Turkse minister treedt af na valse start uitgaansverbod
ISTANBUL (ANP/DPA) - De Turkse minister van Binnenlandse Zaken, Süleyman Soylu, is afgetreden wegens de valse start van zijn uitgaansverbod in 31 steden en provincies. Hij zei zondagavond op Twitter de volle verantwoordelijkheid te nemen voor de mislukte lockdown en daarom zijn ontslag in te dienen. President Recep Tayyip Erdogan liet overigens weten dat niet te zullen accepteren.
Soylu kondigde vrijdagavond laat wegens de uitdijende coronacrisis een uitgaansverbod voor 48 uur af in onder meer Istanbul, Ankara en Izmir. De communicatie van het departement zorgde voor een storm van kritiek. De bekendmaking kwam slechts twee uur voordat de maatregel van kracht werd.
Die slechte timing zorgde voor paniek. Turken gingen massaal de straat in om nog gauw even boodschappen te doen. Anderhalve meter afstand houden, was bij die koopwoede geen optie.
Turkije telt volgens Volksgezondheidsminister Fahrettin Koca nu bijna 57.000 besmettingsgevallen. Het sterftecijfer liep zondag op tot 1198.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.
1 uur geledenSKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.
2 uur geledenCULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.
2 uur geledenSKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.
3 uur geledenHAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
8 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.
9 uur geleden