Turkse bouwaandelen omhoog door hoop op rol bij wederopbouw Syrië
ISTANBUL (ANP/BLOOMBERG) - De aandelen van Turkse cement- en staalproducenten gingen flink omhoog op de aandelenbeurs in Istanbul. Beleggers speculeerden dat de bedrijven een belangrijke rol gaan spelen bij de wederopbouw in Syrië, na de val van het regime van president Bashar al Assad.
Onder meer cementbedrijf Oyak Cimento, eigendom van het Turkse militaire pensioenfonds, ging bijna 10 procent omhoog in de vroege handel. Een andere cementfabrikant, Cimsa, klom ruim 9 procent. Andere staal- en cementmakers wonnen ook flink.
"Onze industrie kan zich efficiënt aanpassen aan de nieuwe situatie ter plaatse", zei Fatih Yucelik, hoofd van de Turkse brancheorganisatie voor de cementindustrie. De aangesloten bedrijven zijn in staat om bij te dragen aan de wederopbouw in Syrië zodra de rust daar is wedergekeerd, voegde hij toe.
De omvang van de schade aan Syrische steden en industrieën sinds het uitbreken van de burgeroorlog in 2011 kan oplopen tot 11,4 miljard dollar, volgens een studie van de Wereldbank uit 2022. Meer dan twee derde van dat bedrag wordt toegeschreven aan fysieke infrastructuur, zoals wegen, bruggen en gebouwen.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - Luchthaven Schiphol heeft vorig jaar in totaal 68,8 miljoen passagiers verwerkt, een stijging vergeleken met een jaar eerder toen het ging om 66,8 miljoen reizigers. Daarmee liggen de reizigersaantallen nog wel lager dan voor de coronapandemie, want in 2019 werd het recordaantal van 71,7 miljoen reizigers verwelkomd door Schiphol
6 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag iets lager gesloten. De grootste dalers in de hoofdindex waren onder meer chiptoeleverancier Besi, uitzender Randstad en postkluisjesbedrijf InPost. Zwaargewicht Shell stond wel bij de winnaars, wat voor tegenwicht zorgde.
37 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer beslist uiterlijk op 11 februari of er een onderzoek komt naar de gang van zaken bij de Nijmeegse chipmaker Nexperia. Als zo'n onderzoek er komt, blijven ook voorlopige ingrepen bij het bedrijf in stand.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft woensdag nog geen uitspraak gedaan in een zaak over de wettigheid van de wereldwijde importheffingen van president Donald Trump. Het hof maakte ook niet bekend wanneer er wel een uitspraak in de zaak komt.
1 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Een olietanker met Venezolaanse olie is woensdagochtend (lokale tijd) aangemeerd op Curaçao. Dit maakt onderdeel uit van een plan van twee van 's werelds grootste grondstoffenhandelaren om Venezolaanse olie te verplaatsen naar opslagfaciliteiten in het Caribisch gebied.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag lager geopend, na de minnen een dag eerder. Beleggers op Wall Street hadden onder meer aandacht voor de grote Amerikaanse banken Bank of America, Citigroup en Wells Fargo die met kwartaalresultaten kwamen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft met zijn nieuwe uitspraken over Groenland de druk nog eens opgevoerd, zeggen Deense media. Trump zei vlak voor een overleg tussen de Amerikanen en de Denen en de Groenlanders dat de NAVO zou moeten helpen om het eiland in Amerikaanse handen te krijgen.
2 uur geleden