Turkish Airlines vliegt na bijna tien jaar weer op Libië
ISTANBUL (ANP/AFP) - Turkish Airlines vliegt na bijna tien jaar afwezigheid weer naar Libië. De Turkse maatschappij was in 2015 gestopt met vluchten naar het Noord-Afrikaanse land door het geweld in Libië. Maar nu vindt Turkish Airlines het dus weer veilig genoeg om terug te keren.
Volgens Turkish Airlines zal er drie keer per week worden gevlogen op de Libische hoofdstad Tripoli. Topman Bilal Ekşi van Turkish Airlines was donderdag bij een ceremonie op het internationale vliegveld Mitiga bij Tripoli. Hij gaf aan verheugd te zijn over de stap en dat er historische banden zijn tussen Turkije en Libië.
In Libië is het onrustig sinds een opstand in 2011 die dictator Moammar Kadhafi verdreef. In 2014 viel het land uiteen in een oostelijke factie in Benghazi en de door de VN gesteunde regering in Tripoli in het westen van het land.
Landmijnen
Ankara ondersteunt de regering in Tripoli. De Turkse minister van Buitenlandse Zaken heeft vorige maand aangekondigd dat Turkije het consulaat in Benghazi spoedig wil heropenen en dat de rivaliserende partijen met elkaar in gesprek moeten gaan om een einde aan het conflict te maken.
Turkish Airlines overweegt in de toekomst ook vluchten te starten naar Benghazi en de stad Misrata die ten oosten van Tripoli ligt.
Overigens heeft Nederland een rood reisadvies voor Libië. Volgens de overheid is het te gevaarlijk om naar het land te reizen door het geweld en de dreiging van terroristische aanvallen. Ook wordt gewezen op het gevaar van landmijnen en niet-ontplofte munitie.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Odido gaat geen losgeld betalen aan de criminele hackersgroep die miljoenen klantgegevens van de telecomprovider heeft gestolen. "Op advies van toonaangevende cybersecurityadviseurs en relevante overheidsinstanties heeft Odido besloten niet te onderhandelen met deze criminelen en zich niet door hen te laten chanteren", stelt het bedrijf donderdag in een verklaring.
15 minuten geledenANTWERPEN (ANP) - De Belgische uitgever Mediahuis, het bedrijf achter kranten als De Telegraaf en NRC, heeft het resultaat afgelopen jaar opnieuw stabiel gehouden. De mediagroep, die naast in België en Nederland ook actief is in Ierland, Luxemburg en de Duitse regio van Noordrijn-Westfalen, compenseerde de afname van het aantal abonnementen op gedrukte kranten met een aanhoudende groei van digitale abonnementen.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV, CNV en VCP willen niet meer met het nieuwe kabinet praten als de AOW-plannen niet volledig van tafel gaan. Dat hebben ze donderdag in een gezamenlijke verklaring naar buiten gebracht. De deze week door een Kamermeerderheid gesteunde verzachtingen van de plannen voor een snellere verhoging van de AOW-leeftijd zijn volgens de bonden niet voldoende.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De overslag in de Rotterdamse haven is vorig jaar voor het vierde jaar op rij gedaald. Dat kwam vooral doordat er minder minerale olieproducten, ijzererts en kolen zijn overgeslagen. Wel werden er meer containers verwerkt in de Rotterdamse haven door meer import uit Azië. Vorig jaar daalde de overslag met 1,7 procent tot 428,4 miljoen ton goederen.
1 uur geledenHERZOGENAURACH (ANP/BLOOMBERG) - Puma verwacht dit jaar opnieuw verliezen te draaien en heeft daarom besloten zijn dividend te schrappen. Het Duitse sportmerk kampt met een grote voorraad onverkochte sneakers en kleding na grootschalige retourzendingen door groothandelspartners.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) keurt de overname goed van IT-dienstverlener Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan werken, door het Amerikaanse Kyndryl. De overname leidde eerder tot zorgen over de afhankelijkheid van Amerikaanse bedrijven.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - AMG behoorde donderdag tot de grote verliezers op de Amsterdamse beurs. De metalengroep zag de omzet en winst flink stijgen in 2025. De resultaten in het laatste kwartaal van het jaar vielen echter tegen. Ook denkt het bedrijf dat de resultaten in het huidige kwartaal lager uitvallen dan in het vierde kwartaal van 2025. Het aandeel werd daarop 11 procent lager gezet.
2 uur geleden