Turks hof maakt einde aan zaak tegen antivrouwenmoordorganisatie
ISTANBUL (ANP/AFP) - Een Turks hof heeft voorkomen dat een vooraanstaande organisatie tegen vrouwenmoorden (femicide) wordt vervolgd. Justitie wilde een einde aan het We Will Stop Femicide Platform afdwingen, omdat de organisatie zou indruisen "tegen de wet en zedenleer".
De organisatie krijgt in Turkije veel kritiek van religieuze conservatieven sinds zij kritiek heeft geuit op een besluit van president Recep Tayyip Erdogan om zich terug te trekken uit een Europees verdrag voor de bescherming van vrouwen. Leden van Erdogans AK-partij hebben de organisatie er ook van beschuldigd "familiewaarden" te schenden door zich uit te spreken voor lhbti-rechten. De organisatie stelt dat het proces politiek van aard was.
Bij het hof hadden zich aanhangers van de organisatie verzameld die het vonnis onthaalden met gejuich. "We zijn heel blij", zo zei een woordvoerder van de organisatie tegen persbureau AFP, maar de zaak die bijna een jaar heeft geduurd "had nooit aangespannen mogen worden". "Je kan ons niet stuiten, maar wij zullen wel femicide stoppen", schreef de organisatie op sociale media.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op zijn sociale mediaplatform Truth Social video's en foto's gedeeld van de verdachte. Op een video van een bewakingscamera is te zien hoe de verdachte langs de beveiligingscontrole voor het evenement probeert te stormen.
23 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is door agenten van de Secret Service van het podium geëvacueerd tijdens het Correspondents' Dinner van het Witte Huis, zo toonden beelden van de locatie. Dat gebeurde nadat er een hard ongeïdentificeerd geluid te horen was. CNN meldt dat de president veilig is.
25 minuten geledenRAMALLAH (ANP/RTR/AFP) - In de Palestijnse gebieden zijn de stembureaus gesloten na lokale verkiezingen. Het was de eerste keer in twee decennia dat ook kon worden gestemd in een deel van de Gazastrook, een kustgebied dat sinds 2007 wordt bestuurd door Hamas.
9 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft opdracht gegeven tot "krachtige aanvallen op doelen van Hezbollah in Libanon". Dat staat in een korte officiële verklaring. Er geldt sinds midden april een bestand tussen Libanon en Israël, maar daarmee kwam geen einde aan de strijd tussen Israël en de pro-Iraanse Hezbollahbeweging.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij de reis van de onderhandelaars Steve Witkoff en Jared Kushner naar Pakistan heeft geannuleerd. Dat heeft hij aan de Witte Huis-correspondent van Fox News gemeld. Volgens Trump heeft de achttien uur durende reis geen zin om te praten over Iran "nu de VS alle kaarten in handen hebben" in de Amerikaans-Iraanse oorlog.
11 uur geledenBOEKAREST (ANP/RTR/AFP) - Roemenië heeft boos gereageerd op een schending van het luchtruim door drones tijdens Russische aanvallen op Oekraïne. De autoriteiten in het EU-land zeggen dat een toestel met mogelijk explosieve lading is neergekomen in bewoond gebied. Ze hebben de Russische ambassadeur ontboden om te protesteren.
13 uur geledenBAMAKO (ANP/AFP/RTR/DPA) - Strijders hebben in Mali op verschillende plekken aanvallen uitgevoerd. Volgens het leger hebben "terroristische groeperingen" onder meer militaire barakken aangevallen. Er zijn schoten gemeld in de hoofdstad Bamako, maar ook in onder meer de steden Gao en Kidal. Aan het begin van de middag zei het leger de situatie onder controle te hebben, al gingen de gevechten door.
15 uur geleden