Turkse filantroop Kavala krijgt ook in hoger beroep levenslang
ISTANBUL (ANP) - De Turkse filantroop en zakenman Osman Kavala blijft levenslang gevangenzitten. Volgens Turkse media heeft de rechter dat ook in hoger beroep besloten. Kavala is veroordeeld vanwege een poging tot het omverwerpen van de regering in 2016. De zakenman zou de protesten hebben gefinancierd.
Kavala zit al sinds 2017 vast en kreeg afgelopen april al levenslang. Dat kwam Turkije op veel internationale kritiek te staan. Onder meer Nederland en het Europees Hof voor de Rechten van de Mens hebben Ankara opgeroepen hem vrij te laten. Dat hof oordeelde in juli dat Turkije hem 7500 euro schadevergoeding moet betalen, omdat hij onterecht wordt vastgehouden. Turkije is als lid van de Raad van Europa verplicht om zich aan uitspraken van het hof te houden, maar doet dit niet.
Kavala werd eerst vervolgd voor het financieren van de protesten in 2013, maar daar was geen bewijs voor. Nadat hij daarvan was vrijgesproken, werd hij vrijwel direct opnieuw aangeklaagd voor betrokkenheid bij de mislukte staatsgreep van 2016. Volgens critici zijn de nieuwe beschuldigingen uit de lucht gegrepen omdat de eerdere vervolging mislukt was.
Als filantroop zette Kavala zich onder meer in voor culturele diversiteit en activiteiten rond de Armeense en Koerdische cultuur.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten en de Europese NAVO-landen hebben volgens NAVO-topman Mark Rutte een nieuwe eensgezindheid gevonden. Europa begrijpt dat het meer moet bijdragen en de VS onderkennen dat de bondgenoten dat ook doen, meent Rutte. Hij beweert nog nooit zoiets gezien te hebben in vijftien jaar van NAVO-vergaderingen.
40 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten blijven bijdragen aan de verdediging van Europa, niet alleen met kernwapens, hebben ze de andere NAVO-landen nog eens beloofd. De VS onder de Amerikaanse president Donald Trump willen zich niet uit Europa terugtrekken, maar hebben zelfstandiger bondgenoten nodig nu ze niet meer alleen wereldwijd de dienst kunnen uitmaken. En de NAVO-bondgenoten zijn daartoe goed op weg, vindt onderminister Bridge Colby.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Witte Huis meldt dat Melania Trump er voor de derde keer voor heeft gezorgd dat Oekraïense en Russische kinderen herenigd zijn met hun ouders. De Russische topambtenaar die gaat over kinderrechten, Maria Lvova-Belova, zegt dat het om zes kinderen gaat: vijf Oekraïners en een Russisch kind. Ze dankte de Amerikaanse presidentsvrouw voor de rol die zij daarbij gespeeld zou hebben.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De leider van de Franse republikeinen, Bruno Retailleau, wil meedoen aan de presidentsverkiezingen van 2027. Dat meldt persbureau AFP op basis van een bericht dat de partijleider van Les Républicains aan enkele bondgenoten stuurde. Daarin schrijft Retailleau het besluit "veel tijd te hebben gegeven". "Voor mijn politieke familie is de tijd aangebroken om de Fransen een nieuw pad te laten zien, gericht op orde, voorspoed en Franse trots", aldus Retailleau.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie heeft twee medewerkers van het Louvre gearresteerd vanwege fraude met tickets. Volgens het wereldberoemde museum was er sprake van een grootschalig netwerk voor kaartjesfraude. Volgens krant Le Parisien zijn in totaal negen mensen gearresteerd, onder wie de twee medewerkers en twee gidsen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De bescherming van het luchtruim is topprioriteit voor Oekraïne, zei defensieminister Mychajlo Fedorov donderdag in Brussel. Zijn land heeft daarom dringend behoefte aan raketten voor het Patriot-luchtverdedigingssysteem.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De rechtszaak die de Amerikaanse president Donald Trump tegen de BBC heeft aangespannen, gaat in februari 2027 van start. Dat schrijft onder meer de BBC zelf. Trump heeft de Britse omroep aangeklaagd om de wijze waarop een documentaire was gemonteerd.
2 uur geleden