Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turkse club Besiktas bevestigt ontslag trainer Van Bronckhorst

Turkse club Besiktas bevestigt ontslag trainer Van Bronckhorst

ISTANBUL (ANP) - Giovanni van Bronckhorst is ontslagen als trainer van Besiktas. De club uit Istanbul bevestigde op X de berichten die eerder al in de Turkse media waren verschenen. De oud-international en voormalig trainer van onder meer Feyenoord moet vertrekken om de tegenvallende resultaten. Besiktas staat slechts zesde in de Turkse Süper Lig.

Van Bronckhorst (49) werd afgelopen zomer aangesteld en nam voormalig NAC-trainer Jean-Paul van Gastel als assistent mee. Het seizoen begon goed met winst van de Turkse Super Cup door landskampioen Galatasaray met 5-0 te verslaan. Ook bereikte Besiktas de poulefase van de Europa League. Daarin verloor het onder meer met 4-0 van Ajax.

In de competitie bleef de ploeg tot eind oktober ongeslagen. Maar na de nederlaag tegen Galatasaray pakte Besiktas nog maar 1 punt in drie duels. Afgelopen donderdag verloor Van Bronckhorst met zijn ploeg in de Europa League van Maccabi Tel Aviv.

Technisch directeur Serdar Topraktepe zal de taken van Van Bronckhorst tijdelijk overnemen. Volgens Turkse media is voormalig clubicoon Sergen Yalçin de gedroomde opvolger.

Meer uit Voetbal

Go Ahead Eagles neemt met zege afstand van onderste plaatsen

ROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie genomen. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior (0-1) en klom naar de twaalfde plaats van de ranglijst.

8 uur geleden
Verdediger Timber kopt Arsenal naar zege op Chelsea

LONDEN (ANP) - Jurriën Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.

10 uur geleden
FC Utrecht kan dankzij zege op AZ weer juichen in Galgenwaard

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).

11 uur geleden
Feyenoord stelt Van Persie teleur: terecht verloren bij FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie vindt dat zijn ploeg "terecht" van FC Twente heeft verloren. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 onderuit. Feyenoord staat nog wel op de tweede plaats in de Eredivisie.

13 uur geleden
United wint van Palace en klimt naar derde plaats

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Crystal Palace gewonnen (2-1). De club klom met de zege naar de derde plaats van de ranglijst van de Premier League.

13 uur geleden
FC Groningen verliest tegen FC Volendam voor zesde keer op rij

VOLENDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor de zesde keer op rij een competitienederlaag geleden. Het elftal van coach Dick Lukkien verloor met 3-2 bij FC Volendam. FC Groningen duikelde naar de elfde plaats in de Eredivisie. FC Volendam steeg naar de dertiende plaats.

13 uur geleden
Feyenoord verliest bij Twente, maar blijft tweede in Eredivisie

ENSCHEDE (ANP) - Feyenoord heeft in Enschede de zevende competitienederlaag van het seizoen geleden. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 ten onder tegen FC Twente. Feyenoord blijft desondanks op de tweede plaats van de Eredivisie staan. FC Twente klom naar de vijfde plaats.

14 uur geleden