Turkse coach voelt meer respect en ziet dat het volk trots is
BERLIJN (ANP) - De Turkse bondscoach Vincenzo Montella voelt na de uitschakeling door Oranje op het EK voetbal meer waardering van de voetbalfans voor zijn ploeg. Ondanks het 2-1-verlies tegen Nederland denkt hij het Turkse volk in vervoering te hebben gebracht.
"Ondanks de uitschakeling houdt het Turkse volk van ons. Deze spelers verdienen het ook. We mogen trots zijn op hoe we hier gespeeld hebben. Na dit EK zal Turkije met andere ogen bekeken worden. Met meer respect", zei Montella op de persconferentie.
"We speelden met zoveel passie. We verdienden meer. Ik verlaat het toernooi met een goed gevoel. We zullen blijven verbeteren en blijven groeien. De toekomst ziet er goed uit." Montella sprak verder van "overtuigende prestaties" en een "solide basis".
Demiral
Montella wilde zo kort na de wedstrijd niet ingaan op de schorsing van Merih Demiral, die niet mocht meedoen tegen Oranje vanwege de 'wolvengroet'. Het gebaar zorgde in aanloop naar het duel voor veel commotie.
"Het is ingewikkeld om er zo kort na de wedstrijd over te praten. Daarom heb ik niet de kracht of de wil om te praten over iets wat niet bij het voetbal hoort", zei hij.
Aanstelling
Montella werd vorig jaar bondscoach van Turkije. Hij was in het verleden trainer van onder meer AC Milan en Sevilla.
Meer uit Voetbal
AGADIR (ANP/Belga) - Bondscoach Hugo Broos van Zuid-Afrika is boos over de onduidelijke regels van de arbitrage op de Afrika Cup. De Belg uitte zijn ongenoegen na afloop van de 1-0-nederlaag tegen Egypte in Marokko. "Voor het toernooi werd een meeting georganiseerd met de scheidsrechters. Ze legden ons de reglementen nog eens uit. Het waren wel vijftig regels, allemaal voor overtredingen en rode kaarten. Je ziet de bomen door het bos niet meer en niemand weet meer wat te doen", zei Broos.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Newcastle United met 1-0 gewonnen. Daarmee komt de ploeg voorlopig op de vijfde plaats in de Premier League, met een duel meer gespeeld dan de concurrentie.
14 uur geledenRABAT (ANP) - Marokko is er niet in geslaagd zijn tweede wedstrijd in de groepsfase van de Afrika Cup te winnen. Na winst in het openingsduel met de Comoren (2-0) kwam het gastland tegen Mali niet verder dan 1-1.
14 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De Noorse aanvaller Lars Olden Larsen keert niet meer terug bij NEC. De Nijmeegse Eredivisionist heeft overeenstemming bereikt met Tromsø IL over de definitieve overgang van Olden Larsen, die deze zomer al voor een halfjaar werd gehuurd door de Noorse club. Tromsø IL heeft de optie tot koop gelicht, meldt NEC vrijdag.
17 uur geledenAGADIR (ANP) - Met opnieuw een belangrijke rol voor Mohamed Salah heeft Egypte ook de tweede groepswedstrijd op de Afrika Cup gewonnen. De aanvaller van Liverpool benutte tegen Zuid-Afrika in het Marokkaanse Agadir kort voor rust een strafschop. Dankzij de 1-0-zege is Egypte al zeker van een plaats in de achtste finales.
19 uur geledenMONTPELLIER (ANP/AFP) - De Franse voetbaltrainer Jean-Louis Gasset is vrijdag op 72-jarige leeftijd overleden. Dat meldt voetbalclub Montpellier.
22 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - De twee zoons van de in de zomer overleden Portugese profvoetballer Diogo Jota gaan zaterdag tijdens de wedstrijd tussen Liverpool en Wolverhampton Wanderers mee als mascottes het veld op. Dat melden Engelse media, waaronder The Times.
1 dag geleden