Turkse bouwaandelen omhoog door hoop op rol bij wederopbouw Syrië
ISTANBUL (ANP/BLOOMBERG) - De aandelen van Turkse cement- en staalproducenten gingen flink omhoog op de aandelenbeurs in Istanbul. Beleggers speculeerden dat de bedrijven een belangrijke rol gaan spelen bij de wederopbouw in Syrië, na de val van het regime van president Bashar al Assad.
Onder meer cementbedrijf Oyak Cimento, eigendom van het Turkse militaire pensioenfonds, ging bijna 10 procent omhoog in de vroege handel. Een andere cementfabrikant, Cimsa, klom ruim 9 procent. Andere staal- en cementmakers wonnen ook flink.
"Onze industrie kan zich efficiënt aanpassen aan de nieuwe situatie ter plaatse", zei Fatih Yucelik, hoofd van de Turkse brancheorganisatie voor de cementindustrie. De aangesloten bedrijven zijn in staat om bij te dragen aan de wederopbouw in Syrië zodra de rust daar is wedergekeerd, voegde hij toe.
De omvang van de schade aan Syrische steden en industrieën sinds het uitbreken van de burgeroorlog in 2011 kan oplopen tot 11,4 miljard dollar, volgens een studie van de Wereldbank uit 2022. Meer dan twee derde van dat bedrag wordt toegeschreven aan fysieke infrastructuur, zoals wegen, bruggen en gebouwen.
Meer uit Financieel
MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Het Italiaanse modehuis Armani kan mogelijk een minderheidsbelang van 15 procent dat te koop wordt gezet gaan verdelen onder drie beoogde kopers. Dat meldt de krant La Repubblica. Die verkoop maakt deel uit van de wensen van de vorig jaar overleden oprichter Giorgio Armani.
42 minuten geledenRIYAD (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De wereld heeft door de oorlog in het Midden-Oosten in de afgelopen twee maanden de levering van ongeveer 1 miljard vaten olie misgelopen. Het zal tijd kosten voor de oliemarkt om te stabiliseren zodra de leveringen weer op gang komen. Dat zei topman Amin Nasser van het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco na bekendmaking van kwartaalcijfers.
2 uur geledenDOHA (ANP/BLOOMBERG) - Een tanker met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit Qatar is door de Straat van Hormuz gevaren. Volgens persbureau Bloomberg is dat de eerste lng-tanker uit Qatar die door de belangrijke waterweg is gegaan sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten.
2 uur geledenRIYAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco heeft in het eerste kwartaal meer winst geboekt dankzij de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Wel verstoort de Iranoorlog de export van Saudi Aramco, omdat de Straat van Hormuz vrijwel volledig is afgesloten voor olietankers. Saudi Aramco transporteert daarom olie via een pijpleiding naar de Rode Zee om vanuit daar te kunnen exporteren.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Het Duitse defensiebedrijf Helsing staat op het punt om met een nieuwe financieringsronde 1,2 miljard dollar op te halen om zijn activiteiten uit te breiden. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden. Daarmee verstevigt het bedrijf uit München zijn positie als een van Europa's meest waardevolle start-ups. De onderneming, gesteund door techmiljardair Daniel Ek, maakt onder meer geavanceerde drones.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werknemersvertegenwoordigers binnen bedrijven houden zich nog te weinig bezig met de ontwikkelingen rond kunstmatige intelligentie (AI) op de werkvloer. "AI speelt een steeds grotere rol voor werknemers. Daarom is het essentieel dat or-leden zich verdiepen in AI en weten wat er binnen hun organisatie of sector gebeurt", waarschuwen de vakbonden De Unie en de VCP.
22 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) twijfelt nog over de volgende rentestap in juni. Volgens ECB-president Christine Lagarde worden beleidsmakers geconfronteerd met "enorme onzekerheid" en hebben zij "veel meer data" nodig om de gevolgen van het conflict in het Midden-Oosten goed te kunnen inschatten.
22 uur geleden