Turkse media melden ontslag trainer Van Bronckhorst bij Besiktas
ISTANBUL (ANP) - Giovanni van Bronckhorst is niet langer de trainer van Besiktas. Dat melden meerdere Turkse media. De oud-international en voormalig trainer van onder meer Feyenoord moet vertrekken vanwege de tegenvallende resultaten van de club uit Istanbul. Besiktas, dat zelf nog niets heeft gemeld over het ontslag, staat slechts zesde in de Turkse Süper Lig.
Van Bronckhorst (49) werd afgelopen zomer aangesteld en nam voormalig NAC-trainer Jean-Paul van Gastel als assistent mee. Het seizoen begon goed met winst van de Turkse Super Cup door landskampioen Galatasaray met liefst 5-0 te verslaan. Ook bereikte Besiktas de poulefase van de Europa League. Daarin verloor het onder meer met 4-0 van Ajax. In de competitie bleef de ploeg tot eind oktober ongeslagen. Maar na de nederlaag tegen Galatasaray pakte Besiktas nog maar 1 punt in drie duels. Afgelopen donderdag verloor Van Bronckhorst met zijn ploeg in de Europa League van Maccabi Tel Aviv.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen en waarschijnlijk ook Owen Wijndal ontbreken bij Ajax in de topper tegen PSV. Dat zei coach Óscar García in aanloop naar het competitieduel op zaterdagavond tussen beide ploegen in de Johan Cruijff ArenA.
14 minuten geledenARNHEM (ANP) - De supportersvereniging van Vitesse reageert vrijdag opgelucht op het advies van de advocaat-generaal dat de Arnhemse voetbalclub de proflicentie mag behouden. "Toen het gerechtshof in september oordeelde dat Vitesse de proflicentie terug moest krijgen, hadden we wel het idee dat dat op zorgvuldige wijze was besloten. Daarom was het vertrouwen nu ook groot. Al blijft het spannend, we hebben in deze soap al zoveel gekke situaties meegemaakt", reageert Susanne Wichhart, voorzitter van de supportersvereniging, telefonisch.
2 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat het advies van de advocaat-generaal in de zaak tegen Vitesse "zorgvuldig bestuderen". Dat heeft de voetbalbond bekendgemaakt. Volgens het advies slagen de cassatieklachten niet en mag Vitesse de proflicentie behouden.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse reageert verheugd op het advies van de advocaat-generaal, die vrijdag oordeelde dat de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie vorig jaar terecht terugkreeg. "Wij ervaren dit als een belangrijk juridisch signaal en blijven ons met dezelfde vastberadenheid inzetten voor een definitieve bestendiging van de toekomst van onze club", reageert Claudia Lap, voorzitter van de raad van commissarissen, in een persbericht van Vitesse.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vitesse mag de proflicentie behouden. Dat heeft de advocaat-generaal vrijdag geconcludeerd over een arrest van het Arnhemse gerechtshof waardoor de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie terugkreeg. Op basis van dit advies van de advocaat-generaal neemt de Hoge Raad later een beslissing.
3 uur geledenSAN ISIDRO (ANP/AFP) - Diego Maradona was bipolair en had een narcistische persoonlijkheidsstoornis. Dat heeft zijn psycholoog Carlos Díaz donderdag gezegd in het proces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende.
12 uur geledenMADRID (ANP) - Aanvaller Emmanuel Emegha heeft met zijn Franse club Strasbourg de eerste wedstrijd in de halve finales van de Conference League verloren bij het Spaanse Rayo Vallecano. De Braziliaan Alemão maakte na rust het enige doelpunt: 1-0. De terugwedstrijd is over een week in Frankrijk.
14 uur geleden