Turkse coach maalt niet om kaartenrecord na 'ruige wedstrijd'
HAMBURG (ANP) - De Turkse bondscoach Vincenzo Montella maalde na het bereiken van de achtste finales van het EK niet om het record van aantal kaarten dat in het duel met Tsjechië werd gevestigd. Er werden liefst negentien kaarten gegeven: zeventien gele en twee rode kaarten.
"Het was een spannende, ruige en fysieke wedstrijd", zei Montella na afloop op de persconferentie. "We kunnen het nu niet meer veranderen. Deze kwalificatie zal ons in staat stellen wat meer ontspannen te worden, minder druk te voelen en minder emotioneel te zijn. Vanaf morgen willen we geschiedenis blijven schrijven. Dat is zeker."
Turkije was met 2-1 te sterk voor Tsjechië door een doelpunt in blessuretijd van Cenk Tosun.
'Spijtig'
Tsjechië eindigde het duel met negen man. Antonín Barák werd al na 20 minuten weggestuurd en ook Tomáš Chorý kreeg, in de extra tijd, rood. "Het is een mislukking om naar huis te gaan", aldus Ivan Hasek, de bondscoach van Tsjechië. "Ik ben verdrietig omdat dit team in staat was om zich te kwalificeren. Het is echt spijtig. Mijn jongens speelden goed vanavond, ze namen risico's tot het einde."
Het oude record van aantal kaarten op een EK stond op tien.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Xavi Simons mist het WK voetbal door een zware knieblessure. Zijn club Tottenham Hotspur bevestigt tegenover verschillende media dat de Oranje-international zaterdag in het competitieduel met Wolverhampton Wanderers zijn voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd.
10 minuten geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.
10 uur geledenTURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gewonnen van Olympique Lyon. In Londen versloeg de titelhouder van coach Renée Slegers de Franse ploeg met 2-1. De returnwedstrijd is zaterdag 2 mei in Frankrijk.
14 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft Joost de Wit aangesteld als tijdelijk algemeen directeur. Hij neemt de werkzaamheden over van Ben Mansvelder, die door ziekte afwezig is. De club uit Arnhem zegt in een persbericht voor een ervaren bestuurder te hebben gekozen met uitgebreide kennis van de club en het betaald voetbal. De 62-jarige De Wit was van 2013 tot en met 2019 ook al algemeen directeur van Vitesse.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft ten koste van Leeds United de finale van de FA Cup bereikt. De ploeg van interim-trainer Calum McFarlane was op Wembley met 1-0 te sterk en houdt de kans op een prijs dit seizoen levend. De Argentijnse middenvelder Enzo Fernández maakte het enige doelpunt van de wedstrijd.
14 uur geleden