Turks parlement stemt in met militaire actie in Libië
ANKARA (ANP/AFP/DPA) - Het Turkse parlement heeft in meerderheid ingestemd met een eventueel militair ingrijpen in Libië. De Turkse regering wilde toestemming om met militaire acties de regering in Tripoli van premier Fayez al-Sarraj te kunnen steunen. Al-Sarraj is vooral in strijd met krijgsheer Khalifa Haftar. Haftars troepen staan in buitenwijken van Tripoli.
Fayez al-Sarraj leidt de regering die internationaal wordt erkend. Zijn regeringsploeg werd in 2016 dankzij inspanningen van de Verenigde Naties gevormd. Haftar steunt een rivaliserende ploeg, het Libische Huis van Afgevaardigden. Dat bestuurslichaam belaagt het zwakke bewind van al-Sarraj vanuit het noordoosten van Libië. Egypte dat die regering in het noordoosten steunt, heeft boos gereageerd op het Turkse besluit militair ingrijpen in Libië mogelijk te maken.
Kort voor de stemming heeft de Turkse president Erdogan getelefoneerd met zijn Amerikaanse ambtgenoot Trump. De twee leiders waren het eens dat diplomatie het belangrijkst is en dat ze daarin meer moeten samenwerken. Ze bespraken naast Libië ook andere crises, zoals die in Syrië en in Irak. De VS hebben Haftar eind afgelopen jaar dringend opgeroepen zijn offensief richting Tripoli onmiddellijk te stoppen. Washington vreest dat ook Rusland zich met de strijd bemoeit. Haftar ontkent buitenlandse hulp te krijgen, maar behalve Egypte zouden ook de Verenigde Arabische Emiraten en groepen Russische huurlingen aan zijn kant staan.
Meer uit Buitenland
MODENA (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni ontmoet zondag slachtoffers van een aanrijding in de stad Modena. Een automobilist reed daar in op voetgangers, waarbij acht mensen gewond raakten. De premier zegde een geplande reis naar Cyprus af om de slachtoffers te bezoeken.
1 uur geledenMANILLA (ANP/AFP) - De Filipijnen hebben het hooggerechtshof om toestemming gevraagd om de voormalige politiechef Ronald Dela Rosa te arresteren. Het Internationaal Strafhof (ICC) vaardigde een arrestatiebevel tegen hem uit vanwege zijn rol in de 'oorlog tegen drugs' in de Filipijnen.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Bij droneaanvallen in de regio Moskou zijn drie mensen om het leven gekomen, heeft de gouverneur van dat deel van Rusland zondag gezegd. Volgens hem ging het om een "grootschalige" aanval op het gebied rond de Russische hoofdstad.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/AFP) - Tienduizenden mensen zijn zaterdag in Londen afgekomen op een anti-immigratieprotest en een pro-Palestijnse demonstratie die gelijktijdig bezig was. De politie heeft naar eigen zeggen te maken met de grootste operatie in jaren om de openbare orde te handhaven.
17 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - Een nieuwe uitbraak van het ebolavirus in de Democratische Republiek Congo kent een "heel hoog sterftecijfer". Er is geen vaccin en geen speciale behandeling, zei de minister van Volksgezondheid van het land. Het dodental is opgelopen tot tachtig. Ook in buurland Oeganda is inmiddels een patiënt overleden.
17 uur geledenANHOLT (ANP/DPA) - De dode walvis die werd aangetroffen voor de kust van het Deense eiland Anholt is geïdentificeerd. Het gaat om de veelbesproken bultrug Timmy, voor wie in Duitsland een grote reddingsactie werd opgezet.
19 uur geledenWENEN (ANP) - Honderden mensen hebben zich in het centrum van Wenen verzameld voor een protestmars tegen de aanwezigheid van Israël op het Eurovisie Songfestival. Bij het startpunt op het Christian-Broda-Platz staan ondanks het regenachtige weer naar schatting zo'n duizend mensen, die onder meer met Palestijnse vlaggen wapperen.
19 uur geleden