Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turkse bondscoach Montella begrijpt niets van schorsing Demiral

Turkse bondscoach Montella begrijpt niets van schorsing Demiral

BERLIJN (ANP) - Vincenzo Montella begrijpt niets van de schorsing van Merih Demiral. Dat zei de Turkse bondscoach op een persconferentie in het Olympiastadion in Berlijn, waar hij vooruitkeek op de kwartfinale van zaterdag.

"Wij vinden dit oneerlijk",aldus de 50-jarige Italiaan over zijn verdediger, die in de achtste finale tegen Oostenrijk een doelpunt tegen Oostenrijk vierde met een 'wolvengroet'. Dat is een symbool van de ultranationalistische Turkse groepering Grijze Wolven. "Het was geen politiek gebaar, het is alleen zo geïnterpreteerd. Het is niet goed begrepen. Dit zal de Turkse trots niet kunnen breken. Wij zullen met nog meer passie en trots spelen en zijn sterk en gemotiveerd, net als de fans. Wij willen het land trots maken."

Demiral werd door de UEFA voor twee wedstrijden geschorst. Het is voor de Turken niet mogelijk in beroep te gaan bij sporttribunaal CAS.

Jongste team

Montella gaat ervan uit dat zijn spelers de emoties zaterdag onder controle kunnen houden en noemt dat ook belangrijk. "We moeten met zelfvertrouwen spelen, maar ook nederig zijn en onze emoties beheersen. We zijn een van de jongste teams op dit EK."

Naast Demiral zijn ook Orkun Kökcü en Ismail Yüksek geschorst bij Turkije, dat in de achtste finales met 2-1 van Oostenrijk won. "Dat zijn er uitzonderlijk veel, maar de vervangers zijn goed. Alle spelers die zaterdag op het veld staan, weten wat ze moeten doen", aldus Montella, die in Turkije eerst met veel kritiek te maken kreeg, maar na het bereiken van de kwartfinale steeds meer een heldenstatus heeft. "Soms is kritiek terecht, soms is kritiek oneerlijk en moet ik er om glimlachen en zorgt het voor een extra stimulans. Als je niet tegen kritiek kan, ben je geen goede coach."

Veel steun

Montella rekent tegen Nederland opnieuw op veel steun vanaf de tribunes. "Onze fans op het EK zijn tot dusverre geweldig. Ze steunen ons, hebben veel passie en zijn altijd correct. Ik weet zeker dat we ze hier weer gaan horen."

Meer uit Voetbal

Einde seizoen voor geblesseerde PEC-aanvaller Shoretire

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle kan de laatste maanden van het voetbalseizoen niet meer beschikken over Shola Shoretire. De 22-jarige Engelse aanvaller, die wordt gehuurd van PAOK Saloniki, heeft dinsdag tijdens een training een knieblessure opgelopen. Dat meldt PEC Zwolle donderdag.

13 minuten geleden
Aanvoerder Kemper vertrekt aan einde seizoen bij NAC Breda

BREDA (ANP) - Boy Kemper neemt aan het einde van het seizoen afscheid van NAC Breda. De aanvoerder wil zijn aflopende contract niet verlengen en staat open voor een buitenlands avontuur.

14 minuten geleden
Senegalese voetbalbond maakt definitieve stap naar CAS

DAKAR (ANP/AFP) - De Senegalese voetbalbond gaat definitief naar sporttribunaal CAS nadat de Afrikaanse voetbalbond het land de winst van de Afrika Cup heeft ontnomen. Dat heeft voorzitter Abdoulaye Fall donderdag op een persconferentie gezegd.

46 minuten geleden
Lang geopereerd aan diepe snijwond in duim na duel met Liverpool

LIVERPOOL (ANP/DPA) - Galatasaray-aanvaller Noa Lang heeft woensdagavond in het verloren Champions League-duel bij Liverpool (4-0) een diepe snijwond in een duim opgelopen. De 26-jarige international van Oranje ondergaat donderdagochtend in Liverpool een operatie, meldt de Turkse club.

5 uur geleden
Liverpool na ruime zege op Galatasaray weer tegen PSG

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft op overtuigende wijze de kwartfinale van de Champions League bereikt. Trainer Arne Slot zag zijn elftal op Anfield ruim winnen van Galatasaray: 4-0. Liverpool maakte daarmee de 1-0-nederlaag van vorige week in Istanbul meer dan goed.

18 uur geleden
Atlético schakelt Tottenham uit, Simons scoort twee keer

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur is er met Micky van de Ven en Xavi Simons niet in geslaagd de kwartfinales van de Champions League te bereiken. In Londen kon de ploeg van trainer Igor Tudor de 5-2-achterstand van de eerste wedstrijd in Madrid niet goedmaken. De Spurs wonnen wel, met 3-2, mede door twee treffers van Simons.

18 uur geleden
FC Barcelona loopt na rust weg bij Newcastle en wint met 7-2

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft ten koste van Newcastle United de kwartfinale van de Champions League bereikt. Het elftal van trainer Hansi Flick won met liefst 7-2. Halverwege leidde Barcelona met 3-2. Het eerste duel in Newcastle was in 1-1 geëindigd.

19 uur geleden