Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turkse bondscoach Montella begrijpt niets van schorsing Demiral

Turkse bondscoach Montella begrijpt niets van schorsing Demiral

BERLIJN (ANP) - Vincenzo Montella begrijpt niets van de schorsing van Merih Demiral. Dat zei de Turkse bondscoach op een persconferentie in het Olympiastadion in Berlijn, waar hij vooruitkeek op de kwartfinale van zaterdag.

"Wij vinden dit oneerlijk",aldus de 50-jarige Italiaan over zijn verdediger, die in de achtste finale tegen Oostenrijk een doelpunt tegen Oostenrijk vierde met een 'wolvengroet'. Dat is een symbool van de ultranationalistische Turkse groepering Grijze Wolven. "Het was geen politiek gebaar, het is alleen zo geïnterpreteerd. Het is niet goed begrepen. Dit zal de Turkse trots niet kunnen breken. Wij zullen met nog meer passie en trots spelen en zijn sterk en gemotiveerd, net als de fans. Wij willen het land trots maken."

Demiral werd door de UEFA voor twee wedstrijden geschorst. Het is voor de Turken niet mogelijk in beroep te gaan bij sporttribunaal CAS.

Jongste team

Montella gaat ervan uit dat zijn spelers de emoties zaterdag onder controle kunnen houden en noemt dat ook belangrijk. "We moeten met zelfvertrouwen spelen, maar ook nederig zijn en onze emoties beheersen. We zijn een van de jongste teams op dit EK."

Naast Demiral zijn ook Orkun Kökcü en Ismail Yüksek geschorst bij Turkije, dat in de achtste finales met 2-1 van Oostenrijk won. "Dat zijn er uitzonderlijk veel, maar de vervangers zijn goed. Alle spelers die zaterdag op het veld staan, weten wat ze moeten doen", aldus Montella, die in Turkije eerst met veel kritiek te maken kreeg, maar na het bereiken van de kwartfinale steeds meer een heldenstatus heeft. "Soms is kritiek terecht, soms is kritiek oneerlijk en moet ik er om glimlachen en zorgt het voor een extra stimulans. Als je niet tegen kritiek kan, ben je geen goede coach."

Veel steun

Montella rekent tegen Nederland opnieuw op veel steun vanaf de tribunes. "Onze fans op het EK zijn tot dusverre geweldig. Ze steunen ons, hebben veel passie en zijn altijd correct. Ik weet zeker dat we ze hier weer gaan horen."

Meer uit Voetbal

FC Utrecht ziet met Ohio nog een spits uitvallen

UTRECHT (ANP) - Noah Ohio kan voorlopig niet voor FC Utrecht uitkomen. De spits heeft een scheurtje in een hamstring opgelopen en komt tot de winterstop waarschijnlijk niet meer in actie.

1 uur geleden
Hänni bij RB Leipzig eerste vrouwelijke baas in de Bundesliga

LEIPZIG (ANP/DPA) - Tatjana Hänni is benoemd tot algemeen directeur bij de Duitse voetbalclub RB Leipzig. Ze is de eerste vrouw bij een Bundesliga-club die een dergelijke positie vervult. Hänni is de opvolgster van Oliver Mintzlaff, die drie jaar geleden vertrok. Sindsdien was de positie vacant.

6 uur geleden
Saibari ziet PSV duel met Atlético kort na rust weggeven

EINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari baalde na de nederlaag van PSV tegen Atlético Madrid (2-3) in de Champions League van de beginfase van de tweede helft. "We hebben het in de eerste tien minuten na rust weggegeven", doelde de middenvelder op tegendoelpunten in de 52e en 56e minuut.

18 uur geleden
Voetbalsters FC Twente verliezen bij Arsenal in Champions League

LONDEN (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben ook de vijfde wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League niet kunnen winnen. Bij titelhouder Arsenal verloor de ploeg van coach Corina Dekker met 1-0 van het team van Renée Slegers. Twente is daarmee uitgeschakeld voor een vervolg in de Champions League.

18 uur geleden
Koundé kopt FC Barcelona naar zege op Eintracht Frankfurt

BARCELONA (ANP) - Jules Koundé heeft FC Barcelona naar een zege op Eintracht Frankfurt in de Champions League geleid. De Franse international maakte beide doelpunten van de ploeg van coach Hansi Flick met het hoofd.

18 uur geleden
Liverpool verlicht druk op trainer Slot met zege bij Inter

MILAAN (ANP) - Liverpool heeft de druk op trainer Arne Slot verlicht met een 1-0-zege bij Internazionale in de Champions League. Dominik Szoboszlai maakte twee minuten voor tijd het doelpunt vanaf de strafschopstip.

18 uur geleden
PSV na stunt bij Liverpool in Eindhoven ten onder tegen Atlético

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Champions League niet voor een nieuwe verrassing kunnen zorgen. De Eindhovenaren lieten tegen Atlético Madrid in de eerste helft enkele grote kansen liggen en werden na rust afgestraft: 2-3.

18 uur geleden