
Turkse ambassadeur naar Duits dorp waar meisje is doodgestoken
ILLERKIRCHBERG (ANP) - De Turkse ambassadeur in Duitsland, Ahmet Basar, gaat naar het Zuid-Duitse dorp waar maandagmorgen een Duits meisje van Turkse komaf werd doodgestoken. Ze liep samen met een ander meisje naar de bushalte in Oberkirchberg om de bus naar school te nemen. Een 27-jarige man viel de twee met een mes aan en rende daarna weg.
Het 14-jarige meisje overleed later in een ziekenhuis aan haar verwondingen. Haar 13-jarige metgezellin ligt in het ziekenhuis met zware maar niet-levensbedreigende verwondingen.
De dodelijke aanval heeft heel Duitsland diep geschokt. Ook de minister van Binnenlandse Zaken van de getroffen deelstaat Baden-Württemberg, Thomas Strobl, gaat naar de plaats van het delict in de bescheiden gemeente Illerkirchberg. Om 18.00 uur is er een herdenkingsdienst.
Over de precieze toedracht en het motief van de misdaad is nog steeds niets bekend. Volgens de politie kan de verdachte niet verhoord worden, want hij wordt in een ziekenhuis aan verwondingen behandeld. De man is een Eritrese asielzoeker die in Illerkirchberg was ondergebracht. De politie weet niet of hij de meisjes kende. De man rende na de aanval het pand in waar hij woonachtig was. Twee andere Eritreeërs zijn er maandag ook door de politie aangehouden.
De politie begrijpt dat de gebeurtenissen tot heftige emoties en angst leiden, maar vraagt af te zien van uitingen waarmee asielzoekers of vreemdelingen in het algemeen verdacht worden gemaakt.
Meer uit Buitenland
MEXICO-STAD (ANP/RTR) - Twee topmedewerkers van burgemeester Clara Brugada van Mexico-Stad zijn dinsdag doodgeschoten in het centrum van de stad door schutters op een motor. De slachtoffers waren de privésecretaris en een adviseur van de burgemeester, staat in een verklaring van de stad.
17 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Marco Rubio, verwacht dat Rusland binnen enkele dagen de hoofdlijnen van een staakt-het-vuren met Oekraïne presenteert. "Op een gegeven moment, vrij snel - misschien over een paar dagen, misschien hopelijk deze week - zal de Russische kant de voorwaarden presenteren die zij willen zien", zei Rubio tijdens een hoorzitting in de Amerikaanse Senaat.
3 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse acteur George Wendt, vooral bekend uit de serie Cheers, is dinsdagochtend op 76-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn publicist bekendgemaakt volgens entertainmentwebsite Variety.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn plannen gedeeld voor een nieuw luchtverdedigingssysteem. Het raketschild is volgens hem tegen het einde van zijn ambtstermijn operationeel. Dat betekent dat minder dan vier jaar wordt uitgetrokken voor de bouw.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio schat dat hij inmiddels duizenden visa heeft ingetrokken en is van plan daarmee door te gaan. "Een visum is geen recht, maar een privilege", aldus de minister tegenover een Senaatscommissie.
7 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht breidt het offensief in de Gazastrook opnieuw uit, meldt legerleider Eyal Zamir. Hij zegt dat de Israëlische troepen meer gebied in Gaza zullen innemen.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten zijn het niet eens geworden over sancties tegen gewelddadige Israëlische kolonisten op de Westelijke Jordaanoever. Die zijn "helaas geblokkeerd door een lidstaat", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas na afloop van een vergadering van de EU-ministers van Buitenlandse Zaken. Dat is Hongarije, zeggen EU-bronnen.
9 uur geleden