Turkse leider Erdogan scheldt verkiezingsrivaal uit voor zuiper
ANKARA (ANP/DPA) - De Turkse president Erdogan heeft zijn uitdager Kilicdaroglu uitgescholden voor dronkelap, een week voor de cruciale verkiezingen waarbij Erdogan na twintig jaar zijn macht kan verliezen. Op een door honderdduizenden aanhangers bezochte campagnebijeenkomst in Istanbul zei Erdogan dat het Turkse volk het land niet aan een dronkaard zal overlaten.
Erdogan beschuldigde Kilicdaroglu, die kandidaat is namens zes oppositiepartijen, opnieuw van collaboratie met "terroristen". Peilingen duiden op een nek-aan-nekrace tussen Erdogan en de oppositieleider bij de parlements- en presidentsverkiezingen op 14 mei.
De oppositie ondertussen klaagt dat de autoriteiten probeerden te voorkomen dat de burgemeester van Istanbul, die anti-Erdogan is, campagne voert in Erzurum in het oosten van Turkije. Volgens Twitterberichten zou er door tegenstanders met stenen zijn gegooid en moest burgemeester Imamoglu zijn toespraak afbreken. Hij is van de grootste oppositiepartij CHP en wordt vicepresident als hij de verkiezingen wint.
Oppositieleider Kilicdaroglu had op een campagnebijeenkomst zaterdag het einde van het Erdogan-tijdperk een "geschenk aan de wereldpolitiek" genoemd.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie veroordeelt de aanhoudende militaire escalatie door de Houthi's in Jemen. Alle militaire acties van de Houthi's moeten onmiddellijk worden gestaakt, stelt EU-buitenlandchef Kaja Kallas namens de EU.
4 minuten geledenMOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - De benarde Oekraïense stad Olesjky kan maandelijks humanitaire hulptransporten verwachten, zegt bezetter Rusland. Dat zou het land met bemiddelaar Melania Trump hebben afgesproken nu niet alle inwoners een gevechtspauze hebben aangegrepen om een veilig heenkomen te zoeken.
2 uur geledenHEBRON (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische leger heeft zich teruggetrokken uit Hebron op de bezette Westelijke Jordaanoever na een militaire operatie, aldus een militaire functionaris. De operatie begon nadat twee Palestijnen twee Israëlische soldaten hadden doodgeschoten in Hebron. De schutters werden hierna zelf gedood.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische premier Bart De Wever heeft maandagochtend zijn ontslag ingediend bij de koning, maar dat is niet direct aanvaard. Koning Filip roept alle betrokken partijen op om alsnog tot een akkoord te komen. De Wever moet vrijdag weer naar de koning.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Na de Franse schoolvakantie zijn ook de scholierenprotesten in het land hervat. Er zijn berichten dat jongeren in steden als Parijs, Marseille en Rennes proberen om middelbare scholen te blokkeren.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische premier Bart De Wever gaat maandagochtend naar de koning om zijn ontslag in te dienen, schrijven Belgische media. Dat gebeurt volgens de VRT om 09.30 uur.
6 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump is toegevoegd aan de lijst met vijanden van de persvrijheid van Reporters sans frontières (RSF). De journalistenorganisatie beschuldigt Trump ervan zijn macht te gebruiken tegen mediaorganisaties waarvan hij de berichtgeving niet waardeert.
6 uur geleden