Turkse cementbedrijven stijgen weer op beurs na nieuwe bevingen
ISTANBUL (ANP/BLOOMBERG) - Turkse cementbedrijven zijn dinsdag op de beurs in Istanbul hard gestegen na nieuwe aardbevingen in het zuidoosten van het land. Ook de aankondiging van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan dat Turkije al in maart kan beginnen met het bouwen van zo'n 200.000 nieuwe woningen in de gebieden die twee weken geleden door aardbevingen werden getroffen, hielp mee aan de koerssprong.
Aandelen van cementmakers Oyak Cimento, Cimsa Cimento en Bursa Cimento gingen allemaal 10 procent omhoog, de dagelijkse limiet op de Turkse beurs. De dag na de aardbevingen van 6 februari gingen cementbedrijven ook al hard omhoog, voordat de beurs op woensdag een week dichtging. Toen leverden die koersstijgingen woedende reacties op.
Het Turkse dagblad Yeni Cag haalde onder de kop "Moge Allah je vervloeken" destijds hard uit naar beleggers. De krant vond hen opportunistisch terwijl mensen onder ingestorte gebouwen vochten voor hun leven. Beleggers kochten de aandelen van de cementbedrijven juist omdat ze grote herstelwerkzaamheden verwachtten.
Bij de aardbevingen van begin februari kwamen in Turkije en Syrië minstens 47.000 mensen om het leven en veel meer mensen werden dakloos. De twee nieuwe aardbevingen maandag zorgden opnieuw voor doden en gewonden, maar wel veel minder dan eerder deze maand.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Chipbedrijven hoorden woensdag tot de meest in het oog springende verliezers op de beurs in Amsterdam na nieuwe Amerikaanse dreigementen van importheffingen op Chinese chips. De VS dreigen in de loop van 2027 zo'n heffing aan China op te leggen, meldde het Amerikaanse handelsagentschap USTR dinsdag na onderzoek naar het beleid van China voor zijn chipindustrie. China hekelde die dreigementen woensdag en verklaarde maatregelen te zullen nemen als de VS doorgaat met zijn acties.
49 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse olieconcern BP heeft een koper gevonden voor zijn motoroliemerk Castrol. De Amerikaanse investeerder Stonepeak Partners neemt een meerderheidsbelang van 65 procent in het smeermiddelenbedrijf over voor 6 miljard dollar, maakte BP bekend.
1 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China heeft woensdag laten weten dat het tegen het "willekeurig gebruik van tarieven" en de "onredelijke onderdrukking" van Chinese industrieën door de Verenigde Staten is. Met die opmerking reageerden de autoriteiten in Beijing op vragen van journalisten over Amerikaanse plannen om tarieven op Chinese chipimporten in te voeren.
1 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - Goud heeft woensdag voor het eerst een prijs van 4500 dollar per troy ounce (31,1 gram) bereikt. De goudprijs wordt de laatste tijd gestuwd door oplopende spanningen rond Venezuela en speculatie over verdere renteverlagingen in de Verenigde Staten volgend jaar.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De uitgaven van de Nederlandse overheid waren in de eerste drie kwartalen van dit jaar 11 miljard euro hoger dan de inkomsten. Het overheidstekort is daarmee 9 miljard euro groter dan over dezelfde periode van 2024, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers over de overheidsfinanciën.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In bijna de helft van alle supermarkten kun je op eerste kerstdag boodschappen doen. Op tweede kerstdag kunnen mensen die nog een snelle boodschap willen halen zelfs bij ongeveer 90 procent van de supermarkten terecht. Dat is vergelijkbaar met eerdere jaren, blijkt uit gegevens die het ANP heeft ontvangen van Openingstijden.nl.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse economie is in het derde kwartaal van dit jaar met 0,5 procent gegroeid ten opzichte van het voorgaande kwartaal. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) in een nieuwe raming, die iets hoger ligt dan de voorlopige schatting. Bij de eerste berekening die op 30 oktober werd gemeld, kwam de groei uit op 0,4 procent.
3 uur geleden