Turkse bondscoach wil na mislukt EK aanblijven
ISTANBUL (ANP) - Senol Günes wil na een mislukt EK verder als bondscoach van de nationale voetbalploeg van Turkije. "Ik wil ons grote doel bereiken", zegt de 69-jarige Turk. "We willen naar het WK in Qatar."
Turkije verloor op het EK de groepsduels met Italië (0-3), Wales (0-2) en Zwitserland (1-3). Günes kreeg veel kritiek na de uitschakeling, maar ziet voldoende perspectief om aan te blijven als bondscoach.
Turkije is koploper van de WK-kwalificatiegroep, waarin ook het Nederlands elftal is ingedeeld. Turkije heeft een voorsprong van 1 punt op Oranje, Noorwegen en Montenegro. Turkije vervolgt het kwalificatietoernooi op 1 september met een thuiswedstrijd tegen Montenegro. Daarna volgen uitduels met Gibraltar (4 september) en Nederland (7 september).
Turkije won eind maart met 4-2 van Oranje in Istanbul. Alleen de groepswinnaars plaatsen zich rechtstreeks voor het WK.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.
8 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.
9 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.
10 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München is klaar voor het tweede duel met Paris Saint-Germain in de Champions League. De coach zei wel op zijn hoede te zijn voor het jonge elftal van trainer Luis Enrique, dat de eerste spectaculaire wedstrijd in Parijs met 5-4 won.
11 uur geledenBILBAO (ANP/DPA) - Voormalig Borussia Dortmund-trainer Edin Terzic gaat volgend seizoen aan de slag bij het Spaanse Athletic Club uit Bilbao. De 43-jarige Duitser is de opvolger van Ernesto Valverde, die eerder bekendmaakte deze zomer te vertrekken. Athletic staat achtste in La Liga en kan zich nog plaatsen voor Europees voetbal.
16 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.
1 dag geleden