Turkse coach maalt niet om kaartenrecord na 'ruige wedstrijd'
HAMBURG (ANP) - De Turkse bondscoach Vincenzo Montella maalde na het bereiken van de achtste finales van het EK niet om het record van aantal kaarten dat in het duel met Tsjechië werd gevestigd. Er werden liefst negentien kaarten gegeven: zeventien gele en twee rode kaarten.
"Het was een spannende, ruige en fysieke wedstrijd", zei Montella na afloop op de persconferentie. "We kunnen het nu niet meer veranderen. Deze kwalificatie zal ons in staat stellen wat meer ontspannen te worden, minder druk te voelen en minder emotioneel te zijn. Vanaf morgen willen we geschiedenis blijven schrijven. Dat is zeker."
Turkije was met 2-1 te sterk voor Tsjechië door een doelpunt in blessuretijd van Cenk Tosun.
'Spijtig'
Tsjechië eindigde het duel met negen man. Antonín Barák werd al na 20 minuten weggestuurd en ook Tomáš Chorý kreeg, in de extra tijd, rood. "Het is een mislukking om naar huis te gaan", aldus Ivan Hasek, de bondscoach van Tsjechië. "Ik ben verdrietig omdat dit team in staat was om zich te kwalificeren. Het is echt spijtig. Mijn jongens speelden goed vanavond, ze namen risico's tot het einde."
Het oude record van aantal kaarten op een EK stond op tien.
Meer uit Voetbal
PIRAEUS (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV verwacht dinsdag een "hele mooie pot" in de Champions League-wedstrijd bij Olympiakos. "Ik zou zeggen: zet je televisie aan, als je hier niet bij kunt zijn", zei de coach een dag voor de wedstrijd in Griekenland.
4 uur geledenZÜRICH (ANP) - Virgil van Dijk maakt voor de vijfde keer deel uit van het wereldelftal van het jaar van spelersvakbond FIFPro. De Liverpool-verdediger is de enige Nederlander in het elftal dat wordt samengesteld door de internationale spelersvakbond.
7 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft zich gedistantieerd van het gedrag van supporters die zondagochtend voorafgaand aan het uitduel met Heracles Almelo voor vernielingen zouden hebben gezorgd. "PEC Zwolle heeft met grote afschuw kennisgenomen van de ongeregeldheden zondagochtend in Nijverdal, waarbij fors geweld is gebruikt en vernielingen zijn aangebracht bij een café", meldt de Overijsselse club op de website.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord wil De Kuip in eigen handen krijgen. De Rotterdamse club investeert daarvoor jaarlijks 3 tot 5 miljoen euro extra in het stadion. Dat meldt Feyenoord maandag.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft zondag de topper in de Italiaanse Serie A tegen AS Roma met 1-0 gewonnen. Daarmee sloot de ploeg van coach Massimiliano Allegri weer aan bij stadgenoot Inter en AS Roma als naaste belagers van Napoli. Het trio heeft 1 punt achterstand op de koploper uit Napels, die zaterdag op 0-0 was blijven steken tegen Como.
1 dag geledenWOLFSBURG (ANP) - Paul Simonis blijft vooralsnog trainer van VfL Wolfsburg. Dat liet technisch directeur Sebastian Schindzielorz van de Duitse voetbalclub zondag na de thuisnederlaag tegen Hoffenheim (2-3) weten.
1 dag geledenBARCELONA (ANP) - Barcelona heeft in de Spaanse competitie een week na de nederlaag in de Clásico bij Real Madrid een overwinning geboekt op Elche. In het olympisch stadion van Barcelona won de ploeg van coach Hansi Flick met 3-1.
1 dag geleden