Turkse bondscoach wil na mislukt EK aanblijven
ISTANBUL (ANP) - Senol Günes wil na een mislukt EK verder als bondscoach van de nationale voetbalploeg van Turkije. "Ik wil ons grote doel bereiken", zegt de 69-jarige Turk. "We willen naar het WK in Qatar."
Turkije verloor op het EK de groepsduels met Italië (0-3), Wales (0-2) en Zwitserland (1-3). Günes kreeg veel kritiek na de uitschakeling, maar ziet voldoende perspectief om aan te blijven als bondscoach.
Turkije is koploper van de WK-kwalificatiegroep, waarin ook het Nederlands elftal is ingedeeld. Turkije heeft een voorsprong van 1 punt op Oranje, Noorwegen en Montenegro. Turkije vervolgt het kwalificatietoernooi op 1 september met een thuiswedstrijd tegen Montenegro. Daarna volgen uitduels met Gibraltar (4 september) en Nederland (7 september).
Turkije won eind maart met 4-2 van Oranje in Istanbul. Alleen de groepswinnaars plaatsen zich rechtstreeks voor het WK.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over de eerste helft van Feyenoord tegen Telstar (2-1). "We kwamen terug van een achterstand en maken twee goede goals", zei hij. "We creëerden ook veel kansen. Dat deden we goed."
39 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de thuiswedstrijd tegen Telstar met 2-1 gewonnen. Anis Hadj Moussa maakte beide doelpunten voor de thuisploeg. Jochem Ritmeester van de Kamp maakte de openingstreffer voor de bezoekers.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de tweede plaats van de Eredivisie steviger in handen gekregen. De ploeg van trainer Robin van Persie won de thuiswedstrijd tegen Telstar (2-1) en heeft nu 5 punten meer dan NEC en Ajax, de nummers 3 en 4 van de competitie. Anis Hadj Moussa scoorde tweemaal voor de thuisploeg, waarvoor Raheem Sterling na ruim een uur onder luid applaus als invaller debuteerde.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan is nog verder achteropgeraakt op koploper Internazionale. De nummer 2 van de Serie A verloor voor eigen publiek van Parma (0-1). Mariano Troilo maakte in de slotfase het enige doelpunt van de wedstrijd.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de derby van Noord-Londen met 4-1 gewonnen bij Tottenham Hotspur. Door de overwinning is de voorsprong van koploper Arsenal weer 5 punten op nummer 2 Manchester City, dat een wedstrijd minder heeft gespeeld. Tottenham blijft 16e.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - Invallers Sven Mijnans en Kees Smit hebben AZ aan een thuiszege op Sparta Rotterdam geholpen (3-1). De invallers troffen in de tweede helft doel voor de club uit Alkmaar. Vervolgens maakte Milan Zonneveld het duel in de slotfase nog even spannend en bepaalde Troy Parrott de eindstand.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de koppositie in La Liga overgenomen van Real Madrid. De Catalaanse grootmacht won zondag in Camp Nou met 3-0 van Levante. FC Barcelona heeft 61 punten uit 25 wedstrijden. Real Madrid, dat op zaterdagavond met 2-1 bij Osasuna verloor, volgt op 1 punt achterstand.
5 uur geleden