Turks zoekteam naar Syrische gevangenis
DAMASCUS (ANP/AFP) - Turkse reddingswerkers zijn begonnen met het doorzoeken van de beruchte Saydnaya-gevangenis in Syrië. Reddingsdienst AFAD meldt dat het een team van bijna tachtig mensen heeft gestuurd om te kijken of er nog mensen vastzitten.
De gevangenis bij Damascus staat bekend om ernstige mensenrechtenschendingen, zoals martelingen en buitenrechtelijke executies. Mensenrechtenorganisatie Amnesty International heeft Saydnaya omschreven als een "slachthuis voor mensen".
Gevangenen kwamen vrij toen opstandelingen het regime van leider Bashar al-Assad ten val brachten. Er was toen onduidelijk of ook nog mensen vastzaten in cellen die ondergronds verstopt zitten.
Verborgen ruimtes
Reddingswerkers van de Syrische Witte Helmen hebben de gevangenis ook al doorzocht. Zij hebben hun zoekactie inmiddels afgesloten omdat ze niemand meer konden vinden.
Bij zoekacties waren al gaten in muren geslagen om verborgen ruimtes te kunnen vinden. Het team van AFAD gaat volgens Turkse media aan de slag met geavanceerde apparatuur.
Meer uit Buitenland
LIVERPOOL (ANP/RTR/AFP) - Een Britse man die in mei met een auto inreed op feestvierders in Liverpool, is veroordeeld tot 21,5 jaar gevangenisstraf. Er vielen 134 gewonden, onder wie acht kinderen.
11 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Techmiljardair Elon Musk is begonnen met het financieren van Republikeinse campagnes voor de belangrijke tussentijdse verkiezingen van volgend jaar. Bronnen zeggen tegen nieuwssite Axios dat Musk flinke cheques uitschrijft en duidelijk heeft gemaakt dat Republikeinen nog meer geld tegemoet kunnen zien.
1 uur geledenKABUL (ANP) - Meer dan 17 miljoen mensen in Afghanistan worden deze winter geconfronteerd met acute voedselonzekerheid, waarschuwt het Wereldvoedselprogramma (WFP) van de VN. Dat zijn 3 miljoen mensen meer dan vorig jaar.
1 uur geledenROME (ANP) - Toeristen moeten vanaf begin volgend jaar gaan betalen voor een bezoek aan de beroemde Trevifontein in Rome. De entree bedraagt dan 2 euro, berichten Italiaanse media als Sky TG24 en Corriere della Sera.
1 uur geledenHAIDERABAD (ANP/RTR) - De omgekomen schutter van de aanslag op het Australische Bondi Beach, Sajid Akram, was afkomstig uit de Zuid-Indiase stad Haiderabad. Dat heeft de Indiase politie bekendgemaakt.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Binnen het Pentagon wordt gewerkt aan een grote hervorming van de Amerikaanse krijgsmacht. Die zou onder meer tot gevolg hebben dat het Europese hoofdkwartier European Command minder belangrijk wordt, schrijft de krant The Washington Post. Die baseert zich op informatie van anonieme bronnen.
4 uur geledenLUBLIN (ANP/RTR) - De Poolse veiligheidsdienst heeft een student opgepakt die van plan zou zijn geweest om een aanslag te plegen op een kerstmarkt. Volgens de autoriteiten wilde Mateusz W. zich aansluiten bij Islamitische Staat.
4 uur geleden