Turkse coach maalt niet om kaartenrecord na 'ruige wedstrijd'
HAMBURG (ANP) - De Turkse bondscoach Vincenzo Montella maalde na het bereiken van de achtste finales van het EK niet om het record van aantal kaarten dat in het duel met Tsjechië werd gevestigd. Er werden liefst negentien kaarten gegeven: zeventien gele en twee rode kaarten.
"Het was een spannende, ruige en fysieke wedstrijd", zei Montella na afloop op de persconferentie. "We kunnen het nu niet meer veranderen. Deze kwalificatie zal ons in staat stellen wat meer ontspannen te worden, minder druk te voelen en minder emotioneel te zijn. Vanaf morgen willen we geschiedenis blijven schrijven. Dat is zeker."
Turkije was met 2-1 te sterk voor Tsjechië door een doelpunt in blessuretijd van Cenk Tosun.
'Spijtig'
Tsjechië eindigde het duel met negen man. Antonín Barák werd al na 20 minuten weggestuurd en ook Tomáš Chorý kreeg, in de extra tijd, rood. "Het is een mislukking om naar huis te gaan", aldus Ivan Hasek, de bondscoach van Tsjechië. "Ik ben verdrietig omdat dit team in staat was om zich te kwalificeren. Het is echt spijtig. Mijn jongens speelden goed vanavond, ze namen risico's tot het einde."
Het oude record van aantal kaarten op een EK stond op tien.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP/AFP) - Frenkie de Jong vindt het winnen van de landstitel met FC Barcelona dit jaar "specialer" dan zijn eerdere kampioenschappen met de Catalaanse club. Dat zei de Oranje-international na de gewonnen wedstrijd tegen concurrent Real Madrid van zondag (2-0), waarmee Barcelona zich verzekerde van de titel.
28 minuten geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat op de drempel van het kampioenschap in de Ligue 1. De ploeg van trainer Luis Enrique won in de competitie met 1-0 van Stade Brest.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft in de strijd om de vierde plaats in de Serie A een kostbare nederlaag geleden. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri verloor in eigen huis met 3-2 van Atalanta van Marten de Roon.
9 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is met Frenkie de Jong voor de tweede keer op rij kampioen in La Liga geworden. De koploper in de Spaanse competitie van trainer Hansi Flick won El Clásico in eigen huis met 2-0 van Real Madrid, dat Barça in de resterende drie wedstrijden niet meer kan inhalen.
9 uur geledenPARMA (ANP) - AS Roma heeft door doelpunten in de extra tijd van Devyne Rensch en Donyell Malen met 3-2 gewonnen bij Parma. Roma blijft door de zege kans maken op kwalificatie voor de Champions League.
11 uur geledenBREDA (ANP) - Aanvoerder Boy Kemper van NAC Breda noemt de degradatie van de club een harde klap. "Je staat 2-0 voor en toch is het doek gevallen. Dat doet enorm veel pijn", zei hij bij ESPN. De wedstrijd werd in de 82e minuut bij een 2-0-voorsprong voor NAC stilgelegd, nadat voor de tweede keer vuurwerk op het veld was gegooid.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Engelse titelrace een 1-0-overwinning geboekt bij West Ham United, dat in degradatieproblemen verkeert. De ploeg van trainer Mikel Arteta scoorde pas in de 83e minuut. Door de overwinning heeft de club uit Noord-Londen het kampioenschap nog altijd in eigen hand. Arsenal komt nog twee keer in actie en heeft 79 punten. Manchester City heeft met 74 punten nog drie wedstrijden te gaan.
12 uur geleden