Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turkse cementbedrijven stijgen weer op beurs na nieuwe bevingen

Turkse cementbedrijven stijgen weer op beurs na nieuwe bevingen

ISTANBUL (ANP/BLOOMBERG) - Turkse cementbedrijven zijn dinsdag op de beurs in Istanbul hard gestegen na nieuwe aardbevingen in het zuidoosten van het land. Ook de aankondiging van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan dat Turkije al in maart kan beginnen met het bouwen van zo'n 200.000 nieuwe woningen in de gebieden die twee weken geleden door aardbevingen werden getroffen, hielp mee aan de koerssprong.

Aandelen van cementmakers Oyak Cimento, Cimsa Cimento en Bursa Cimento gingen allemaal 10 procent omhoog, de dagelijkse limiet op de Turkse beurs. De dag na de aardbevingen van 6 februari gingen cementbedrijven ook al hard omhoog, voordat de beurs op woensdag een week dichtging. Toen leverden die koersstijgingen woedende reacties op.

Het Turkse dagblad Yeni Cag haalde onder de kop "Moge Allah je vervloeken" destijds hard uit naar beleggers. De krant vond hen opportunistisch terwijl mensen onder ingestorte gebouwen vochten voor hun leven. Beleggers kochten de aandelen van de cementbedrijven juist omdat ze grote herstelwerkzaamheden verwachtten.

Bij de aardbevingen van begin februari kwamen in Turkije en Syrië minstens 47.000 mensen om het leven en veel meer mensen werden dakloos. De twee nieuwe aardbevingen maandag zorgden opnieuw voor doden en gewonden, maar wel veel minder dan eerder deze maand.

Meer uit Financieel

Brussel wil financiële markten beter stroomlijnen

BRUSSEL (ANP) - Brussel vindt de financiële markten binnen de EU te gefragmenteerd en wil dat het makkelijker wordt om binnen Europa financiële diensten te verhandelen. Daarvoor presenteert de Europese Commissie donderdag een plan. Daarin geeft Brussel de Europese toezichthouder voor financieel toezicht ook een grotere rol.

49 minuten geleden
Italiaanse politie onderzoekt modemerken om mogelijke uitbuiting

MILAAN (ANP) - De Italiaanse politie heeft op hoofdkantoren van dertien bekende modebedrijven documenten opgevraagd over hun omgang met toeleveranciers, meldt persbureau Reuters op basis van documenten van justitie. De actie is onderdeel van een breder onderzoek naar vermeende uitbuiting van arbeiders in de mode-industrie. Agenten bezochten onder andere Dolce & Gabbana, Versace, Prada en de Italiaanse tak van Adidas.

1 uur geleden
AEX-index verder omhoog na koerswinsten op Wall Street

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging donderdag verder omhoog na de kleine winstbeurt een dag eerder. Beleggers trokken zich op aan de hogere slotstanden op Wall Street, waar de stemming werd gesteund door zwakke cijfers over de Amerikaanse arbeidsmarkt. Die verstevigden de verwachting dat de Federal Reserve volgende week de rente verder gaat verlagen om de grootste economie ter wereld te ondersteunen.

1 uur geleden
EU bereidt onderzoek voor naar AI-functies WhatsApp, schrijft FT

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie is van plan een onderzoek te starten naar de AI-functies in WhatsApp, meldt zakenkrant Financial Times. Het onderzoek van de Europese Commissie zou gericht zijn op de manier waarop het Amerikaanse socialemediabedrijf Meta Platforms zijn 'Meta AI'-systeem dit jaar in de berichtendienst heeft ingebouwd.

2 uur geleden
Onderzoek: Tata-deal trekt overheid in subsidiefuik van miljoenen

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel kan mogelijk tot 2040 jaarlijks honderden miljoenen euro's extra ontvangen van de overheid. Dat melden onderzoekers van Stichting Onderzoek Multinationale Ondernemingen (SOMO) in het economenvakblad ESB.

3 uur geleden
Rusland blokkeert toegang tot gamingplatform Roblox in het land

MOSKOU (ANP/RTR/AFP/BELGA) - Rusland heeft de toegang tot Roblox geblokkeerd. Volgens communicatiewaakhond Roskomnadzor verspreidt het Amerikaanse onlinegamingplatform extremistische inhoud en "LGBT-propaganda". Kinderen zouden seksueel worden lastiggevallen en er zouden intieme foto's van hen worden afgetroggeld.

11 uur geleden
Autofabrikanten winnen op Wall Street, Apple levert juist in

NEW YORK (ANP) - Amerikaanse autobouwers wonnen woensdag aan beurswaarde op Wall Street. De regering-Trump is met een plan gekomen om de brandstofverbruiknormen die voormalig president Joe Biden vorig jaar had vastgesteld, drastisch te verlagen. Dit is de nieuwste poging in Washington om het voor autofabrikanten gemakkelijker te maken benzineauto's te verkopen.

12 uur geleden