Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turkse flitsbezorger Getir na investering 10,7 miljard euro waard

Turkse flitsbezorger Getir na investering 10,7 miljard euro waard

ISTANBUL (ANP/BLOOMBERG) - Flitsbezorger Getir is 10,7 miljard euro waard, werd duidelijk na een investeringsronde. Het Turkse bedrijf haalde bij geldschieters 768 miljoen dollar op, omgerekend ruim 695 miljoen euro. Dat geld wil Getir gebruiken om de verdere groei te bekostigen. Bij de vorige investeringsronde werd Getirs waarde nog op minder dan 7 miljard dollar geschat.

Het in 2015 opgerichte Getir houdt zich bezig met het razendsnel bezorgen van boodschappen. Daarmee is het bedrijf ook in Nederland actief. Getir is een van de grotere spelers op die markt, net als bijvoorbeeld het Duitse Gorillas.

De bedrijven proberen nu snel uit te breiden en door overnames op veel markten een leidende positie te krijgen. Daar is veel geld voor nodig, want de bedrijven zijn vaak verlieslatend. Pas bij grote marktaandelen en hogere tarieven zal het ze lukken om winstgevend te worden, waarschuwen experts. Die trekken een parallel met maaltijdbezorgers als Just Eat Takeaway en Deliveroo, die in de meeste gevallen nog niet winstgevend zijn.

Meer uit Financieel

Meer werkenden leven in armoede, vooral zzp'ers

DEN HAAG (ANP) - Het aantal werkenden dat in armoede leeft is gestegen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van nieuwe cijfers. In 2024 ging het om 175.000 mensen, zo'n 2 procent van alle werkenden. Bijna de helft van hen had niet het hele jaar werk, bijvoorbeeld door tijdelijke banen of perioden zonder inkomen. De toename volgt op jaren van daling, mede door het wegvallen van coronasteun en de energietoeslag.

57 minuten geleden
ING verwacht dat de omzet van winkels dit jaar verder stijgt

AMSTERDAM (ANP) - De omzet van de detailhandel in Nederland stijgt dit jaar verder, verwachten onderzoekers van ING. De gestegen koopkracht spoort consumenten aan dit jaar meer geld uit te geven in de supermarkt en andere winkels.

1 uur geleden
Vakantiegangers mijden Groenland om spanningen, zien reisbureaus

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders willen minder graag naar Groenland op vakantie, merken gespecialiseerde reisorganisaties voor vakanties naar koude bestemmingen. Aurora Reizen schat dat door de recent flink opgelopen spanningen tussen Groenland en de EU aan de ene kant en de Verenigde Staten aan de andere kant dit seizoen tot nu toe zo'n 20 tot 30 procent minder reizen zijn geboekt vergeleken met vorig jaar. IJsland Tours denkt dat dit zelfs 50 tot 70 procent minder is, maar weet niet zeker of het door de spanningen komt.

1 uur geleden
Ondernemers slechter bestand tegen inkomensverlies dan werknemers

DEN HAAG (ANP) - Zeven op de tien ondernemers kunnen hun vaste kosten twee jaar lang blijven betalen na een inkomensdaling door baanverlies of arbeidsongeschiktheid. Werknemers lukt dat beter, blijkt uit onderzoek van het Centraal Planbureau (CPB). Zelfstandigen zijn daarmee financieel kwetsbaarder dan werknemers, concludeert de belangrijke adviseur van het kabinet.

3 uur geleden
Netflix denkt ondanks hogere kosten winstgevender te worden

LOS GATOS (ANP) - Netflix verwacht ondanks de gehoopte overname van grote delen van Warner Bros. Discovery en extra uitgaven aan shows winstgevender te worden in 2026. In het laatste kwartaal van vorig jaar profiteerde de streamingdienst van nieuwe abonnees en hogere prijzen, meldt Netflix bij zijn resultaten.

8 uur geleden
Trumps Groenland-escalatie jaagt Wall Street schrik aan

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn op de eerste handelsdag na een extra lang weekend met forse verliezen gesloten. Beleggers schrokken van de dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump richting Europese bondgenoten in zijn poging Groenland in te lijven.

8 uur geleden
Frankrijk onderzoekt dood van baby die Nestlé-voeding kreeg

PARIJS (ANP) - Gezondheidsautoriteiten in Frankrijk onderzoeken het overlijden van een baby die babyvoeding van Nestlé had gedronken die deel uitmaakte van een grote terugroepactie. Het is nog niet duidelijk of de dood van het jonge kind te maken had met de voeding, benadrukt de organisatie tegenover persbureau AFP.

9 uur geleden