Turks zoekteam naar Syrische gevangenis
DAMASCUS (ANP/AFP) - Turkse reddingswerkers zijn begonnen met het doorzoeken van de beruchte Saydnaya-gevangenis in Syrië. Reddingsdienst AFAD meldt dat het een team van bijna tachtig mensen heeft gestuurd om te kijken of er nog mensen vastzitten.
De gevangenis bij Damascus staat bekend om ernstige mensenrechtenschendingen, zoals martelingen en buitenrechtelijke executies. Mensenrechtenorganisatie Amnesty International heeft Saydnaya omschreven als een "slachthuis voor mensen".
Gevangenen kwamen vrij toen opstandelingen het regime van leider Bashar al-Assad ten val brachten. Er was toen onduidelijk of ook nog mensen vastzaten in cellen die ondergronds verstopt zitten.
Verborgen ruimtes
Reddingswerkers van de Syrische Witte Helmen hebben de gevangenis ook al doorzocht. Zij hebben hun zoekactie inmiddels afgesloten omdat ze niemand meer konden vinden.
Bij zoekacties waren al gaten in muren geslagen om verborgen ruimtes te kunnen vinden. Het team van AFAD gaat volgens Turkse media aan de slag met geavanceerde apparatuur.
Meer uit Buitenland
MINNEAPOLIS (ANP) - Drie federale aanklagers in Minnesota hebben dinsdag ontslag genomen vanwege de schietpartij in Minneapolis waarbij Nicole Renee Good werd neergeschoten door de immigratiedienst (ICE), schrijft The New York Times. Volgens de krant stapten ze op vanwege een onderzoek naar de weduwe van Good en de terughoudendheid van het ministerie om de schutter te onderzoeken.
37 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff heeft het afgelopen weekend in het geheim de voormalige kroonprins van Iran, Reza Pahlavi, ontmoet. Dat meldt een hoge Amerikaanse functionaris aan nieuwssite Axios. Ze zouden het hebben gehad over de aanhoudende protesten in Iran.
1 uur geledenWASHINGTON (AFP) - De Verenigde Staten hebben de Moslimbroederschap in Egypte, Libanon en Jordanië aangemerkt als een buitenlandse terroristische organisatie. Afgelopen november gaf de Amerikaanse president Donald Trump al aan hiervoor de eerste stappen te hebben gezet.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton is dinsdag niet verschenen bij een verhoor voor een commissie van het Huis van Afgevaardigden, die onderzoek doet naar de invloedrijke contacten van zedendelinquent Jeffrey Epstein. De commissie wil daarom volgende week een procedure beginnen voor minachting van het Congres.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran, meldt meer dan 2000 geverifieerde doden bij de protesten in Iran. Door een internetblokkade is het moeilijk om informatie te krijgen over slachtoffers. Getallen hierover lopen tot nu toe erg uiteen.
3 uur geledenKAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese regering sluit het internet in het land af voorafgaand aan de presidentsverkiezingen van donderdag. Dat is volgens de Oegandese communicatiecommissie nodig om "de snelle verspreiding van onlinemisinformatie, desinformatie, verkiezingsfraude en aanverwante risico's tegen te gaan".
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse autoriteiten zeggen een aantal opgepakte demonstranten strafrechtelijk te vervolgen, waarbij die bij een veroordeling de doodstraf kunnen krijgen. De aankondiging komt op een moment dat de internationale zorgen over de situatie in Iran toenemen.
4 uur geleden