Turkse coach voelt meer respect en ziet dat het volk trots is
BERLIJN (ANP) - De Turkse bondscoach Vincenzo Montella voelt na de uitschakeling door Oranje op het EK voetbal meer waardering van de voetbalfans voor zijn ploeg. Ondanks het 2-1-verlies tegen Nederland denkt hij het Turkse volk in vervoering te hebben gebracht.
"Ondanks de uitschakeling houdt het Turkse volk van ons. Deze spelers verdienen het ook. We mogen trots zijn op hoe we hier gespeeld hebben. Na dit EK zal Turkije met andere ogen bekeken worden. Met meer respect", zei Montella op de persconferentie.
"We speelden met zoveel passie. We verdienden meer. Ik verlaat het toernooi met een goed gevoel. We zullen blijven verbeteren en blijven groeien. De toekomst ziet er goed uit." Montella sprak verder van "overtuigende prestaties" en een "solide basis".
Demiral
Montella wilde zo kort na de wedstrijd niet ingaan op de schorsing van Merih Demiral, die niet mocht meedoen tegen Oranje vanwege de 'wolvengroet'. Het gebaar zorgde in aanloop naar het duel voor veel commotie.
"Het is ingewikkeld om er zo kort na de wedstrijd over te praten. Daarom heb ik niet de kracht of de wil om te praten over iets wat niet bij het voetbal hoort", zei hij.
Aanstelling
Montella werd vorig jaar bondscoach van Turkije. Hij was in het verleden trainer van onder meer AC Milan en Sevilla.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München kan voorlopig geen beroep doen op verdediger Alphonso Davies. De 25-jarige international van Canada kampt met een spierblessure. Dat maakte de koploper van de Bundesliga bekend in een medische update.
2 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Titelverdediger Inter Miami heeft een zware nederlaag geleden in de eerste competitiewedstrijd van het nieuwe seizoen in de Verenigde Staten. De ploeg van sterspeler Lionel Messi ging met 3-0 onderuit bij Los Angeles FC.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim erkende dat een gelijkspel van Ajax tegen NEC (1-1) misschien wel het maximaal haalbare was. "Maar dat wil je natuurlijk niet als je Ajax bent", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en NEC heeft geen winnaar opgeleverd. De ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA: 1-1. Beide ploegen dreigen verder achterop te raken op Feyenoord. De nummer 2 van de ranglijst uit Rotterdam begint zondag met een voorsprong van 2 punten op beide concurrenten aan het thuisduel met Telstar.
12 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft door een 2-1 thuiszege op Newcastle United de achterstand op koploper Arsenal verkleind tot 2 punten. Na elk 27 wedstrijden te hebben gespeeld staat Arsenal op 58 punten, City heeft er 56. Zondag staat de derby van Noord-Londen tussen Tottenham en Arsenal op het programma.
12 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft in eigen huis met 1-0 gewonnen van FC Volendam. Na de overwinning staat NAC nog altijd 16e in de Eredivisie, met nu 4 punten voorsprong op nummer 17 Telstar. Volendam staat 14e. Pepijn Reulen maakte in de slotfase het enige doelpunt van de avond.
12 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Borussia Dortmund heeft in aanloop naar de wedstrijd tegen koploper Bayern München gelijkgespeeld in en tegen Leipzig: 2-2. Door het puntenverlies bedraagt de achterstand van de nummer 2 van Duitsland op Bayern acht punten. Dortmund ontvangt de koploper volgend weekend.
13 uur geleden