Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turkse bouwaandelen omhoog door hoop op rol bij wederopbouw Syrië

Turkse bouwaandelen omhoog door hoop op rol bij wederopbouw Syrië

ISTANBUL (ANP/BLOOMBERG) - De aandelen van Turkse cement- en staalproducenten gingen flink omhoog op de aandelenbeurs in Istanbul. Beleggers speculeerden dat de bedrijven een belangrijke rol gaan spelen bij de wederopbouw in Syrië, na de val van het regime van president Bashar al Assad.

Onder meer cementbedrijf Oyak Cimento, eigendom van het Turkse militaire pensioenfonds, ging bijna 10 procent omhoog in de vroege handel. Een andere cementfabrikant, Cimsa, klom ruim 9 procent. Andere staal- en cementmakers wonnen ook flink.

"Onze industrie kan zich efficiënt aanpassen aan de nieuwe situatie ter plaatse", zei Fatih Yucelik, hoofd van de Turkse brancheorganisatie voor de cementindustrie. De aangesloten bedrijven zijn in staat om bij te dragen aan de wederopbouw in Syrië zodra de rust daar is wedergekeerd, voegde hij toe.

De omvang van de schade aan Syrische steden en industrieën sinds het uitbreken van de burgeroorlog in 2011 kan oplopen tot 11,4 miljard dollar, volgens een studie van de Wereldbank uit 2022. Meer dan twee derde van dat bedrag wordt toegeschreven aan fysieke infrastructuur, zoals wegen, bruggen en gebouwen.

Meer uit Financieel

Kleinere banken verleiden spaarders met hogere depositorente

EINDHOVEN (ANP) - Kleinere Nederlandse banken proberen met hogere rentes op deposito's spaarders aan zich te binden, meldt vergelijkingswebsite Geld.nl. De geboden rente is soms wel een procentpunt hoger dan bij grootbanken.

40 minuten geleden
Onderzoek: Nederlanders overwegen minder producten VS te kopen

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse consumenten overwegen minder Amerikaanse producten te kopen nu de politieke en economische spanningen tussen Europa en de Verenigde Staten oplopen. Dat meldt Onderneming.nl, een kennisplatform voor ondernemers, op basis van eigen onderzoek. Volgens een enquête onder een consumentenpanel van duizend Nederlanders overwegen vier op de tien van hen minder Amerikaanse producten aan te schaffen.

42 minuten geleden
Containervervoerder CMA CGM laat schepen Suezkanaal mijden

MARSEILLE (ANP/RTR) - De grote Franse containervervoerder CMA CGM laat schepen het Suezkanaal in Egypte mijden in verband met "wereldwijde onzekerheden". Schepen gaan daarom via Zuid-Afrika. Eerder had CMA CGM juist plannen om vaker via Suez te varen nu de rust in de Rode Zee is teruggekeerd en de Jemenitische Houthi-rebellen geen aanvallen meer uitvoeren op schepen.

1 uur geleden
Onafhankelijk onderzoek naar verstoringen winterweer op Schiphol

DEN HAAG (ANP) - Schiphol en KLM laten onafhankelijk onderzoek doen naar de dagenlange verstoringen door het winterweer, begin deze maand. Dat meldt demissionair minister Robert Tieman (Infrastructuur, BBB) aan de Kamer. Door sneeuwval werden veel vluchten geschrapt en moesten honderden mensen op de luchthaven overnachten.

1 uur geleden
Vluchten omgeleid wegens mist op Eindhoven Airport

EINDHOVEN (ANP) - Meerdere vluchten naar Eindhoven Airport zijn omgeleid wegens slecht zicht. De landingsbaan is door mist niet goed zichtbaar voor aankomende vluchten.

2 uur geleden
Tsjechisch defensiebedrijf CSG krijgt vrijdag notering op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf Czechoslovak Group (CSG) krijgt vrijdag een notering aan de aandelenbeurs in Amsterdam. Daarbij gaat het om een verkoop van aandelen aan institutionele investeerders uit Nederland en daarbuiten in een zogeheten directe plaatsing. Het gaat dan bijvoorbeeld om pensioenfondsen en andere grote investeringspartijen.

3 uur geleden
Bezit cryptobeleggingen in Nederland explosief gestegen

AMSTERDAM (ANP) - Het bezit van cryptobeleggingen in Nederland is explosief gestegen, meldt De Nederlandsche Bank (DNB). Volgens de centrale bank bezaten Nederlandse bedrijven, instellingen en huishoudens eind 2020 nog voor zo'n 81 miljoen euro aan dergelijke beleggingen. In oktober vorig jaar was dit opgelopen tot 1,2 miljard euro.

3 uur geleden