Turks zoekteam naar Syrische gevangenis
DAMASCUS (ANP/AFP) - Turkse reddingswerkers zijn begonnen met het doorzoeken van de beruchte Saydnaya-gevangenis in Syrië. Reddingsdienst AFAD meldt dat het een team van bijna tachtig mensen heeft gestuurd om te kijken of er nog mensen vastzitten.
De gevangenis bij Damascus staat bekend om ernstige mensenrechtenschendingen, zoals martelingen en buitenrechtelijke executies. Mensenrechtenorganisatie Amnesty International heeft Saydnaya omschreven als een "slachthuis voor mensen".
Gevangenen kwamen vrij toen opstandelingen het regime van leider Bashar al-Assad ten val brachten. Er was toen onduidelijk of ook nog mensen vastzaten in cellen die ondergronds verstopt zitten.
Verborgen ruimtes
Reddingswerkers van de Syrische Witte Helmen hebben de gevangenis ook al doorzocht. Zij hebben hun zoekactie inmiddels afgesloten omdat ze niemand meer konden vinden.
Bij zoekacties waren al gaten in muren geslagen om verborgen ruimtes te kunnen vinden. Het team van AFAD gaat volgens Turkse media aan de slag met geavanceerde apparatuur.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Iran en de Verenigde Staten hebben hun ambities om tot een volledig vredesakkoord te komen "afgeschaald" en proberen in plaats daarvan tot een tijdelijke overeenkomst te komen, zeggen Iraanse bronnen tegen persbureau Reuters. Volgens hen is er vooruitgang geboekt in onderhandelingen over de Straat van Hormuz, maar blijft het kernprogramma van Iran een gevoelig punt.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Israël en Libanon hebben ingestemd met een bestand van tien dagen. Dat maakte de Amerikaanse president Donald Trump bekend via zijn platform Truth Social.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft gewaarschuwd dat zijn land klaar is om gevechtsoperaties te hervatten als Iran geen deal sluit. Als het land een "slechte keus" maakt, kunnen er naast de huidige blokkade van Iraanse havens ook weer bommen vallen, stelde de minister. Die benadrukte dat zijn land nog steeds essentiële infrastructuur, waaronder de energiesector, in het vizier heeft.
4 uur geledenBAMENDA (ANP/RTR) - Paus Leo heeft in een toespraak in het westen van Kameroen gezegd dat "de wereld wordt verwoest door een handvol tirannen" die miljarden aan wapens verspillen. Hij uitte ook kritiek op leiders "die religieuze taal bezigen om oorlogen te rechtvaardigen".
4 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - Medewerkers van het Hongaarse staatspersbureau MTI komen in verzet na de verkiezingsnederlaag van premier Viktor Orbán. Ze eisen in een brief aan hun management hun redactionele vrijheid terug.
5 uur geledenWISMAR (ANP/DPA/AFP) - Een nieuwe poging om de aan de Duitse kust gestrande bultrugwalvis Timmy te redden, is volgens Duitse media begonnen. Het dier zit sinds begin deze maand vast bij het eilandje Poel in de Baai van Wismar en was eerder door de Duitse autoriteiten opgegeven.
6 uur geledenMIDDELBURG (ANP) - Het Franse verkrachtingsslachtoffer Gisèle Pelicot heeft in Middelburg de Four Freedoms Award (Freedom from Fear) uitgereikt gekregen. Die ontving de Française, die internationaal bekendheid verwierf door het openbare proces tegen haar verkrachters, van modeontwerper en vrouwenrechtenambassadeur Olcay Gulsen.
6 uur geleden