Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turks hof maakt einde aan zaak tegen antivrouwenmoordorganisatie

Turks hof maakt einde aan zaak tegen antivrouwenmoordorganisatie

ISTANBUL (ANP/AFP) - Een Turks hof heeft voorkomen dat een vooraanstaande organisatie tegen vrouwenmoorden (femicide) wordt vervolgd. Justitie wilde een einde aan het We Will Stop Femicide Platform afdwingen, omdat de organisatie zou indruisen "tegen de wet en zedenleer".

De organisatie krijgt in Turkije veel kritiek van religieuze conservatieven sinds zij kritiek heeft geuit op een besluit van president Recep Tayyip Erdogan om zich terug te trekken uit een Europees verdrag voor de bescherming van vrouwen. Leden van Erdogans AK-partij hebben de organisatie er ook van beschuldigd "familiewaarden" te schenden door zich uit te spreken voor lhbti-rechten. De organisatie stelt dat het proces politiek van aard was.

Bij het hof hadden zich aanhangers van de organisatie verzameld die het vonnis onthaalden met gejuich. "We zijn heel blij", zo zei een woordvoerder van de organisatie tegen persbureau AFP, maar de zaak die bijna een jaar heeft geduurd "had nooit aangespannen mogen worden". "Je kan ons niet stuiten, maar wij zullen wel femicide stoppen", schreef de organisatie op sociale media.

Meer uit Buitenland

Iraanse topadviseur hekelt Amerikaanse eisen voor akkoord

TEHERAN (ANP/RTR) - Mohsen Rezaei, een adviseur van de Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei, zegt dat de Amerikaanse president Donald Trump "de diplomatie voor de derde keer heeft verraden". Trump stelt volgens hem onder meer te vergaande eisen tijdens onderhandelingen. Hij zegt ook niet blij te zijn met het feit dat de Verenigde Staten nog altijd Iraanse havens blokkeren.

40 minuten geleden
VS, VK en Australië gaan samen zeedrones ontwikkelen

SINGAPORE (ANP/RTR) - De Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk en Australië gaan samen onbemande onderzeeërs ontwikkelen. Dat project is deel van het AUKUS-pact, dat de drie landen vijf jaar geleden sloten.

1 uur geleden
Vier goudzoekers gered uit grot in Laos

VIENTIANE (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben in Laos vier goudzoekers bevrijd uit een grot die grotendeels was overstroomd. Vrijdag werd ook al iemand gered, waardoor in totaal nu vijf mensen uit de grot zijn gehaald. Twee personen worden nog vermist.

2 uur geleden
Rusland haalt ambassadeur Armenië terug om banden van land met EU

MOSKOU (ANP/AFP/DPA) - Rusland heeft zijn ambassadeur uit Armenië teruggeroepen omdat dat land steeds meer toenadering zoekt tot de Europese Unie. Vrijdag dreigde de Russische president Vladimir Poetin al met grote economische gevolgen als Armenië de banden met de EU verder zou aanhalen.

2 uur geleden
Karkas bultrug Timmy op land getrokken in Denemarken

ANHOLT (ANP/DPA) - Op het Deense eiland Anholt is de berging van bultrug Timmy begonnen. Op de livestream van het Duitse News5 is te zien dat het karkas op het land wordt getrokken, uit het ondiepe water waar het al twee weken lag.

3 uur geleden
Israël kondigt nieuwe aanvallen in Zuid-Libanon aan

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger (IDF) heeft nieuwe aanvallen op Zuid-Libanon aangekondigd. Volgens Israël heeft Hezbollah het staakt-het-vuren geschonden en worden daarom doelen van die militante beweging aangevallen.

3 uur geleden
Risico voor nieuwe reddingspoging in grot Laos nu te groot

VIENTIANE (ANP/DPA) - De vier goudzoekers die vastzitten in een overstroomde grot in Laos moeten waarschijnlijk nog langer wachten op hun redding. Vrijdag werd een persoon bevrijd, maar volgens de reddingswerkers is het risico op dit moment te groot om een nieuwe poging te ondernemen.

4 uur geleden