Turks hof maakt einde aan zaak tegen antivrouwenmoordorganisatie
ISTANBUL (ANP/AFP) - Een Turks hof heeft voorkomen dat een vooraanstaande organisatie tegen vrouwenmoorden (femicide) wordt vervolgd. Justitie wilde een einde aan het We Will Stop Femicide Platform afdwingen, omdat de organisatie zou indruisen "tegen de wet en zedenleer".
De organisatie krijgt in Turkije veel kritiek van religieuze conservatieven sinds zij kritiek heeft geuit op een besluit van president Recep Tayyip Erdogan om zich terug te trekken uit een Europees verdrag voor de bescherming van vrouwen. Leden van Erdogans AK-partij hebben de organisatie er ook van beschuldigd "familiewaarden" te schenden door zich uit te spreken voor lhbti-rechten. De organisatie stelt dat het proces politiek van aard was.
Bij het hof hadden zich aanhangers van de organisatie verzameld die het vonnis onthaalden met gejuich. "We zijn heel blij", zo zei een woordvoerder van de organisatie tegen persbureau AFP, maar de zaak die bijna een jaar heeft geduurd "had nooit aangespannen mogen worden". "Je kan ons niet stuiten, maar wij zullen wel femicide stoppen", schreef de organisatie op sociale media.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De marine van de Iraanse Revolutionaire Garde heeft zaterdag gewaarschuwd dat elk schip dat de Straat van Hormuz nadert als een doelwit wordt beschouwd. Iran kondigde eerder op zaterdag aan de belangrijke zeestraat weer te willen afsluiten.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft in het zuiden van Libanon een "gele lijn" ingesteld, vergelijkbaar met de denkbeeldige lijn waarmee het in Gaza zijn troepen scheidt van de door Hamas gecontroleerde gebieden. Het leger zei ook dat het een "terreurcel" had uitgeschakeld die langs deze grenslijn actief was.
2 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Op de Schelde bij Antwerpen kunnen weer schepen varen, meldt de brandweer. Het scheepvaartverkeer was eerder op zaterdag gestremd, omdat een Nederlands vrachtschip was gezonken.
3 uur geledenKYIV(ANP/AFP/DPA) - De schutter die zaterdag in Kyiv meerdere mensen doodschoot en zelf werd gedood door de politie, was een 58-jarige man geboren in Moskou, zegt procureur-generaal Roeslan Kravtsjenko. Hij maakte gebruik van een automatisch wapen. Over een motief is nog niks bekend.
3 uur geledenLUANDA (ANP/RTR) - Paus Leo zet zich fel af tegen de exploitatie en het uitbuiten van Afrikaanse landen om hun waardevolle grondstoffen. In het olierijke Angola, zijn derde stop op zijn Afrikaanse rondreis, stelde hij dat Afrika slachtoffer is van "despoten en tirannen" die rijkdom beloven, maar die belofte niet nakomen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Amerikaanse strijdkrachten bereiden zich voor op het enteren van schepen die onder Iraanse vlag varen of die aan het land gelinkt kunnen worden, ook in internationale wateren. Dat schrijft de Wall Street Journal op gezag van anonieme VS-officials.
5 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase autoriteiten willen opheldering van Iran over het beschieten van twee vrachtschepen in de Straat van Hormuz die, naar nu blijkt, onder Indiase vlag voeren. De Iraanse ambassadeur is ter verantwoording geroepen.
6 uur geleden