in Rotterdam, verstuurd na de moord op de 16-jarige scholiere Hümeyra in 2018. Of de toeslagenaffaire, of Turkse jongeren die gediscrimineerd worden op de arbeidsmarkt. "Dit is het zoveelste incident, we kunnen dit niet accepteren met z'n allen", aldus Baran.
De voorzitter zegt de kwestie in Giethoorn aan te kaarten bij de Nationaal Coördinator Discriminatie en Racisme en hij roept de "kersverse" minister van Justitie en Veiligheid Dilan Yeşilgöz op "hier ook wat aan te doen". Hij vindt dat iedereen die op een "stoel zit met verantwoordelijkheid" in de kwestie Giethoorn, nog eens goed moet kijken of hij of zij daar goed zit. Het meest teleurgesteld is hij in de burgemeester van Steenwijkerland, Rob Bats. "De oplossing is dat dit gezin moet verhuizen, belachelijk. Waar was die burgervader? Die zou een voorbeeld moeten zijn voor ons allemaal."
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - De aanvraag van de concertvergunning voor Kanye West in Arnhem "loopt nog". Dat meldde een woordvoerder van de gemeente vrijdag desgevraagd aan het ANP. Het feit dat inmiddels in drie landen de concerten zijn afgelast, heeft volgens de gemeente geen invloed op de aanvraag.
55 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft een 27-jarige man veroordeeld tot een celstraf voor betrokkenheid bij de grootschalige rellen op het Malieveld in september vorig jaar. Volgens de rechtbank heeft de man zich schuldig gemaakt aan openlijk geweld op drie verschillende locaties in Den Haag. Ook is hij veroordeeld voor de diefstal van een AED uit een politievoertuig.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nabestaanden van de 81-jarige man die op 2 januari 2025 is doodgeschoten in Rotterdam-IJsselmonde, vinden de gevangenisstraf voor schutter Sendric S. te laag. "Deze staat niet in verhouding tot het leed en verdriet dat de familie is aangedaan", zegt een woordvoerder namens de familie.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Jongeren van 16 tot en met 20 jaar gaan in 2027 een hoger minimumloon verdienen. Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) verhoogt de bedragen voor die leeftijdsgroepen vanaf 1 januari. De D66-bewindsman voert hiermee het plan van het vorige kabinet uit.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft vrijdag de 25-jarige Sendric S. veroordeeld tot veertien jaar cel en tbs met dwangverpleging voor drie moorden in de Rotterdamse wijk IJsselmonde.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtszaak van erfgenamen van kunsthistoricus en oud-museumdirecteur Abraham Bredius tegen het Mauritshuis "raakt ons in de kern". Dat zei Martine Gosselink, de directeur van het Haagse museum, vrijdagochtend in de rechtbank. Bredius was tussen 1889 en 1909 directeur van het museum. Hij liet waardevolle kunstwerken na, waaronder 'Twee Afrikaanse mannen' en 'Saul en David' van Rembrandt. Als voorwaarde stelde hij dat de 25 werken permanent zichtbaar moesten blijven. Maar het museum bewaart de meeste schilderijen momenteel in het depot.
9 uur geledenZAANDAM (ANP) - Tata Steel moet opnieuw een boete van ruim 8,5 miljoen euro betalen. Volgens de Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (OD NZKG) bleek uit eigen metingen, die in april en mei vorig jaar zijn gedaan, dat uit een van de fabrieken van de staalproducent nog steeds te veel schadelijke stoffen komen. Eind januari vorderde OD NZKG om dezelfde reden ook al 8,5 miljoen, toen op basis van metingen van Tata Steel zelf.
11 uur geleden