Turks hof maakt einde aan zaak tegen antivrouwenmoordorganisatie
ISTANBUL (ANP/AFP) - Een Turks hof heeft voorkomen dat een vooraanstaande organisatie tegen vrouwenmoorden (femicide) wordt vervolgd. Justitie wilde een einde aan het We Will Stop Femicide Platform afdwingen, omdat de organisatie zou indruisen "tegen de wet en zedenleer".
De organisatie krijgt in Turkije veel kritiek van religieuze conservatieven sinds zij kritiek heeft geuit op een besluit van president Recep Tayyip Erdogan om zich terug te trekken uit een Europees verdrag voor de bescherming van vrouwen. Leden van Erdogans AK-partij hebben de organisatie er ook van beschuldigd "familiewaarden" te schenden door zich uit te spreken voor lhbti-rechten. De organisatie stelt dat het proces politiek van aard was.
Bij het hof hadden zich aanhangers van de organisatie verzameld die het vonnis onthaalden met gejuich. "We zijn heel blij", zo zei een woordvoerder van de organisatie tegen persbureau AFP, maar de zaak die bijna een jaar heeft geduurd "had nooit aangespannen mogen worden". "Je kan ons niet stuiten, maar wij zullen wel femicide stoppen", schreef de organisatie op sociale media.
Meer uit Buitenland
HERAKLION (ANP) - De Global Sumud Flotilla is weer vertrokken vanaf Kreta. Meer dan dertig schepen zijn volgens de organisatie onderweg naar Turkije voor een technische tussenstop. Het is de eerste keer dat de vloot verder reist sinds Israël meer dan twintig schepen tegenhield bij Kreta.
15 minuten geledenLONDEN (ANP) - De leider van de rechts-populistische partij Reform UK heeft verheugd gereageerd op de eerste uitslagen van de lokale verkiezingen in zijn land. Nigel Farage zei vrijdagochtend voor de camera dat de linkse Labourpartij van premier Keir Starmer wordt "weggevaagd" door Reform in gebieden die traditioneel gelden als Labourbolwerken. Hij voorspelde dat de conservatieven later op de dag aan de beurt zijn en sprak over een "historische verandering" in de Britse politiek.
53 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft teleurgesteld gereageerd op de tussentijdse uitslagen van de lokale verkiezingen in zijn land. Zijn Labourpartij staat daarbij op verlies. Starmer noemde de uitslagen volgens Sky News pijnlijk, maar gaf ook het signaal af dat hij verder wil als premier. "Zware dagen zoals deze verzwakken mijn vastberadenheid niet om de verandering te realiseren die ik heb beloofd."
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Een bondgenoot van de Britse premier Keir Starmer heeft benadrukt dat de verwachte verkiezingsnederlaag van zijn partij niet het einde van zijn premierschap hoeft te betekenen. "Hij kan het tij nog keren", zei minister van Defensie John Healey bij Times Radio.
1 uur geledenCHANGSHA (ANP/RTR) - Het dodental na een explosie in een vuurwerkfabriek in de Chinese provincie Hunan maandag is opgelopen naar 37. Het is de dodelijkste explosie in China sinds 2019. De reddingswerkzaamheden zijn volgens staatspersbureau Xinhua afgerond. Eén persoon wordt nog vermist, 51 mensen worden in het ziekenhuis behandeld.
1 uur geledenJAKARTA (ANP/AFP) - Zeker drie hikers zijn overleden na een vulkaanuitbarsting op het Indonesische eiland Halmahera, meldt de lokale politie. Twee van de slachtoffers zijn buitenlanders, een derde komt uit Indonesië. Nog tien anderen worden vermist.
1 uur geledenJAKARTA (ANP/AFP) - Twintig hikers zijn vermist geraakt na de uitbarsting van de Dukono-vulkaan op het oostelijke Indonesische eiland Halmahera. De vulkaan spuwde volgens een regeringsfunctionaris een rookwolk tot zo'n 10 kilometer de lucht in. Het is nog niet bekend of er gewonden zijn.
3 uur geleden