Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turkse Nederlanders voor de tweede keer naar de stembus

Turkse Nederlanders voor de tweede keer naar de stembus

DEN HAAG (ANP) - Turkse Nederlanders gaan opnieuw naar de stembus voor de tweede ronde van de presidentsverkiezingen in Turkije. Van 20 tot en met 24 mei kan er gestemd worden in Amsterdam, Den Haag, Deventer en Eindhoven van 08.00 uur tot 22.00 uur.

Kiezers kunnen terecht bij Rhone Events & Congrescenter (Amsterdam), GIA Trade and Exhibition Centre (Den Haag), sportcentrum De Scheg (Deventer) en hotel Van der Valk (Eindhoven).

Bij het Amsterdamse congrescentrum stond aan het eind van de ochtend een lange rij mensen te wachten om hun stem uit te brengen, onder wie veel gezinnen. Vanwege het warmere weer worden flesjes water uitgedeeld. Ook zet het congrescentrum na eerdere vechtpartijen in de RAI bij de eerste stemronde extra beveiligers in. Verder zijn er agenten en verkeersregelaars. De sfeer is gemoedelijk.

50 procent

Ook in Den Haag verlopen de verkiezingen rustig. Aan het begin van de middag staan er geen rijen voor de ingang van het congrescentrum. De vertegenwoordiger van de Turkse ambassade verwacht dat de drukte later op de dag komt en op zondag. Ook omdat er maar vier dagen gestemd kan worden in deze tweede ronde. In de eerste ronde konden de Turkse Nederlanders ruim een week lang stemmen.

In de tweede stemronde van de Turkse verkiezingen gaat de strijd tussen de zittende president Recep Tayyip Erdogan en zijn concurrent Kemal Kilicdaroglu. Er moet opnieuw gestemd worden omdat geen van de twee meer dan 50 procent van het totale aantal stemmen heeft gehaald.

28 mei

In Nederland heeft Erdogan ruim 68 procent van het totale aantal stemmen gekregen. Kilicdaroglu bijna 29 procent, meldde het Turkse staatspersbureau Anadolu eerder al. In totaal hebben ruim 145.000 van de meer dan 250.000 kiesgerechtigden in Nederland gestemd.

De tweede ronde van de verkiezingen in Turkije zelf is op 28 mei.

Meer uit Binnenland

Overleden Nederlanders op cruise waren echtpaar uit Haulerwijk

DEN HAAG (ANP) - De twee Nederlanders die zijn overleden op het cruiseschip MV Hondius zijn een man en een vrouw van 69 jaar uit het Friese Haulerwijk. Dat laat de familie van het echtpaar via Namens de Familie weten. De man overleed op 11 april en de vrouw op 26 april.

8 minuten geleden
Code geel afgegeven voor buien tijdens dodenherdenking

DE BILT (ANP) - Het KNMI kondigt maandagmiddag code geel aan in vijf provincies. Het gaat om Overijssel, Gelderland, Utrecht, Noord-Brabant en Limburg. "De eerst komende uren zijn er nog geen waarschuwingen van kracht. Later vanmiddag en vanavond vallen er in het zuiden, midden en oosten van het land buien, met plaatselijk onweer en veel regen," aldus het KNMI. Buitenactiviteiten zoals de dodenherdenking en het wegverkeer kunnen hier hinder van ondervinden.

10 minuten geleden
Een van de zieke bemanningsleden cruiseschip is Nederlander

PRAIA (ANP) - Een van de twee zieke bemanningsleden aan boord van het Nederlandse cruiseschip Hondius is een Nederlander, meldt Oceanwide Expeditions via een communicatiebureau. Of de zieke het hantavirus heeft, is niet bekend.

17 minuten geleden
Luchtalarm op meerdere plekken afgegaan ondanks 4 mei

DEN HAAG (ANP) - Op meerdere plekken in Nederland heeft maandag om 12.00 uur 4 mei het luchtalarm geklonken. Onder andere in de regio Rijnmond was dat het geval, hoorde een ANP-verslaggever. Volgens de Rijksoverheid mag het alarm op 4 mei nooit getest worden.

1 uur geleden
Kaapverdië bereidt eventuele medische evacuatie cruiseschip voor

PRAIA (ANP/RTR) - De gezondheidsautoriteiten van Kaapverdië treffen voorbereidingen voor een eventuele medische evacuatie van passagiers van het cruiseschip MV Hondius. Dat schip ligt voor de kust van Kaapverdië, maar mag niet aanmeren in de haven van Praia vanwege mogelijke hantavirusbesmettingen, bevestigt de overheidsinstantie die verantwoordelijk is voor de volksgezondheid.

1 uur geleden
Advocaat: verdachte ontkent voorbereiden aanslag op prinsessen

DEN HAAG (ANP) - De 33-jarige man die wordt verdacht van het voorbereiden van een aanslag op prinses Amalia en prinses Alexia ontkent volgens zijn advocaat "met klem" dat hij de prinsessen zou willen doden. Dat zei zijn advocaat maandag in de rechtbank in Den Haag tijdens de eerste inleidende zitting in de zaak tegen Anne Romke van der H. uit het Groningse Uithuizen.

1 uur geleden
Taghi blijft ondanks verlengde zoektocht zonder advocaat

DEN HAAG (ANP) - Een hernieuwde poging om advocaten te vinden voor Ridouan Taghi (48) is niet geslaagd, meldt het dekenberaad maandag. De hoofdverdachte in het grote liquidatieproces zit daarom nog altijd zonder verdediging. Dat is al zo sinds de aanhouding van zijn voormalige raadsman Vito Shukrula meer dan een jaar geleden.

1 uur geleden