Turkse bouwaandelen omhoog door hoop op rol bij wederopbouw Syrië
ISTANBUL (ANP/BLOOMBERG) - De aandelen van Turkse cement- en staalproducenten gingen flink omhoog op de aandelenbeurs in Istanbul. Beleggers speculeerden dat de bedrijven een belangrijke rol gaan spelen bij de wederopbouw in Syrië, na de val van het regime van president Bashar al Assad.
Onder meer cementbedrijf Oyak Cimento, eigendom van het Turkse militaire pensioenfonds, ging bijna 10 procent omhoog in de vroege handel. Een andere cementfabrikant, Cimsa, klom ruim 9 procent. Andere staal- en cementmakers wonnen ook flink.
"Onze industrie kan zich efficiënt aanpassen aan de nieuwe situatie ter plaatse", zei Fatih Yucelik, hoofd van de Turkse brancheorganisatie voor de cementindustrie. De aangesloten bedrijven zijn in staat om bij te dragen aan de wederopbouw in Syrië zodra de rust daar is wedergekeerd, voegde hij toe.
De omvang van de schade aan Syrische steden en industrieën sinds het uitbreken van de burgeroorlog in 2011 kan oplopen tot 11,4 miljard dollar, volgens een studie van de Wereldbank uit 2022. Meer dan twee derde van dat bedrag wordt toegeschreven aan fysieke infrastructuur, zoals wegen, bruggen en gebouwen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winsten gesloten. Bij de bedrijven was Cisco Systems een uitblinker dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers van de producent van netwerkapparatuur. Daarnaast maakte AI-chipbedrijf Cerebras Systems een zeer succesvol beursdebuut op Wall Street.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De beursgang van AI-chipbedrijf Cerebras Systems in New York op donderdag is goed verlopen. Bij opening schoot het aandeel bijna 100 procent omhoog tot meer dan 360 dollar, terwijl de uitgifteprijs op 185 dollar per aandeel lag. Daarmee was dus sprake van bijna een verdubbeling van de koers op de eerste handelsdag van Cerebras.
4 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China gaat tweehonderd vliegtuigen kopen van het Amerikaanse Boeing. Dat heeft president Donald Trump gezegd in een interview met tv-zender Fox News. Trump is momenteel op staatsbezoek in China waar hij heeft gepraat met de Chinese president Xi Jinping.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag opnieuw met flinke winst gesloten. ABN AMRO ging verder omhoog na de stevige plus een dag eerder dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers van de bank. Ook de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML waren in de voorhoede van de AEX te vinden.
7 uur geledenAKEN (ANP/DPA) - Mario Draghi, de voormalige president van de Europese Centrale Bank (ECB) en oud-premier van Italië, heeft donderdag in het Duitse Aken de prestigieuze Karelsprijs ontvangen. Bij de uitreiking sprak de Duitse bondskanselier Friedrich Merz zijn lof uit voor Draghi en zijn bijdrage aan de Europese eenheid en het redden van de euro tijdens de Europese schuldencrisis.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street zijn donderdag verder gestegen, terwijl beleggers de gesprekken tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping in Beijing in de gaten houden. De aanhoudende zorgen over de Iranoorlog zijn wat naar de achtergrond verdwenen.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse rechter weigert vooralsnog om een schikking van Elon Musk van 1,5 miljoen dollar goed te keuren. Elon Musk wil op die manier een zaak over mogelijke misleiding van beleggers afkopen, maar het bedrag wordt door kenners als erg laag beschouwd. De rechter heeft laten weten nog "rode vlaggen" te zien met betrekking tot de deal.
12 uur geleden