Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turkse minister start onderzoek geweld voetbaltopper

Turkse minister start onderzoek geweld voetbaltopper

TRABZON (ANP/AFP) - De Turkse minister van Binnenlandse Zaken heeft een onderzoek aangekondigd naar het geweld na de wedstrijd tussen Trabzonspor en Fenerbahçe. Woedende fans van Trabzonspor, die hun ploeg in de slotminuten met 3-2 zagen verliezen, bestormden het veld en vielen de spelers van Fenerbahçe aan.

"Er is onmiddellijk een onderzoek gestart om de toeschouwers te identificeren die het veld betraden en de incidenten aan het einde van de wedstrijd te onderzoeken", schreef minister Ali Yerlikaya op X. "Geweld op het voetbalveld is nooit acceptabel."

Op televisiebeelden was te zien hoe de spelers van de bezoekende club zich verdedigden door te schoppen en te slaan. De Belgische international Michy Batshuayi, die het winnende doelpunt voor Fenerbahçe maakte, gaf een fan van Trabzonspor een karatetrap en de Nigeriaanse international Bright Osayi-Samuel sloeg een andere supporter. Op andere beelden was te zien dat keeper Dominik Livakovic van Fenerbahçe een klap in zijn gezicht kreeg.

De Turkse voetbalfederatie (TFF) noemde de gebeurtenissen "onaanvaardbaar" en liet in een verklaring weten dat "de noodzakelijke strafrechtelijke sancties opgelegd zullen worden aan degenen die verantwoordelijk zijn voor deze incidenten". Het is niet de eerste keer dit seizoen dat er sprake is van geweld in de Turkse Süper Lig. De hoogste competitie werd in december een week stilgelegd nadat een scheidsrechter was aangevallen tijdens een wedstrijd tussen Ankaragücü en Rizespor.

Meer uit Voetbal

Depay valt geblesseerd uit in aanloop naar interlands

SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft in aanloop naar de oefenwedstrijden van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador een blessure opgelopen. De topscorer aller tijden van Oranje viel in de nacht van zondag op maandag uit tijdens het gelijkspel van zijn Braziliaanse club Corinthians tegen Flamengo (1-1).

53 minuten geleden
Internazionale blijft bij Fiorentina steken op gelijkspel

FLORENCE (ANP) - Internazionale heeft bij Fiorentina genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De koploper in de Serie A kwam in Florence niet verder dan 1-1.

10 uur geleden
1. FC Köln neemt na slechte reeks afscheid van coach Kwasniok

KEULEN (ANP) - 1. FC Köln heeft afscheid genomen van trainer Lukas Kwasniok. De clubleiding nam dat besluit na het 3-3-gelijkspel tegen concurrent Borussia Mönchengladbach. René Wagner, een van de assistenten van Kwasniok, neemt op interimbasis de taken over.

10 uur geleden
Dokter zesde Nederlandse atlete met wereldtitel indoor

TORUN (ANP) - Sofie Dokter is de zesde Nederlandse atlete met een individuele wereldtitel indoor. Ze won goud op de vijfkamp bij de WK in het Poolse Torun.

11 uur geleden
Manchester City klopt Arsenal en wint League Cup

LONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de negende keer de League Cup veroverd. De ploeg van coach Pep Guardiola won op Wembley de finale met 2-0 van Arsenal door twee treffers van Nico O'Reilly.

13 uur geleden
PSV kan na verlies bij Telstar titel ook volgend duel niet pakken

VELSEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen verloren van Telstar. Na de thuisnederlaag van eind augustus (0-2) was de gepromoveerde club uit Velsen zondag voor eigen publiek met 3-1 te sterk voor de koploper. Het betekende voor PSV het tweede achtereenvolgende verlies in de Eredivisie. Vorig weekend won NEC met 3-2 in Eindhoven.

14 uur geleden
Feyenoord en Ajax spelen gelijk in De Kuip

ROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in De Kuip (1-1).

16 uur geleden