Turkse club Besiktas wil niet in Enschede spelen tegen FC Twente
ISTANBUL (ANP) - De Turkse club Besiktas wil de wedstrijd in de Europa League op 30 januari tegen FC Twente niet in het stadion Grolsch Veste in Enschede spelen. De club heeft bij de Europese voetbalbond UEFA een verzoek ingediend het duel in een andere Nederlandse stad of desnoods in een ander land te spelen. Besiktas is boos omdat de club geen eigen supporters mag meenemen naar Enschede.
In een verklaring op de eigen website haalt de club uit Istanbul uit naar burgemeester Roelof Bleker, die dat besluit nam omdat hij bang is voor rellende supporters bij de wedstrijd. "Hoewel onze vicevoorzitters hebben beloofd alle door de lokale autoriteiten geëiste veiligheidsmaatregelen te nemen en ook nog de gevraagde procedure voor de kaartverkoop uit te voeren, is burgemeester Bleker bij zijn besluit gebleven. Wij beschouwen dat als een daad van discriminatie", aldus Besiktas.
De club wil nu dus in een stadion elders spelen "waar de supporters van beide clubs op een vriendelijke en veilige manier op de tribune kunnen zitten."
Meer uit Voetbal
ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft zich in de Eredivisie gerevancheerd voor de pijnlijke 8-2-nederlaag van zondag bij Heracles Almelo. Het elftal van trainer Henry van der Vegt zette Sparta Rotterdam met 1-0 aan de kant en klom van de zestiende naar de vijftiende plaats met 12 punten uit twaalf wedstrijden. Dat zijn 2 punten meer dan Excelsior en 3 punten meer dan Telstar en Heracles.
7 minuten geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard is sc Heerenveen weer gepasseerd op de ranglijst in de Eredivisie. De ploeg van trainer Danny Buijs won in eigen stadion met 2-0 van de Friezen door treffers van Paul Gladon en Mo Ihattaren. Fortuna boekte zo na drie competitienederlagen op rij de vijfde overwinning van het seizoen.
10 minuten geledenRABAT (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn er bij het wereldkampioenschap onder 17 niet in geslaagd de titel te winnen. Regerend wereldkampioen Noord-Korea was in het Prince Moulay Abdellah Stadion in de Marokkaanse hoofdstad Rabat met 3-0 te sterk. De eindstand was bij rust al bereikt.
11 minuten geledenVOLENDAM (ANP) - FC Volendam is NAC Breda op de ranglijst van de Eredivisie gepasseerd. De Noord-Hollanders wonnen voor eigen publiek met 2-1 en hebben na twaalf speelronden 13 punten. NAC blijft op 12 punten staan. Volendam is nu dertiende en NAC veertiende.
1 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Koploper Arsenal heeft in de Premier League punten verspeeld. De Londenaren moesten bij Sunderland genoegen nemen met een gelijkspel. Invaller Brian Brobbey zorgde in blessuretijd op acrobatische wijze voor de 2-2 namens Sunderland.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Heracles blijft goed presteren onder leiding van interim-trainer Hendrie Krüzen. De Almeloërs wonnen met 2-1 bij Excelsior en zijn daarmee in de Eredivisie bijna van de laatste plaats af. Heracles heeft nu net als nummer 17 Telstar na twaalf speelronden 9 punten.
4 uur geledenBERLIJN (ANP) - Bayern München is in de Bundesliga niet langer zonder puntenverlies. Union Berlin hield de koploper op 2-2. Verdediger Danilo Doekhi maakte beide doelpunten voor Union. Drie weken geleden was de 27-jarige geboren Rotterdammer ook al twee keer trefzeker, toen tegen Borussia Mönchengladbach.
5 uur geleden