Turkse filantroop Kavala krijgt ook in hoger beroep levenslang
ISTANBUL (ANP) - De Turkse filantroop en zakenman Osman Kavala blijft levenslang gevangenzitten. Volgens Turkse media heeft de rechter dat ook in hoger beroep besloten. Kavala is veroordeeld vanwege een poging tot het omverwerpen van de regering in 2016. De zakenman zou de protesten hebben gefinancierd.
Kavala zit al sinds 2017 vast en kreeg afgelopen april al levenslang. Dat kwam Turkije op veel internationale kritiek te staan. Onder meer Nederland en het Europees Hof voor de Rechten van de Mens hebben Ankara opgeroepen hem vrij te laten. Dat hof oordeelde in juli dat Turkije hem 7500 euro schadevergoeding moet betalen, omdat hij onterecht wordt vastgehouden. Turkije is als lid van de Raad van Europa verplicht om zich aan uitspraken van het hof te houden, maar doet dit niet.
Kavala werd eerst vervolgd voor het financieren van de protesten in 2013, maar daar was geen bewijs voor. Nadat hij daarvan was vrijgesproken, werd hij vrijwel direct opnieuw aangeklaagd voor betrokkenheid bij de mislukte staatsgreep van 2016. Volgens critici zijn de nieuwe beschuldigingen uit de lucht gegrepen omdat de eerdere vervolging mislukt was.
Als filantroop zette Kavala zich onder meer in voor culturele diversiteit en activiteiten rond de Armeense en Koerdische cultuur.
Meer uit Buitenland
BRASILIA (ANP/AFP/RTR) - Het Braziliaanse hooggerechtshof heeft besloten dat de veroordeelde oud-president Jair Bolsonaro kan beginnen aan zijn straf. Hij moet 27 jaar en drie maanden uitzitten voor het beramen van een staatsgreep.
51 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Een sterke transatlantische samenwerking is nodig om tot vrede in Oekraïne te komen, schrijft voorzitter Ursula von der Leyen op X. Dat zei ze dinsdag na een videoconferentie met de zogenoemde coalitie van bereidwilligen, waar ook de Amerikaanse minister Marco Rubio (Buitenlandse Zaken) aan meedeed.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten zijn "heel dicht" bij een deal met Oekraïne en Rusland over het beëindigen van hun oorlog, zei president Donald Trump tijdens een evenement in het Witte Huis. "We gaan er komen."
1 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP) - Het Braziliaanse hooggerechtshof heeft besloten dat de veroordeling van oud-president Jair Bolsonaro definitief is. Dat betekent dat Bolsonaro niet meer in beroep kan tegen zijn straf voor het beramen van een coup.
2 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil met meerdere Europese leiders naar de Amerikaanse president Donald Trump voor overleg over het Amerikaanse vredesplan met Rusland. Volgens de Oekraïense leider is zijn regering klaar om verder te gaan met het voorgestelde akkoord, dat na onderling overleg is aangepast. Hij wil de openstaande gevoelige punten bespreken met Trump, waarbij volgens hem ook Europese bondgenoten aanwezig moeten zijn.
2 uur geledenLONDEN/PARIJS (ANP/RTR/AFP) - Het Verenigd Koninkrijk wil meedoen met de Europese Unie als die bevroren Russische tegoeden aanspreekt voor financiële steun aan Oekraïne. Het VK staat "klaar om in beweging te komen", zei de Britse premier Keir Starmer in een vergadering van Oekraïne-bondgenoten.
3 uur geledenCAÏRO (ANP/AFP/RTR) - Internationale bemiddelaars zijn in de Egyptische hoofdstad Caïro bijeengekomen om de tweede fase te bespreken van het bestand tussen Israël en de Palestijnse Hamas voor de Palestijnse Gazastrook. Het gaat om delegaties uit Egypte, Qatar en Turkije, meldden Egyptische staatsmedia.
3 uur geleden