Turkse coach maalt niet om kaartenrecord na 'ruige wedstrijd'
HAMBURG (ANP) - De Turkse bondscoach Vincenzo Montella maalde na het bereiken van de achtste finales van het EK niet om het record van aantal kaarten dat in het duel met Tsjechië werd gevestigd. Er werden liefst negentien kaarten gegeven: zeventien gele en twee rode kaarten.
"Het was een spannende, ruige en fysieke wedstrijd", zei Montella na afloop op de persconferentie. "We kunnen het nu niet meer veranderen. Deze kwalificatie zal ons in staat stellen wat meer ontspannen te worden, minder druk te voelen en minder emotioneel te zijn. Vanaf morgen willen we geschiedenis blijven schrijven. Dat is zeker."
Turkije was met 2-1 te sterk voor Tsjechië door een doelpunt in blessuretijd van Cenk Tosun.
'Spijtig'
Tsjechië eindigde het duel met negen man. Antonín Barák werd al na 20 minuten weggestuurd en ook Tomáš Chorý kreeg, in de extra tijd, rood. "Het is een mislukking om naar huis te gaan", aldus Ivan Hasek, de bondscoach van Tsjechië. "Ik ben verdrietig omdat dit team in staat was om zich te kwalificeren. Het is echt spijtig. Mijn jongens speelden goed vanavond, ze namen risico's tot het einde."
Het oude record van aantal kaarten op een EK stond op tien.
Meer uit Voetbal
VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Trainer Xabi Alonso heeft met Real Madrid een belangrijke overwinning behaald. Na nederlagen tegen Celta de Vigo (0-2) en Manchester City (1-2) wist de 'Koninklijke' in de Spaanse competitie wel te winnen bij Deportivo Alavés: 1-2. Alonso kon de overwinning goed gebruiken. Na een reeks mindere resultaten is er de nodige kritiek op de voormalige Spaanse international.
8 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft voor de tweede keer dit seizoen punten verspeeld in de Bundesliga. De koploper stond in eigen stadion tegen hekkensluiter FSV Mainz kort voor tijd zelfs op achterstand, maar wist er alsnog 2-2 van te maken.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie leed met Feyenoord in de uitwedstrijd tegen Ajax de zesde nederlaag (2-0) in acht duels. "Maar ik kan mijn spelers niet veel kwalijk nemen" , zei hij. "Ik kan niet veel meer van ze vragen. Verliezen van Ajax doet wel extra pijn. Bij mij, bij mijn spelers en zeker ook bij onze fans."
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City blijft goed presteren in de Premier League. Het elftal van trainer Pep Guardiola boekte bij Crystal Palace de vierde achtereenvolgende zege: 0-3. Manchester City houdt zo 2 punten achterstand op koploper Arsenal, dat zaterdag moeizaam won van hekkensluiter Wolverhampton Wanderers (2-1).
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen heeft genoten van het spel van Ajax in het thuisduel met Feyenoord (2-0). "Het was misschien niet de meest sprankelende wedstrijd, van beide kanten. Maar als je zo speelt, dan gaan hier weinig teams van ons winnen" , zei de aanvoerder tijdens een flashinterview vlak na de tweehonderdste editie van de klassieker. "Ik heb een echte ploeg gezien. Hard werken hoort erbij, dat is de basis. Als je zo met 2-0 wint en je voelt de hele sfeer hier, dan krijg ik kippenvel."
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de problemen van Feyenoord vergroot. De ploeg van interim-trainer Fred Grim bezorgde de bezoekers uit Rotterdam de zesde nederlaag in de laatste acht wedstrijden. Davy Klaassen en Jorthy Mokio maakten de doelpunten (2-0).
13 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft de thuiswedstrijd tegen Go Ahead Eagles in de Eredivisie overtuigend gewonnen. Het elftal van trainer John van den Brom was dankzij twee doelpunten van Sam Lammers met 2-0 te sterk voor de Deventenaren. De score had hoger uit kunnen vallen.
14 uur geleden