Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turkse bondscoach Montella begrijpt niets van schorsing Demiral

Turkse bondscoach Montella begrijpt niets van schorsing Demiral

BERLIJN (ANP) - Vincenzo Montella begrijpt niets van de schorsing van Merih Demiral. Dat zei de Turkse bondscoach op een persconferentie in het Olympiastadion in Berlijn, waar hij vooruitkeek op de kwartfinale van zaterdag.

"Wij vinden dit oneerlijk",aldus de 50-jarige Italiaan over zijn verdediger, die in de achtste finale tegen Oostenrijk een doelpunt tegen Oostenrijk vierde met een 'wolvengroet'. Dat is een symbool van de ultranationalistische Turkse groepering Grijze Wolven. "Het was geen politiek gebaar, het is alleen zo geïnterpreteerd. Het is niet goed begrepen. Dit zal de Turkse trots niet kunnen breken. Wij zullen met nog meer passie en trots spelen en zijn sterk en gemotiveerd, net als de fans. Wij willen het land trots maken."

Demiral werd door de UEFA voor twee wedstrijden geschorst. Het is voor de Turken niet mogelijk in beroep te gaan bij sporttribunaal CAS.

Jongste team

Montella gaat ervan uit dat zijn spelers de emoties zaterdag onder controle kunnen houden en noemt dat ook belangrijk. "We moeten met zelfvertrouwen spelen, maar ook nederig zijn en onze emoties beheersen. We zijn een van de jongste teams op dit EK."

Naast Demiral zijn ook Orkun Kökcü en Ismail Yüksek geschorst bij Turkije, dat in de achtste finales met 2-1 van Oostenrijk won. "Dat zijn er uitzonderlijk veel, maar de vervangers zijn goed. Alle spelers die zaterdag op het veld staan, weten wat ze moeten doen", aldus Montella, die in Turkije eerst met veel kritiek te maken kreeg, maar na het bereiken van de kwartfinale steeds meer een heldenstatus heeft. "Soms is kritiek terecht, soms is kritiek oneerlijk en moet ik er om glimlachen en zorgt het voor een extra stimulans. Als je niet tegen kritiek kan, ben je geen goede coach."

Veel steun

Montella rekent tegen Nederland opnieuw op veel steun vanaf de tribunes. "Onze fans op het EK zijn tot dusverre geweldig. Ze steunen ons, hebben veel passie en zijn altijd correct. Ik weet zeker dat we ze hier weer gaan horen."

Meer uit Voetbal

Real Madrid blijft thuis steken op gelijkspel tegen Girona

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis punten verspeeld tegen Girona. De Madrilenen kwamen in Bernabéu niet verder dan 1-1. Real komt door het gelijkspel op 70 punten, 6 punten minder dan FC Barcelona, dat zaterdag stadgenoot Espanyol ontvangt.

1 uur geleden
Malen leidt AS Roma met drie treffers naar zege op Pisa

ROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar een ruime zege op hekkensluiter Pisa geleid. De international van Oranje zorgde bij de 3-0-zege in het Stadio Olimpico in Rome voor alle doelpunten.

1 uur geleden
Mexico: FIFA wijst verzoek Iran tot verplaatsing WK-duels af

MEXICO-STAD (ANP/DPA) - De WK-wedstrijden van Iran worden niet verplaatst van de Verenigde Staten naar Mexico, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag op een persconferentie gezegd.

2 uur geleden
FC Twente nadert Feyenoord en NEC door zege op FC Volendam

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is in de Eredivisie door een zege op FC Volendam in punten op gelijke hoogte gekomen met NEC. De ploeg van trainer John van den Brom won in eigen huis met 2-1 van de Volendammers.

2 uur geleden
ADO Den Haag kampioen in eerste divisie na puntenverlies Cambuur

DEN BOSCH (ANP) - ADO Den Haag is kampioen in de eerste divisie. De koploper uit Den Haag kwam zelf niet in actie, maar is door het puntenverlies van nummer 2 SC Cambuur zeker van de titel. De ploeg uit Leeuwarden van trainer Henk de Jong kwam bij FC Den Bosch niet verder dan 1-1.

2 uur geleden
PEC verwacht snel eerste misdragende fans te kunnen identificeren

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle verwacht snel de eerste supporters te kunnen identificeren die zich zondag in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles misdroegen. Dat meldt het bestuur van de Eredivisieclub.

6 uur geleden
Bayern München komende weken zonder talent Karl

MÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.

10 uur geleden