Turkse bondscoach Montella begrijpt niets van schorsing Demiral
BERLIJN (ANP) - Vincenzo Montella begrijpt niets van de schorsing van Merih Demiral. Dat zei de Turkse bondscoach op een persconferentie in het Olympiastadion in Berlijn, waar hij vooruitkeek op de kwartfinale van zaterdag.
"Wij vinden dit oneerlijk",aldus de 50-jarige Italiaan over zijn verdediger, die in de achtste finale tegen Oostenrijk een doelpunt tegen Oostenrijk vierde met een 'wolvengroet'. Dat is een symbool van de ultranationalistische Turkse groepering Grijze Wolven. "Het was geen politiek gebaar, het is alleen zo geïnterpreteerd. Het is niet goed begrepen. Dit zal de Turkse trots niet kunnen breken. Wij zullen met nog meer passie en trots spelen en zijn sterk en gemotiveerd, net als de fans. Wij willen het land trots maken."
Demiral werd door de UEFA voor twee wedstrijden geschorst. Het is voor de Turken niet mogelijk in beroep te gaan bij sporttribunaal CAS.
Jongste team
Montella gaat ervan uit dat zijn spelers de emoties zaterdag onder controle kunnen houden en noemt dat ook belangrijk. "We moeten met zelfvertrouwen spelen, maar ook nederig zijn en onze emoties beheersen. We zijn een van de jongste teams op dit EK."
Naast Demiral zijn ook Orkun Kökcü en Ismail Yüksek geschorst bij Turkije, dat in de achtste finales met 2-1 van Oostenrijk won. "Dat zijn er uitzonderlijk veel, maar de vervangers zijn goed. Alle spelers die zaterdag op het veld staan, weten wat ze moeten doen", aldus Montella, die in Turkije eerst met veel kritiek te maken kreeg, maar na het bereiken van de kwartfinale steeds meer een heldenstatus heeft. "Soms is kritiek terecht, soms is kritiek oneerlijk en moet ik er om glimlachen en zorgt het voor een extra stimulans. Als je niet tegen kritiek kan, ben je geen goede coach."
Veel steun
Montella rekent tegen Nederland opnieuw op veel steun vanaf de tribunes. "Onze fans op het EK zijn tot dusverre geweldig. Ze steunen ons, hebben veel passie en zijn altijd correct. Ik weet zeker dat we ze hier weer gaan horen."
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran vertrekken maandag naar Turkije voor een trainingskamp en om hun visumaanvragen af te ronden voor het WK voetbal. Dat heeft bondscoach Amir Ghalenoei gezegd op de site van de Iraanse voetbalbond.
4 uur geledenRIYADH (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft met zijn ploeg Al Nassr de finale van de AFC Champions League Two verloren. Het elftal uit Saudi-Arabië ging in de eindstrijd van het tweede clubtoernooi van Azië met 1-0 onderuit tegen het Japanse Gamba Osaka.
5 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II heeft zich ten koste van Almere City geplaatst voor de finale van de play-offs om promotie/degradatie. De formatie van trainer John Stegeman won de returnwedstrijd voor eigen publiek met 2-0. Het eerste duel in Almere was woensdag al in een 1-0-zege voor Willem II geëindigd.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay (40) stopt na dit seizoen als assistent-trainer bij PSV. Hij trad begin dit jaar aan als vervanger van André Ooijer, maar kiest ervoor om vanaf komende zomer "een ander pad te gaan bewandelen", meldt landskampioen PSV.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben de KNVB-beker gewonnen. De ploeg uit Enschede was in de finale, na een eindstand van 2-2, na strafschoppen te sterk voor landskampioen PSV (4-3).
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de achtste keer de FA Cup veroverd. De formatie van Pep Guardiola was in de finale op Wembley met 1-0 te sterk voor Chelsea. Nathan Aké en Tijjani Reijnders bleven op de bank bij Manchester City, Jorrel Hato speelde de hele wedstrijd namens Chelsea.
9 uur geledenHAMBURG (ANP) - FC Heidenheim en Sankt Pauli zijn gedegradeerd uit de Bundesliga. De twee ploegen eindigden na nederlagen op de laatste speeldag op respectievelijk de zeventiende en achttiende plaats. VfL Wolfsburg, dat in Hamburg met 3-1 te sterk was voor Sankt Pauli, werd zestiende en speelt play-offs om promotie en degradatie.
9 uur geleden