Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turkse flitsbezorger Getir na investering 10,7 miljard euro waard

Turkse flitsbezorger Getir na investering 10,7 miljard euro waard

ISTANBUL (ANP/BLOOMBERG) - Flitsbezorger Getir is 10,7 miljard euro waard, werd duidelijk na een investeringsronde. Het Turkse bedrijf haalde bij geldschieters 768 miljoen dollar op, omgerekend ruim 695 miljoen euro. Dat geld wil Getir gebruiken om de verdere groei te bekostigen. Bij de vorige investeringsronde werd Getirs waarde nog op minder dan 7 miljard dollar geschat.

Het in 2015 opgerichte Getir houdt zich bezig met het razendsnel bezorgen van boodschappen. Daarmee is het bedrijf ook in Nederland actief. Getir is een van de grotere spelers op die markt, net als bijvoorbeeld het Duitse Gorillas.

De bedrijven proberen nu snel uit te breiden en door overnames op veel markten een leidende positie te krijgen. Daar is veel geld voor nodig, want de bedrijven zijn vaak verlieslatend. Pas bij grote marktaandelen en hogere tarieven zal het ze lukken om winstgevend te worden, waarschuwen experts. Die trekken een parallel met maaltijdbezorgers als Just Eat Takeaway en Deliveroo, die in de meeste gevallen nog niet winstgevend zijn.

Meer uit Financieel

Wereldbank: 1,3 miljard mensen hebben geen bankrekening

WASHINGTON (ANP) - Ongeveer 1,3 miljard mensen van 15 jaar en ouder op de wereld hebben geen bank- of andere financiële rekening. Daardoor is het voor hen heel moeilijk om toegang te krijgen tot de middelen waarmee ze een betere toekomst kunnen opbouwen, staat in een nieuw rapport van de Wereldbank.

12 minuten geleden
KLM vliegt tientallen vluchten met Air France-piloten om tekort

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM vliegt deze zomer met piloten van zustermaatschappij Air France tussen Schiphol en New York. De maatregel is volgens een woordvoerder van KLM nodig vanwege het pilotentekort bij de luchtvaartmaatschappij.

32 minuten geleden
Onrust op beurzen stuwt winst zakenbank Goldman Sachs

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De onrust op de wereldwijde aandelenbeurzen door de importheffingen van president Donald Trump heeft in het tweede kwartaal de winst van de bekende zakenbank Goldman Sachs aangejaagd. De Wall Street-bank boekte een nettowinst van 3,5 miljard dollar, wat een vijfde meer is dan een jaar eerder. Daarbij deden vooral de aandelenhandelaren van Goldman Sachs goede zaken.

1 uur geleden
Meloni: Europa moet handelsoorlog met VS koste wat kost voorkomen

ROME (ANP/BLOOMBERG) - Europese landen moeten er alles aan doen om een handelsoorlog met de Verenigde Staten te voorkomen. Dat zei de Italiaanse premier Giorgia Meloni tijdens een gezamenlijke persbijeenkomst met de Oostenrijkse bondskanselier Christian Stocker.

2 uur geleden
Autoconcern Stellantis stopt met waterstoftechnologie

AMSTERDAM (ANP/RTR) - Stellantis, het moederbedrijf van merken als Opel, Peugeot, Alfa Romeo, Jeep en Fiat, stopt met zijn activiteiten op het gebied van waterstoftechnologie. Ook wordt de productie van waterstofaangedreven bedrijfsvoertuigen stopgezet, maakte het concern woensdag bekend.

2 uur geleden
Nieuw toeristenrecord voor Japan in eerste helft van dit jaar

TOKIO (ANP/AFP) - Japan heeft in de eerste helft van dit jaar een recordaantal buitenlandse toeristen verwelkomd. Volgens het Japanse nationale toerismebureau kwamen er 21,5 miljoen bezoekers, een toename van een vijfde vergeleken met dezelfde periode een jaar eerder.

3 uur geleden
ASML op schema voor uitbreiding in Eindhoven

VELDHOVEN (ANP) - Het Veldhovense ASML, 's werelds grootste leverancier van apparatuur voor de productie van computerchips, ligt op koers om zijn uitbreidingsplannen in de regio Eindhoven door te zetten. "De Nederlandse overheid werkt er hard aan om de randvoorwaarden op tijd geregeld te krijgen", zei financieel topman Roger Dassen tijdens een toelichting op de kwartaalresultaten.

4 uur geleden