Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turks parlement stemt in met militaire actie in Libië

Turks parlement stemt in met militaire actie in Libië

ANKARA (ANP/AFP/DPA) - Het Turkse parlement heeft in meerderheid ingestemd met een eventueel militair ingrijpen in Libië. De Turkse regering wilde toestemming om met militaire acties de regering in Tripoli van premier Fayez al-Sarraj te kunnen steunen. Al-Sarraj is vooral in strijd met krijgsheer Khalifa Haftar. Haftars troepen staan in buitenwijken van Tripoli.

Fayez al-Sarraj leidt de regering die internationaal wordt erkend. Zijn regeringsploeg werd in 2016 dankzij inspanningen van de Verenigde Naties gevormd. Haftar steunt een rivaliserende ploeg, het Libische Huis van Afgevaardigden. Dat bestuurslichaam belaagt het zwakke bewind van al-Sarraj vanuit het noordoosten van Libië. Egypte dat die regering in het noordoosten steunt, heeft boos gereageerd op het Turkse besluit militair ingrijpen in Libië mogelijk te maken.

Kort voor de stemming heeft de Turkse president Erdogan getelefoneerd met zijn Amerikaanse ambtgenoot Trump. De twee leiders waren het eens dat diplomatie het belangrijkst is en dat ze daarin meer moeten samenwerken. Ze bespraken naast Libië ook andere crises, zoals die in Syrië en in Irak. De VS hebben Haftar eind afgelopen jaar dringend opgeroepen zijn offensief richting Tripoli onmiddellijk te stoppen. Washington vreest dat ook Rusland zich met de strijd bemoeit. Haftar ontkent buitenlandse hulp te krijgen, maar behalve Egypte zouden ook de Verenigde Arabische Emiraten en groepen Russische huurlingen aan zijn kant staan.

Meer uit Buitenland

Russische aanvallen maken dodelijke slachtoffers in Oekraïne

KYIV (ANP/RTR/AFP) - In Oekraïne zijn op verschillende plaatsen doden gevallen door Russische aanvallen. In de stad Zaporizja zijn zeker twaalf doden gevallen, meldde de gouverneur van de regio. In Kramatorsk gaat het om zeker vijf doden, schreef president Zelensky op X. In Dnipro vielen vier doden.

3 minuten geleden
Iran ontkent aanvallen op de Emiraten

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran ontkent dat het in de voorbije dagen aanvallen heeft uitgevoerd op de Verenigde Arabische Emiraten. Vanuit het militaire hoofdkwartier Khatam al-Anbiya wordt wel gewaarschuwd dat het leger "vernietigend" zal reageren als de golfstaat actie onderneemt tegen Iran.

42 minuten geleden
Stones bevestigen komst van eerste album in drie jaar

LONDEN (ANP) - The Rolling Stones hebben dinsdag bevestigd dat er een nieuw album aankomt. De plaat Foreign Tongues komt op 10 juli uit en telt in totaal veertien nieuwe liedjes, met gastbijdrages van onder anderen Paul McCartney, Robert Smith van The Cure en Chad Smith van Red Hot Chili Peppers.

3 uur geleden
Russische wetenschappers veroordeeld voor hoogverraad

MOSKOU (ANP/RTR) - In Rusland zijn twee natuurkundigen veroordeeld die betrokken waren bij onderzoek dat ten grondslag ligt aan de ontwikkeling van hypersonische raketten. Valeri Zvegintsev (82) en Vladislav Galkin (71) kregen gevangenisstraffen van 12,5 jaar voor verraad, melden Russische staatsmedia.

3 uur geleden
Advocaat: Nobelprijswinnaar Mohammadi 'tussen leven en dood'

TEHERAN (ANP/AFP) - De gevangengenomen Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi vecht voor haar leven, zeggen haar aanhangers. Ze ligt al vijf dagen met een hartaandoening in het ziekenhuis.

5 uur geleden
VAE melden nieuwe Iraanse aanvallen

ABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten hebben melding gemaakt van nieuwe Iraanse aanvallen. De luchtafweer komt in actie om raketten en drones uit te schakelen, zeggen de autoriteiten in de Golfstaat.

5 uur geleden
Flotilla-activisten langer vast in Israël

ASHKELON (ANP/AFP/RTR) - Een Israëlische rechtbank heeft het voorarrest verlengd van twee activisten die van boten waren gehaald die naar de Gazastrook voeren. Dat moet de autoriteiten meer tijd geven om de Spanjaard Saif Abu Keshek en de Braziliaan Thiago Avila te verhoren, zegt hun advocaat.

5 uur geleden