Turkse coach maalt niet om kaartenrecord na 'ruige wedstrijd'
HAMBURG (ANP) - De Turkse bondscoach Vincenzo Montella maalde na het bereiken van de achtste finales van het EK niet om het record van aantal kaarten dat in het duel met Tsjechië werd gevestigd. Er werden liefst negentien kaarten gegeven: zeventien gele en twee rode kaarten.
"Het was een spannende, ruige en fysieke wedstrijd", zei Montella na afloop op de persconferentie. "We kunnen het nu niet meer veranderen. Deze kwalificatie zal ons in staat stellen wat meer ontspannen te worden, minder druk te voelen en minder emotioneel te zijn. Vanaf morgen willen we geschiedenis blijven schrijven. Dat is zeker."
Turkije was met 2-1 te sterk voor Tsjechië door een doelpunt in blessuretijd van Cenk Tosun.
'Spijtig'
Tsjechië eindigde het duel met negen man. Antonín Barák werd al na 20 minuten weggestuurd en ook Tomáš Chorý kreeg, in de extra tijd, rood. "Het is een mislukking om naar huis te gaan", aldus Ivan Hasek, de bondscoach van Tsjechië. "Ik ben verdrietig omdat dit team in staat was om zich te kwalificeren. Het is echt spijtig. Mijn jongens speelden goed vanavond, ze namen risico's tot het einde."
Het oude record van aantal kaarten op een EK stond op tien.
Meer uit Voetbal
DEN HAAG (ANP) - Jari Vlak is "superblij" om met ADO Den Haag terug naar de Eredivisie te gaan. "Deze club uit de derde stad van Nederland hoort in de Eredivisie. Eindelijk zijn we daar weer", zei de 27-jarige aanvoerder van ADO Den Haag na afloop van de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Jong FC Utrecht. Met de zege stelde de koploper van de eerste divisie promotie naar de Eredivisie veilig.
4 uur geledenCAIRO (ANP) - De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft Senegal de titel van de Afrika Cup ontnomen en finalist Marokko alsnog als winnaar aangewezen. Dat meldt de bond dinsdagavond in een verklaring.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Oranje-internationals Tijjani Reijnders en Nathan Aké zijn met Manchester City uitgeschakeld in de Champions League. De Engelsen wisten de ruime nederlaag van vorige week tegen Real Madrid (3-0) in eigen stadion niet meer goed te maken. Het werd 2-1 voor Real Madrid.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal maakt dit seizoen nog altijd kans op vier prijzen. De huidige koploper van de Premier League bereikte dinsdag de kwartfinale van de Champions League dankzij een thuiszege van 2-0 op Bayer Leverkusen. De eerste wedstrijd was in 1-1 geëindigd.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Paris Saint-Germain zit bij de laatste acht clubs in de Champions League. De titelverdediger haalde bij Chelsea de spanning snel uit de wedstrijd door in de beginfase twee keer te scoren. Na rust scoorden de Fransen nog eens: 0-3. Paris Saint-Germain won vorige week de eerste wedstrijd met 5-2, toen juist door drie doelpunten in de slotfase.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een deel van de aanhang van ADO Den Haag stroomde na afloop van het met 1-0 gewonnen duel met Jong FC Utrecht massaal het veld op. Ze vierden dat de club na vijf jaar terugkeert naar de Eredivisie. De clubleiding had vooraf nadrukkelijk verzocht het speelveld vrij te houden. Dat verzoek bleek kansloos.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag keert na een afwezigheid van vijf jaar terug naar de Eredivisie. De koploper van de eerste divisie won op dinsdagavond met 1-0 van Jong FC Utrecht en kan niet meer door nummer 3 De Graafschap worden achterhaald. Doelpuntenmaker Evan Rottier was de gevierde man van ADO. Hij werd tien minuten voor tijd onder luid applaus naar de kant gehaald.
5 uur geleden