Turkse filantroop Kavala krijgt ook in hoger beroep levenslang
ISTANBUL (ANP) - De Turkse filantroop en zakenman Osman Kavala blijft levenslang gevangenzitten. Volgens Turkse media heeft de rechter dat ook in hoger beroep besloten. Kavala is veroordeeld vanwege een poging tot het omverwerpen van de regering in 2016. De zakenman zou de protesten hebben gefinancierd.
Kavala zit al sinds 2017 vast en kreeg afgelopen april al levenslang. Dat kwam Turkije op veel internationale kritiek te staan. Onder meer Nederland en het Europees Hof voor de Rechten van de Mens hebben Ankara opgeroepen hem vrij te laten. Dat hof oordeelde in juli dat Turkije hem 7500 euro schadevergoeding moet betalen, omdat hij onterecht wordt vastgehouden. Turkije is als lid van de Raad van Europa verplicht om zich aan uitspraken van het hof te houden, maar doet dit niet.
Kavala werd eerst vervolgd voor het financieren van de protesten in 2013, maar daar was geen bewijs voor. Nadat hij daarvan was vrijgesproken, werd hij vrijwel direct opnieuw aangeklaagd voor betrokkenheid bij de mislukte staatsgreep van 2016. Volgens critici zijn de nieuwe beschuldigingen uit de lucht gegrepen omdat de eerdere vervolging mislukt was.
Als filantroop zette Kavala zich onder meer in voor culturele diversiteit en activiteiten rond de Armeense en Koerdische cultuur.
Meer uit Buitenland
WARSCHAU (ANP/RTR) - De van corruptie verdachte Poolse oud-minister van Justitie Zbigniew Ziobro is naar de Verenigde Staten gevlucht. Dat meldt de Poolse aanklager. In februari werd een arrestatiebevel tegen Ziobro uitgevaardigd vanwege vermeende corruptie. Daarvoor kan hij tot 25 jaar gevangenisstraf krijgen.
20 minuten geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft een eerste stap richting vervroegde verkiezingen gezet. Het parlement heeft in een eerste lezing bijna unaniem gestemd voor de ontbinding van de volksvertegenwoordiging. Er waren geen stemmen tegen.
27 minuten geledenFREETOWN (ANP/AFP) - Een eerste vliegtuig met door de VS uitgewezen personen is in het West-Afrikaanse Sierra Leone geland. Volgens de autoriteiten van het land waren er 25 mensen uit West-Afrikaanse landen aan boord.
29 minuten geledenMANILLA (ANP/RTR) - Het Filipijnse hooggerechtshof stemt niet in met een verzoek van senator Ronald Dela Rosa over het arrestatiebevel dat het Internationaal Strafhof (ICC) tegen hem heeft uitgevaardigd. Hij hoopte dat het hof zijn arrestatie en overdracht aan het ICC in Den Haag tijdelijk zou tegenhouden.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP/DPA/AFP/RTR) - De nieuwe Hongaarse premier Péter Magyar is in Polen met ceremonieel vertoon ontvangen door zijn ambtgenoot Donald Tusk. Magyar versloeg vorige maand bij verkiezingen de langzittende leider Viktor Orbán en brengt nu zijn eerste bezoek aan het buitenland.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese NAVO-landen weigeren af te spreken elk een vaste bijdrage vrij te maken voor de steun aan Oekraïne, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Hij had "gedurfd" voorgesteld dat ze 0,25 procent van hun bruto binnenlands product (bbp) voortaan aan Oekraïne zouden besteden, maar daar is te weinig steun voor.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De door Israël opgepakte opvarenden van de Global Sumud Flotilla worden naar de Israëlische havenstad Ashdod gebracht. Een woordvoerster van de Nederlandse delegatie bevestigt berichtgeving van de NOS dat ze dat te horen hebben gekregen van internationale organisaties en het ministerie van Buitenlandse Zaken.
1 uur geleden