Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turkse orgaan over weggepest gezin Giethoorn: zoveelste incident

Turkse orgaan over weggepest gezin Giethoorn: zoveelste incident

UTRECHT (ANP) - Het "wegpesten" van een Turks-Nederlands gezin door jongeren in Giethoorn, waarover Zembla donderdag berichtte, is "het zoveelste incident" van discriminatie en racisme tegen deze bevolkingsgroep. Dat zegt voorzitter Zeki Baran van het Inspraakorgaan Turken in Nederland (IOT), een organisatie die de belangen behartigt van Turken in Nederland.

"Het is zo jammer. Dit is de zoveelste fout binnen het politieapparaat. Ook treurig om te zien dat deze mensen bij vrijwel alle instanties tegen een muur zijn gelopen. Dit is weer een klacht die niet serieus is genomen."

Zembla meldde donderdag dat Hatice Yilmaz, een alleenstaande moeder van Turkse afkomst en haar 15-jarige zoon al ruim een jaar lang slachtoffer zijn van racistische treiterijen door een groep jongeren uit hun woonplaats. Volgens het tv-programma kon dit doorgaan terwijl de politie, het OM en de gemeente Steenwijkerland, waar Giethoorn onderdeel van uitmaakt, op de hoogte waren van verschillende incidenten. Het OM zei tegen Zembla dat "de casus strafrechtelijk gezien om een andere benadering vraagt" en dat instanties lering zullen trekken uit deze zaak.

Baran roept andere kwesties in herinnering, waarin Turken in Nederland gediscrimineerd werden. Zoals het racistische appje "Weer een Turk minder" door een agent in Rotterdam, verstuurd na de moord op de 16-jarige scholiere Hümeyra in 2018. Of de toeslagenaffaire, of Turkse jongeren die gediscrimineerd worden op de arbeidsmarkt. "Dit is het zoveelste incident, we kunnen dit niet accepteren met z'n allen", aldus Baran.

De voorzitter zegt de kwestie in Giethoorn aan te kaarten bij de Nationaal Coördinator Discriminatie en Racisme en hij roept de "kersverse" minister van Justitie en Veiligheid Dilan Yeşilgöz op "hier ook wat aan te doen". Hij vindt dat iedereen die op een "stoel zit met verantwoordelijkheid" in de kwestie Giethoorn, nog eens goed moet kijken of hij of zij daar goed zit. Het meest teleurgesteld is hij in de burgemeester van Steenwijkerland, Rob Bats. "De oplossing is dat dit gezin moet verhuizen, belachelijk. Waar was die burgervader? Die zou een voorbeeld moeten zijn voor ons allemaal."

Meer uit Binnenland

Vrouw (19) omgekomen bij ongeval op de N59 bij Nieuwerkerk

NIEUWERKERK (ANP) - Een van de vier mensen die gewond raakten door een ernstig auto-ongeluk op de N59 bij het Zeeuwse Nieuwerkerk is overleden, meldt de politie. Het gaat om een 19-jarige inwoonster van Aagtekerke. Ze overleed ter plaatse.

1 uur geleden
Meerdere gewonden door ernstig ongeluk op N59 bij Nieuwerkerk

NIEUWERKERK (ANP) - Door een ernstig ongeluk op de N59 bij het Zeeuwse Nieuwerkerk zijn zaterdagavond vier mensen gewond geraakt, meldt de politie. Hoe ernstig hun verwondingen zijn, kon een woordvoerder nog niet zeggen.

2 uur geleden
Politie op Bali wijst verdachten aan voor moord op Nederlander

DENPASAR (ANP) - De politie op Bali heeft twee buitenlanders aangewezen als verdachten van een fatale steekpartij waarbij begin deze week een Nederlander om het leven kwam. Vermoedelijk gaat het om twee mannen van 34 en 32 jaar uit Brazilië, meldt het Indonesische persbureau Antara. Volgens de politie zijn zij Indonesië ontvlucht.

3 uur geleden
Paar honderd mensen bij pacifistische demonstratie Malieveld

DEN HAAG (ANP) - Op het Malieveld in Den Haag demonstreren op zaterdagmiddag een paar honderd mensen tegen de oorlog in Iran. De demonstranten roepen de Nederlandse regering op om bij te dragen aan de-escalatie, diplomatie en politieke oplossingen in plaats van oorlog.

10 uur geleden
Gewonde na explosies en brand bij woning in Schiedam

SCHIEDAM (ANP) - In Schiedam is vrijdagavond een persoon gewond geraakt bij explosies en een brand bij een woning in de Van Marumstraat. Dat meldt de politie. De gewonde persoon is met brandwonden naar het ziekenhuis gebracht.

13 uur geleden
Nieuwe aanhoudingen om aanslag synagoge en voorbereiden explosie

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft drie mannen opgepakt die verdacht worden van betrokkenheid bij de explosie bij een synagoge in Rotterdam en het voorbereiden van een explosie bij een synagoge in Heemstede. Dit meldt het Openbaar Ministerie, dat geen mededelingen doet over de vermoedelijke rol van de nu aangehouden mannen.

1 dag geleden
Politie krijgt extra bevoegdheden voor doorzoeken sociale media

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil de politie meer mogelijkheden geven om in openbare informatie op sociale media en andere onlineplatforms informatie te verzamelen om verstoringen van de openbare orde te voorkomen. Een wetsvoorstel daartoe is vrijdag door de ministerraad goedgekeurd. Het moet ervoor zorgen dat de politie tijdig kan ingrijpen.

1 dag geleden